PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712974}

Baranek Shaun. Film

Shaun the Sheep Movie
7,2 10 231
ocen
7,2 10 1 10231
6,9 7
ocen krytyków
Baranek Shaun. Film
powrót do forum filmu Baranek Shaun. Film

Pytanie jest podchwytliwe oczywiście :) Bo żadnego dubbingu nie ma (i całe szczęście!), ale film jest we wszystkich kinach w mojej okolicy opisany jako film z dubbingiem. I wszędzie jest wyświetlany w wersji z napisami! Idąc na ten film do kina z dziećmi i kierując się opisem "dubbing" byłam pewna, że będzie polska wersja językowa taka jak np. francuska, tj. pojawiające się na ekranie elementy tekstowe będą po polsku (napisy na autobusie itp.). A tu taka niespodzianka... (dla dzieci przede wszystkim, które były dumne, że zaliczyły pierwszy film z napisami w kinie ;)). Czy jest w ogóle "polska wersja" do tego filmu i gdzieś ją wyświetlają, czy dystrybutor wypuścił film z napisami opisując go jako dubbing z pełną świadomością, że jest to nierzetelna informacja, żeby nie wystraszyć widzów, niezorientowanych w konwencji tej animacji ?

ocenił(a) film na 6
Pinezka_fw

w filmie tym nie ma dialogów a jeśli już coś gadają to "po swojemu" :)

ocenił(a) film na 7
Amus

są piosenki w tle i ewentualnie je można przetłumaczyć

ocenił(a) film na 9
Pinezka_fw

Film oczywiście jest wyświetlany z dubbingiem, tyle że oryginalnym, nie polskim.

kfleszer

odsyłam do słownika. dubbing musi być w innym języku niż oryginalny, bo inaczej nie jest dubbingiem. co innego jeśli film np jest oryginalnie w języku angielskim a u nas puszczali by po rosyjsku z polskimi napisami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones