PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680709}
7,2 185 229
ocen
7,2 10 1 185229
7,4 46
ocen krytyków
Birdman
powrót do forum filmu Birdman

Co to za podtytuł?

ocenił(a) film na 9

"Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy" skąd to się wzięło? Birdman dostał polski tytuł po czasie?

RomanGun

To jest de facto oryginalny polski tytuł i od początku brzmiał on właśnie tak, tylko na FW zmienili to parę dni temu.

ocenił(a) film na 9
RustyRyan

Okej, nigdy wcześniej o tym nie słyszałem, a w TV w rozkładzie też było napisane po prostu "Birdman", dzięki ;)

RomanGun

Kolejne polskie fanaberie w tytule. Nie od dziś wiadomo, że ludzie odpowiedzialni za polskie odpowiedniki tytułów żyją we własnym świecie.

ocenił(a) film na 8
8H8

Tym razem ogólnoświatowe fanaberie:
http://www.filmweb.pl/film/Birdman+czyli+%28Nieoczekiwane+po%C5%BCytki+z+niewied zy%29-2014-680709/titles

Sam podtytuł mi nie przeszkadza, ale jego błędy zapis, który nie stoi w zgodzie z pisownią języka polskiego. Lepiej by wyglądało "Birdman (czyli nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)" lub "Bidrman, czyli nieoczekiwane pożytki z niewiedzy".

8H8

Oryginalny tytuł to: Birdman or: (The Unexpected Virtue of Ignorance).

8H8

Jestem ciekaw kto będzie pamiętał pełny, oryginalny tytuł po kilku latach.

gunit7

W przypadku dr Strangelove pamiętają, to i tu mogą.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
RomanGun

Jak zwykle w Polsce wydziwiają.

ocenił(a) film na 6
RomanGun

Sam chciałem załozyć taki temat. Nieco się zaskoczyłem co tym razem durnego polski tłumacz wymyślił i to po takim czasie od premiery. Pewnie na wydanie DVD wymyślili taki koszmarny tytuł

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

To miej pretensje do reżysera, producentów, czy kogoś tam, a nie do polskiego tłumacza, bo oryginalny tytuł brzmi "Birdman or (The unexpected virtue of ignorance)", czyli w dosłownym tłumaczeniu "Birdman, czyli nieoczekiwane pożytki z niewiedzy".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones