PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743305}
4,8 23 033
oceny
4,8 10 1 23033
4,3 10
ocen krytyków
Blair Witch
powrót do forum filmu Blair Witch

Tak jak w temacie...
Nie sugerujcie się oceną.
Dlaczego?
Już wyjaśniam.
Nie od dzisiaj wiadomo, że FILMWEB to tzw HEJTWEB, gdzie swoje żale i frustracje wylewają przeróżne osoby, które przede wszystkim filmu nie widziały bądź wystawiły ocenę poniżej 5 dla "zasady", bo jak wiemy... klasyków się nie rusza (Ghostbusters dla przykładu też). Moim zdaniem gównoburza i ból dupy - nic więcej. Myślę trzeźwo i nie oceniam filmu przez pryzmat ich oryginałów bo przede wszystkim "Blair Witch" nie jest remakiem tylko sequelem a to wielka różnica!
Sequel jest utrzymany na bardzo wysokim poziomie i temu nie da się zaprzeczyć - niestety bądź stety przebija oryginał!
Jest klimat, akcja, found footage, las, wiedźma czyli misz masz, który wzbudza po seansie lekki niedosyt - w pozytywnym sensie, gdyż chce się więcej w porównaniu do oryginału, na którym zasypiałem non stop.
Sam pomysł na film - oceniam na 8,5 ze względu na samą "pętle czasową", która lekko mi namieszała w głowie. Jestem ciekaw.. o co tak na prawdę chodziło w tym wszystkim. Laleczki voodoo, klątwy, chata, zakończenie... mind f*ck.

NAJLEPSZY HORROR ROKU 2016 jak do tej pory (bo jak wiemy - kilka premier przed nami), jednakże ciężko będzie to przebić.

ocenił(a) film na 4
electrode

Ja możesz podać na plus "pomysł" jak on należy do pierwowzorów,
a remaki, reeboty i sequele często nie są oryginalne tylko schematyczne.

Owszem oceny na filmwebie nie można brać na poważnie,
bo tu oceny filmów słabych, średnich i dobrych często mają podobne oceny.
Na filmweb też czasem zdarza się, że film słaby ma dobrą ocenę,
a film bardzo ceniony niską ocenę. Takie rzeczy nie zdarzają się na portalach zachodnich.

Weźmy więc pod uwagę cyferki z imdb, metascore i rotten.

Blair witch imdb 5,8...metascore 54...rotten 40% i 48%

Dla porównania amerykańskie kino grozy z tego roku:
Obecność 2....imdb 7,6...metascore 65...rotten 80% i 84%
Don't Breathe imdb 7,6...metascore 71...rotten 87% i 82%
Lights out... imdb 6,7...metascore 58...rotten 76% i 67%
The Shallows. imdb 6,5...metascore 59...rotten 77% i 62%

Co do nowego Ghostbusters to przecież kompletny syf na tle Ghostbusters 1984.
Nie ma przypadku, że:
Ghostbusters 1984 imdb 7,8, a Ghostbusters 2016 imdb 5,5
Jeszcze większa przepaść jest między Ben hurem.
Ben hur 1959 imdb 8,1 (11 oskarów), a Ben hur 2016 imdb 5,7
Ale tu oceny nie odzwierciedlają całkowicie tej przepaści poziomów, bo jest dużo większa niż wskazują oceny.

returner

Każdy ma swój "gust" :)

ocenił(a) film na 4
electrode

Gusta są gorsze i lepsze.
O gustach się nie dyskutuje głownie tą kwestię wypowiadają ludzie o słabszych gustach.
O gustach się jak najbardziej dyskutuje.
Gusta się mogą bardzo mocno poprawiać wraz z wiedzą i doświadczeniem w każdej dziedzinie.
Przykładowo moje gusta z lat 1985-2000 były o wiele gorsze od tych jakie mam 2003-2016.

Tylko nie mów, że bronisz takich badziewi jak Ghostbusters 2016 czy Ben hur 2016 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones