Repertuar filmu w Łomży i okolicach

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Repertuar Filmu Cmentarz wspaniałości

Cmentarz wspaniałości

Rak ti Khon Kaen
2015
2h 2m
Wolontariuszka w szpitalu nawiązuje specyficzną relację z jednym z żołnierzy dotkniętych tajemniczą śpiączką.

Tajlandia

Wielka Brytania

Niemcy

Francja

Malezja

Korea Południowa

USA

Norwegia

Meksyk

Niestety, nie znaleźliśmy seansów w Łomży lub wybierz miasto z dostępnym repertuarem
    Cmentarz wspaniałości
    Zwiastun nr 1 (polski)
    nr 1 (polski) 2017-01-20T14:42:28 https://fwcdn.pl/webv/17/13/41713/snap1.41713.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/284/743084/cmentarz_wspanialosci__cemetery_of_splendour_____premiera_10_lutego_2017____nowehoryzonty.vp9.480p.webm

    Fabuła "Cmentarza wspaniałości" skupia się wokół dawnego budynku szkoły, w którym został utworzony szpital do opieki nad żołnierzami pogrążonymi w tajemniczej śpiączce. Jenjira, także mająca problemy ze zdrowiem, zgłasza się do placówki jako wolontariuszka. Jest szczególnie zainteresowana żołnierzem o imieniu Itt i to jemu poświęca najwięcej uwagi. Z czasem Jenjira zauważa, że nawiązuje z nim kontakt, a niedługo potem żołnierz odzyskuje świadomość. Prosta narracja skrywa wielowymiarową opowieść, niepoddającą się łatwym i jednoznacznym interpretacjom. Inspiracją dla tej historii mógł być incydent sprzed kilku lat, kiedy w niejasnych okolicznościach 40 żołnierzy musiało przejść kwarantannę w szpitalu na północy Tajlandii. Reżyser, posługując się metaforami, opowiada o sytuacji w swoim kraju: o politycznej zawierusze, zamachach stanu, przemocy i wywołanym protestami paraliżu rządu. Dzieło Weerasethakula to nie tylko alegoria polityczna, ale również podróż do lat dzieciństwa i rodzinnej wioski reżysera, gdzie rozgrywa się akcja jego opowieści.

    premiera

    8
    senny, malutki epos na cześć ludzkiej bliskości i wyrozumiałego współtrwania. Filmowy odpowiednik obudzenia się w nocy obok uśmiechniętego człowieczego ciepła.
    0
    krytyk niezależny
    7
    Czerpie (prawdopodobnie?) z najczęściej eksploatowanego mitu życia i śmierci, które oddziela - tym razem - azjatycki Styks. Monet miesza się z obrazami Boudina.
    0