Kiedy Bridget (Renée Zellweger) opuszcza pracę, ma na sobie tę samą łaciatą bluzkę, którą nosiła poprzedniego dnia. Gdy później wraca do biura, jest ubrana w różowy sweter.
Naszyjnik Bridget (Renée Zellweger) z zawieszką w kształcie serca pojawia się raz z jednej, raz z drugiej strony w różnych scenach filmu.
Gdy Bridget (Renée Zellweger) dziękuje Markowi (Colin Firth) za wydostanie jej z więzienia, trzyma różową torebkę, jednak wychodząc na korytarz, już jej nie ma.
Od chwili rozmowy z Markiem (Colin Firth) w muzeum aż do bójki w fontannie, fryzura Daniela Cleavera (Hugh Grant) ulega zmianie kilka razy.
W scenie po katastrofalnym skoku ze spadochronem, gdy Bridget (Renée Zellweger) zmierza do gabinetu swojego szefa, jej sweter zmienia sposób zapięcia.
Po wyjściu Bridget (Renée Zellweger) z wody, na plaży nie widać żadnych mokrych śladów jej stóp.
Taksówka, którą Bridget (Renée Zellweger) jedzie do Marka Darcy'ego (Colin Firth), zmienia wygląd: ma inne felgi niż pokazane we wcześniejszej scenie, a oznaczenie modelu na klapie bagażnika pojawia się i znika między ujęciami.
Gdy Bridget (Renée Zellweger) stoi w oknie, a kamera pokazuje panoramę Londynu, na moście kolejowym widoczne jest graffiti, które znika w pozostałych ujęciach.
Film kręcono we Włoszech, w Austrii, w Wielkiej Brytanii a także w Tajlandii.
Przygotowując się ponownie do roli Bridget Renee musiała od początku podjąć pracę nad brytyjskim akcentem oraz kolejny raz zmienić numer ubrań z 6 na 14.
Zdjęcia do filmu trwały od 6 października 2003 do 15 lutego 2004.
Wytwórnia Working Title Films zadbała o to, aby żadna kopia filmu nie przedostała się na zewnątrz. Wynajęła nawet firmę ochroniarską, która miała za zadanie strzec kopii filmu. Jest to zrozumiałe, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że za dobra kopię obrazu można dostać od piratów nawet 10 milionów funtów.
Renee Zellweger, która tak jak i poprzednim razem musiała przytyć do roli Bridget Jones całowała się na planie z aktorką Jacindą Barrett. Jednak w książce Helen Fielding nie ma takiej sceny. Wiadomość o tym, że Bridget ma romans z kobietą zszokowała fanów.
Rene postanowiła wszystkie ubrania Bridget, które po powrocie do normalnego rozmiaru aktorki stały się dla niej stanowczo za duże, zlicytować na aukcji. Cały dochód zasilił konto fundacji charytatywnej. Wśród zlicytowanych kreacji znalazły się: uszyte specjalnie dla niej na potrzeby filmu suknie i dżinsy. Ubrania zostały sprzedane za pośrednictwem Internetu.
Na planie zdjęciowym pojawił się pewien problem. Otóż w książce Bridget przeprowadza wywiad z Colinem Firthem. Tymczasem właśnie Colin wcielił się w obu filmach w rolę Marka Darcy'ego tak więc jego występ w innej roli był nie do przyjęcia. W początkowej fazie scenariusza Colina Firtha miał zagrać John Travolta. Jednak ostatecznie scenarzyści poradzili sobie z tym całkowicie rezygnując ze sceny wywiadu.
W filmach dość często przewija się nazwisko Firth. Bridget i jej przyjaciółki nawiązują do niego na przykład podczas alkoholowych libacji. W czasie największego wątpienia i tęsknoty za idealnym mężczyzną kobiety pokrzepiają się do znudzenia oglądając sceny z serialu "Duma i uprzedzenie", gdzie Firth zagrał postać pana Darcy. Tymczasem postać grana przez Colina Firtha w obydwu częściach filmu to Mark Darcy.