PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138950}

Biały balonik

Badkonake sefid
7,2 794
oceny
7,2 10 1 794
7,8 4
oceny krytyków
Biały balonik
powrót do forum filmu Biały balonik

"Biały balonik" to pełna ciepła i spokoju opowieść o ślicznej 7-letniej dziewczynce, która w Nowy Rok zamarzyła o kupnie "złotej rybki" dużej i grubiutkiej - jak powtarza do mamy i kupca. Nim dojdzie do upragnionego zakupu, Panahi pokaże nam kłopoty małej Razieh: derwiszów i ich węży, zgubienie pieniędzy, rozmowę z żołnierzem i w końcu próby podejmowane z bratem przy wyciągnięciu zguby z kratki piwnicznej. Widzimy uczucie jakie łączy rodzeństwo, ojca, który się nie nadaje do tej roli, miłego żołnierza zagadującego bohaterkę i innych ludzi, którzy pojawiają sie na jej drodze. Ostatecznie pomoc nadchodzi ze strony młodego Afgańczyka z białym balonikiem... Realia irańskie budzą w nas zdziwienie: dzieci muszą szybko dorastać, żeby sprostać licznym zadaniom do wykonania. Pracują w domu, pracują w sklepach jako pomocnicy, albo sprzedawcy obnośni. Mimo tego starają się zachować coś z tych krótkich chwil dzieciństwa. Choćby uśmiech, choćby balonik... Wszystko niby zwyczajne a takie magiczne. Piękny film!

W filmie mamy polski akcent: kobietę, która pomaga dziewczynce w znalezieniu zgubionych pieniędzy gra Polka, Anna Borkowska.

kosmiczny

O tak, niezwykle uroczy film, ujmująca opowieść i klimat. Piękny. Dawno żaden film nie wywarł na mnie takiego (dziwnego?) wrażenia. Jest niesamowity w swej prostocie. Chylę czoła twórcom.

__Karolina__

Z początku myślałem, że się zanudzę na śmierć, jak chyba wszyscy, ale szybko film mnie wciągnął. Ta dziewczynka była taka nieporadna i płaczliwa, że aż urocza. Sam film bardzo sympatyczny, choć fabuła z pozoru może się wydać maksymalnie przyziemna i prosta.

Albertino

I tym ujmuje najbardziej - pozorną przyziemnością i prostotą. Film, który porusza i którego szybko się nie zapomina. A miny dziewczynki są niesamowite, świetnie zagrała.

ocenił(a) film na 7
kosmiczny

Dla mnie polskim akcentem jest strój dziewczynki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones