Craig Ferguson był kandydatem do roli Timothy'ego.
W scenie, gdy Charly goni samochód złoczyńców jadąc na łyżwach ostrzeliwuje jego tylną szybę rozbijając ją. Później, gdy samochód wpada w zaspę szyba jest już cała.
Gdy Charly i Mitch jadą po pieniądze, po drugiej stronie jezdni widzimy dwa samochody zbliżające się do nich. Jednak ujęcie kamery ze środka ich wozu pokazuje nie dwa, a trzy mijające ich samochody.
W scenie, w której Charly zaczyna napełniać kieliszek wódką widać, że trzyma go w ręku. W kolejnym ujęciu napełniany przez nią kieliszek stoi na ladzie.
W scenie, w której Samantha zostaje wyrzucona przez przednią szybę po potrąceniu renifera, traci swe buty, lecz nadal ma na sobie swoje beżowe pończochy. Chwilę później, gdy zaczyna stąpać bo śniegu, ma już bose nogi.
W czasie końcowego pojedynku na moście, Timothy rani Charly nożem, trafiając w prawą stronę jej brzucha. Jednak przez resztę filmu rana widoczna jest po lewej stronie.
W scenie wybuchu kryjówki przestępców siła podmuchu wyrzuca Mitcha przez okno niszcząc krzesło (wraz z wbitym w niego nożem), do którego był przywiązany. Chwilę później, gdy spada na ziemię krzesło znajduje się obok niego.
W filmie widzimy, że numer kierunkowy do miejscowości Niagara Falls to 315. Właściwy kod to 716.
W rzeczywistości obok mostów prowadzących do wodospadu Niagara nie ma żadnych wzgórz, jak jest to pokazane w filmie.
W młynie wodnym sposób podnoszenia i opuszczania koła wodnego zmienia się. Na przykład w jednej chwili koło jest opuszczane przez obrót korby zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a w następnej - przeciwnie do tego ruchu. Podobnie Daedalus najpierw podnosi koło, obracając korbę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, by chwilę później zrobić to samo w kierunku przeciwnym.
Kiedy Charly wypycha Mitcha z samochodu, ten upada na chodnik. W kolejnej scenie leży już na plecach na ulicy.
Jednym z miejsc, gdzie nagrywano sceny, był zabytkowy, stuletni ośrodek Windemere Hause w Muskoka (Kanada). Spłonął on jednak podczas kręcenia filmu i ekipa musiała powtórzyć sceny w Collingwood (Kanada).
Film kręcono w Atlantic City (New Jersey, USA), Lynnwood (Waszyngton, USA) oraz w Montrealu, Toronto, Collingwood, Milton, Hamilton, Markham, Muskoka, Uxbridge i nad wodospadem Niagara (Kanada).
W pierwotnej wersji scenariusza Mitch ginie od odniesionych ran.
Shane Black, był pierwszym autorem, któremu udało się sprzedać swój scenariusz za kwotę trzech milionów dolarów.
Zdjęcia do filmu kręcono od 10 stycznia do 23 maja 1996 roku.