PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1086}

Diuna

Dune
6,6 36 577
ocen
6,6 10 1 36577
5,4 12
ocen krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Kto to był za stwór ten nawigator 3 stopnia o wyglądzie gadającego łożyska?

ocenił(a) film na 5
Arg

W takie coś się mutuje, jak całymi latami wciąga się melanż. Przecież to oczywiste ;)

Selekos

No i przez te 300 lata życia(chyba tyle średnio żyją, o ile pamiętam) nawigatorzy zmieniają się całkowicie, nie przypominając w ogóle pierwotnej postaci - takiej, jaką stworzyli Tleilaxanie w swych kadziach aksolotlowych(tam tworzą również ghole i Tancerzy Oblicza, zwanym też Maskaradnikami lub zmiennokształtnymi). Potworny i zadziwiający wygląd nawigatorów spowodowany jest tym, że cały czas przebywają w komorze hermetycznej(wykonanej z materiału zwanym plazem) i bez przerwy wdychają gaz przyprawowy, który wiadomo do czego prowadzi. Ale nie pamiętam, by kiedykolwiek w "Kronikach Diuny" było cokolwiek na temat stopni nawigatorów. I nawet nie wiem czemu wszyscy nawigatorzy nazywali się Edric :).

ocenił(a) film na 5
Cerberus

Muszę przyznać że nawigator w filmie się udał niesamowicie, co prawda nie przypomina dokładnie tego z opisu z książki (zmutowanej ryby ...) ale i tak świetnie się prezentuje, jest odrażający i tajemniczy czyli taki jaki miał być :)

rybap

no cieżko dokładnie trafić w zmutowaną rybe :D

ocenił(a) film na 4
rybap

Mi bardziej przypominał przyrośnięta do głowy waginę ;)

ocenił(a) film na 9
Borat

dziwne waginy widujesz :P

ocenił(a) film na 8
raval87

hehehe 10/10.

ocenił(a) film na 7
raval87

bo to Borat ;)

ocenił(a) film na 2
Borat

Popieram. Pochwa jak nic!

ocenił(a) film na 9
rybap

ryby głębinowe różne bywają ;)

ocenił(a) film na 5
Cerberus

Akurat nawigatorzy to wytwór Gildii Kosmicznej ,a nie Tleilaxan. Pozdrawiam:)

czestlik

Uwielbiam czytać takie wypowiedzi (jak powyżej). Mamy poczucie humoru i dystans. A swoją drogą uwielbiam ten film i nie trafiają do mnie argumenty przeciwników, Każdy jest inny :-)

ocenił(a) film na 9
czestlik

Tak, ale proces nazwijmy to tworzenia nawigatorów zaczął się wiele tysiecy lat przed Diuną, chyba jeszcze za czasow Dzihadu Buleriańskiego. Albo krótko po. Pierwszym nawigatorem była Norma Cenva i dała początek Gildii Kosmicznej :)

Cerberus

Edric to klasa nawigatorów zawierająca genetyczny marker Ceny i Venporta

ocenił(a) film na 8
Arg

jeśli chodzi o to co było na poczatku to chyba Paul Atryda.

Jeśli ktoś czytał książkę pewnie wie że w 4 tomie Paul jest wielkim czerwiem" z głową człowieka.

ale nie pamiętam teraz czy to mogłoby zgadzać się z tym jak ukazano to wszystko w filmie ;)

SilverP

uhm, poprawka. W 4 tomie, 'Bóg Imperator Diuny" mutacją człowieka z czerwiem nie jest Paul, lecz jego syn, Leto...

ocenił(a) film na 8
smogu

pffff co za gapa (zawstydzony) :P No przecież - Paul jako kaznodzieja opuścił Arrakis i wgl nie pojawił sie nigdy więcej na Diunie.

przynajmniej tyle wiadomo do 3 tomu :P bo dalej na razie nie czytałem. a tak bardzo chcę :(

ocenił(a) film na 5
SilverP

jak mozna tak zaspoilerowac ksiázke, wstyd

ocenił(a) film na 8
Mektub83

przepraszam :(

ocenił(a) film na 9
SilverP

I kolejna wtopa (Uwaga, będzie spoiler) Paul jako Kaznodzieja opuścił Arrakis (udając się na Salusa Secundus), ale jak najbardziej powrócił.

ocenił(a) film na 8
geralt_z

do piątego tomu Paul nie powrócił ani na Arakis/Rakis ani nie pojawił się na Salusa Secundus. może wrócił w ostatnim szóstym tomie (tego jeszcze nie czytałem)?

ocenił(a) film na 9
SilverP

Nie. Paul został ostatecznie ukatrupiony, ale chyba nikt dokładnie nie wiedział gdzie i w jaki sposób. Jako postać już potem sie nie pojawia

Renata_Zybura

Został zabity na placu wśród tłumu ludzi (3 tom). Tuż przed tym jak Leto przejmuje władzę

ocenił(a) film na 9
Nymeria_Sun

Nie pamiętałam. Dzięki za podpowiedź

smogu

bzdura, Leto to syna Paula, nie oglądałaś filmu uważnie niecnoto!

SilverP

nie dość że bzdury piszesz to jeszcze chamsko spojlery bez ostrzeżenia wstawiasz.
zgłaszam to do usunięcia, mam nadzieję że ktoś zareaguje, bo po co tymi wpisami psuć komuś przyjemność z czytania książek.

ocenił(a) film na 8
suszyMie

a faktycznie. wiem o jaką bzdurę Tobie chodzi ;)

jeszcze raz przepraszam za spoilery.

ocenił(a) film na 9
suszyMie

Ale przecież książka to książka a tu mamy fimweb hahaaha :D

artefilippo

to że większość użyszkodników filmwebu to bęcwały, które książek nie czytają, to już nie jest mój problem.

ocenił(a) film na 9
suszyMie

Hmm coś w tym jest, poza tym stosunkowo niewielu ludzi zadaje sobie trud, by sięgać po takie tytuły, bo np z zasady nie lubią sci-fi :) ja na ten film trafiłem przez książkę... W bibliotece nie było wszystkich tomów niestety i zatrzymałem się na którymś tomie, więc też nie mam zamiaru wnikać, jak ta historia się skończyła, bo pewnie by mi się odechciało w przyszłości doczytywać :)

ocenił(a) film na 9
Arg

wygląd Nawigatora jest bardzo dokladnie opisany w książce "Bitwa pod Corrinem"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones