W sali kinowej, w której bohaterowie oglądają film można dostrzec znak "Exit", który stylem przypomina ten z lat współczesnych, gdy tymczasem akcja filmu dzieje się w latach 30.
W scenie, gdy Ulysses wychodzi ze sklepu po zakupieniu pomadek, na słupie elektrycznym można dostrzec nowoczesny transformator, mimo iż akcja filmu dzieje się w latach 30.
Gdy "Buźka" Nelson idzie na egzekucję widzimy muzyków, którzy grają na skrzypcach i mandolinie, lecz w tle słyszymy dźwięki mandoliny i gitary, a nie skrzypiec.
Etykiety na piwie Budweiser mają nowoczesny styl, a nie ten z lat 30-tych.
W scenie gdy zbiegowie uciekają przed pogonią, w oknie lokomotywy która ich mija, widać odbicie kamery.
Piosenka "You Are My Sunshine" Jimmiego Davisa została napisana w roku 1940. W filmie słyszymy tę piosenkę w roku 1937, więc trzy lata za wcześnie, chociaż filmowcy wiedzieli o tym fakcie.
Gdy George "Buźka" Nelson jedzie swym samochodem i natrafia na Everetta, Pitta i Delmara w scenie, gdy najeżdża na wybój widzimy przez chwilę na tylnym siedzeniu jakąś osobę (któryś z członków ekipy), mimo iż przecież Buźka to jedyna osobnik znajdujący się w samochodzie.
W filmie Pappy O`Daniel ubiega się o reelekcję jako gubernator Missisipi. W roku 1937 jedna osoba nie mogła obejmować kolejnej z rzędu kadencji i takie prawo istniało aż do roku 1970.
Pod koniec filmu Everett, Pete, Delmar i Tommy zostają zatrzymani przez szeryfa, który związuje im ręce. Później jednak, gdy wszystkich zmywa wielka powódź, chłopaki wypływają na powierzchnię, a ich ręce nie są już związane.
W scenie rozmowy w sklepie między Ulissesem i jego żoną, dowiadujemy się, że mają siedem córek, niemniej na samym końcu filmu, gdy widzimy całą rodziną, jest ich tylko sześć.
Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles, Santa Clarita i Universal City (Kalifornia, USA), a także w Canton, Oxford, Jackson, Leland, Edwards, D'Lo, Valley Park, Vicksburg i Yazoo City (Missisipi, USA).
Domek, który zostaje zalany przez powódź, jest repliką domku z "Martwego Zła".
Zdjęcia do filmu kręcono od 7 czerwca do 23 sierpnia 1999 roku.