PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 837
ocen
8,1 10 1 201837
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

1 rzecz, ten film jest epicki, najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem, z momentów zabawnych to na pewno jak bruce stara się wywołać hulka a tony mówi do niego "robisz obciach"- czy coś w tym stylu, kolejny spotkanie thora i strażników i jak star-lord mówił swym głębokim głosem, a reszta mówiła, co z twoim głosem. potem spotkanie strażników i iron-mana spider-mana i strange'a, i padają teksty
Star-lord trzymający pająka- gdzie jest Gamora?!
Iron-man- Kim jest Gamora?!
Drax- Ja jeszcze powiem Dlaczego Gamora?!
Iron man- zostawcie młodego a załatwię idiotę!
a smutnym momentem było śmierci postaci na początku jak i na końcu, ale też było widać że najbardziej smutne było jak Thanos z smutkiem musiał poświęcić osobę którą kochał by dostać kamień duszy, swoją przybraną córkę Gamorę. A także był ciekawy moment jak Thanos po bitwie ranny gdzieś w domku usiadł i podziwiał zachód słońca. I to na tyle

ocenił(a) film na 9
Koval_4

- Kto jest twoim panem?
- Co mam powiedzieć? Że pan Jezus?

Wszystkie teksty między Strażnikami i Thorem oraz pomiędzy Thorem i "zacnym królikiem" ;)

Przybycie Thora, Rocketa i Groota na pole bitwy i radość Bannera: - "Teraz to macie przerąbane!"

ocenił(a) film na 9
lelen_lis

Ten tekst jest chyba najlepszy, cała sala parsknęła śmiechem przy nim. ;)

Koval_4

Relacja Thora i Rocketa to zdecydowanie największa pozytywna niespodzianka tego filmu, nawet nie ma co handlować xD

ocenił(a) film na 8
Smaug_

Większość tekstów ze strony strażników (Star lord i drax) - pierwsze spotkanie z thorem
-Co to za facio?
-To nie jest facio. Ty jesteś facio. To jest mężczyzna :D

ocenił(a) film na 10
Koval_4

WE HAVE A HULK

marvelowiec01

"The" Hulk

ocenił(a) film na 10
maly_boniu

Nie wydaje mnie się

ocenił(a) film na 10
Koval_4

Nie oglądałem filmu, ale te spojlery jeszcze bardziej zachęciły mnie do pójścia zamiast popsuć mi frajdę jak to zwykle bywa.

ocenił(a) film na 9
knocun1

To po ch.. czytasz wogole posty zanim obejrzysz film i tym samym psujesz sobie radosc z ogladania? Niesamowite..

ocenił(a) film na 10
olo3

Chyba wyraźnie napisałem że to mi radość z oglądania nie psuje. Dla mnie spojlery to nie problem, gdyby tak było, to oglądałbym każdy film tylko raz, a potrafię oglądać milion razy filmy nawet jeżeli za trzecim razem znam je na pamięć.

knocun1

Najlepiej nie czytać komentarzy i nie oglądać dużo zwiastunów bo potem się człowiek dziwi jak dużo pokazali w zapowiedziach. Gdybym tego nie zrobił to pewnie dałbym za całokształt mocne 9.5 albo i nawet 10.

ocenił(a) film na 10
Taio

Gdyby tego nie robili to możliwe że nawet byś się tą produkcją nie zainteresował wcale.

ocenił(a) film na 9
olo3

Rany, po co się czepiacie, że czyta spojlery przed obejrzeniem filmu. Niektórzy lubią wiedzieć co ich czeka. Skoro chce to niech czyta ;)

knocun1

Dlaczego nie przeczytałem Twojego postu zanim obejrzałeś film, O, bogowie! Chętnie zdradziłbym zakończenie, pewnie jeszcze bardziej zachęciłoby Cię, żeby obejrzeć.

Koval_4

Romantyczny moment gdzie nagle Star Lord zauważa Draxa:
(z pamięci)
- Długo tu tak stoisz?
- Godzinę
- Godzinę ?!
- Jestem cichy, tak jakby mnie nie było. Widzisz mnie ale mnie tu nie ma (...)

Rocket spotyka Buckyego. Widzi, że ten ma super giwere:
- Ile ?
- Nie jest na sprzedaż
- Nie spluwa, ręka!

JohnTheBrave

2. scena. Nie tak to było.

Koval_4

wejście Thora do bitwy najlepsze. wskaźnik epickości wy*abał poza skalę

ocenił(a) film na 9
Venetor

Tak, tak. Motyw Avengers w idealnym momencie. Wróciłem właśnie z kina i jestem zachwycony. :D

ocenił(a) film na 10
Venetor

Dokładnie tak coś pięknego :D

ocenił(a) film na 9
soczystyJ

Jak tylko myślę o tym filmie a od doby chyba ciągle to nie mogę się już doczekać drugiego seansu i tych epickich scen

raptorpl18

to samo :)

Venetor

brakowało tylko w tym momencie fragmentu led zeppelina :D

ocenił(a) film na 10
mojzesz777

dokładnie, jakby tam zagrało LedZep rodem z Rangarok, to byłby ogień :D

Koval_4

Chciało mi się płakać, kiedy Parker przepraszał Starka i mówił mu, że nie chce umierać. Śmierć Groota też była dołująca. :/

ocenił(a) film na 10
Koval_4

- Pierwsza walka i proba przemiany Bannera w Hulka "Bruce robisz mi siare przy czarodziejach" xD
- Pojawienie sie Capa
- Thanos poswiecajacy Gamore dla kamienia duszy - przez moment nawet zal mi sie gnojka zrobilo...
- Przepychanki slowne miedzy Thorem a Star Lordem
- "podwojna" smierc Visiona - dla mnie bardziej wstrzasajaca (chociaz od poczatku bylo wiadomo na 99% ze zginie) niz smierc
Lokiego ktorego nigdy fanem nie bylem :P
- wjazd na pelnej k... Thora w sam srodek pola bitwy - jak ktos juz tu napisal wskaznik zajebistosci wypierd... poza skale
- scena gdy Bucky bierze Rocketa na ramie i razem strzelaja do wrogow
Jedyne co niezbyt mi sie podobalo to to ze z Visiona zrobiono tutaj chlopca do bicia. No i zachowanie Star Lorda gdy juz prawie zabrali rekawice Thanosowi - sam spieprzyl swoj plan.

ocenił(a) film na 8
crashnine

Z visiona nie zrobiono chłopca do bicia. Też byś przestał działać jakby Tobie wsadzili 40 cm ostrza w okolice wątroby :). Roz..li mu pół systemu jak w kompie to nic dziwnego, że się chłopina nie mógł pozbierać.

ocenił(a) film na 8
crashnine

tak sobie czytam komentarze i trafiłem na Twój- Star Lord - jego brak zapanowania nad sobą "uwalił' połowę wszechświata - oni już mieli zdjętą tę rękawicę a Star Lord i jego żal wszystko zepsuł

Koval_4

A sceną z okiem i nawiązanie do Pulp Fiction, też jest genialna. I w ogóle Rocket to chyba jedyna postać pisana bardzo spójnie, szczególnie pod względem dziwacznego hobby.

ocenił(a) film na 9
arka_dino

Chyba coś przeoczyłem xd, gdzie było nawiązanie do pulp fiction ?

ocenił(a) film na 9
Matik_11

Rocket mówił, że to oko musiał przemycić w... <tu urwano> W Pulp Fiction była historia z zegarkiem przemycanym w prawdopodobnie tym samym miejscu ;)

ocenił(a) film na 9
decretis

To jest też nawiązanie do wypowiedzi Gunna, gdy pytano go ciągle o położenie Kamienia Duszy, w końcu Gunn powiedział, że "jest w tyłku Rocketa" ;)

ocenił(a) film na 8
Koval_4

Epickich scen było naprawdę sporo, ale nie będę oryginalny - jeśli powiem, że najlepsza to oczywiście przybycie Thora, Rocketa i Groota do Wakandy i przechylenie szali zwycięstwa na korzyść Avengers w bitwie z Outridersami.
Jak Strange się "rozmnożył" - tak, to też było dobre :D
No i do TOP3 dodałbym walkę Hulka z Thanosem na statku Asgardczyków.
Ale konkurencja naprawdę była spora, także nic, tylko bić brawa dla twórców.

ocenił(a) film na 9
Koval_4

Na mnie wrażenie zrobiło wiele scen, na różny sposób. Postaram się je wszystkie wymienić.
Jeśli chodzi o momenty śmieszne i/lub epickie to tak:
* walka Hulka z Thanosem,
* kiedy Thor wpada na szybę Milano i Rocket każe włączyć wycieraczki,
* "- Co to za facio?
- To nie jest facio. Ty jesteś facio. To jest mężczyzna."
* zmiana głosu Star-Lorda,
* pojawienie się Kapitana,
* kiedy Banner nie umie się zrobić zielony i Stark mówi mu "robisz mi obciach przy czarodzieju",
* Stark tłumaczący Parkerowi sytuację, niestety nie jestem w stanie dokładnie przytoczyć jego słów, ale było mniej więcej tak: "Kosmiczni bandyci chcą ukraść magiczny wisiorek czarodziejowi.",
* Stark komplementujący pelerynę lewitacji "Tak wiernej odzieży ze świecą szukać.",
* walka z Thanosem na Tytanie,
* retrospekcja o przygarnięciu Gamory,
* bitwa w Wakandzie,
* pojawienie się na Ziemi Thora z Rocketem i Grootem,
* "królik" i "krzak",
* kiedy Bucky i Rocket walczą ramię w ramię z armią Thanosa oraz ich wymiana zdań dotycząca sprzedaż ręki,
* "pstryknięcie"

a jeśli chodzi o momenty chwytające za serce i/lub smutne, to na pewno:
* śmierć Heimdalla,
* śmierć Lokiego,
* spotkanie po latach Natashy i Bruce'a,
* Thor zwierzający się Rocketowi,
* Star-Lord próbujący spełnić przysięgę złożoną Gamorze i wyznania, które tej scenie towarzyszyły,
* spotkanie Bucky'ego i Steve'a,
* Tony pokrętnie mówiący Pepper, że chciałby zostać ojcem,
* śmierć Gamory,
* kiedy Wanda decyduje się poświęcić miłość dla dobra świata i zabija Vision'a,
* kiedy to poświęcenie idzie na marne, bo Thanos ożywia Visiona i wyrywając mu kamień z głowy zabija ponownie,
* śmierć Bucky'ego (Ruszyła mnie najbardziej ze wszystkich, bo to moja ulubiona postać. Ale jestem dobrej myśli, ponieważ Stan ma w kontrakcie jeszcze kilka filmów, a i Bucky'ego przechrzcili z Zimowego Żołnierza na Białego Wilka z powodu jakichś planów względem tej postaci.),
* reakcja Okoye na śmierć T'Challi,
* śmierć Petera Parkera i reakcja Tony'ego na nią,
* ogólnie cały finał,
* Thanos przyznający, że poświęcając Gamorę stracił wszystko.

Koval_4

Peter Dinklage jako karł-gigant - cała sala umarła kiedy się pojawił po raz pierwszy.

Puchy11

"Karł"?!?!?! Do kąta jełopie, klęczeć na grochu!

maly_boniu

O rany, ale babol :D Dopiero teraz to zauważyłem. Biję się w pierś.

Koval_4

Mnie najbardziej zaskoczyła mnie sama końcówka!

ocenił(a) film na 10
davis3

W sumie te wszystkie sceny były świetne plus zazdrosny star lord gdy Thor opowiada o swoim życiu. gdzie siostra chciała to zabić o lord że jego chciał zabić ojciec więc jego historia jest lepsza . Scena na tytanie jak mantis mówi kwestie ż Robin hooda że zabierają bogatym i oddają biednym mina tonego wtf. Scena ratunku dr przez spidera i iron Mana gdzie tony się pyta petera masz jakiś plan a on oglądał pan obcy 2 ... A następnie iron Man niszczy ścianę statku. Spider mam do mantis proszę mi nie składać jajek w głowie. Drax walczący z peleryna dr nie pamiętam już dokładnie co on do niej mówi coś w stylu smiercionosna szmato. Wakanda Thor przedstawia zacnego królika i groota. Groot mówi do capa i am groot A capitan i am steve Rogers. Wszystkie sceny Thora na statku strażników.

trzycha02

A mi się wydawało, że Mantis powiedziała, że zabierają biednym i oddają bogatym (ale mogę się mylić). Mina Starka bezcenna ;)

ocenił(a) film na 9
Liia_

Dokładnie, tak powiedziała :)

ocenił(a) film na 9
Liia_

Tak powiedziała. Odwrotnie, stąd reakcja w tylu WTF.

ocenił(a) film na 10
dareus79

Dobra może i się pomyliłem ale faktycznie mina starka bezcenne

ocenił(a) film na 9
Koval_4

Stan Lee w autobusie szkolnym.

ocenił(a) film na 9
Labret

I w sumie też kolega Petera robiący zamieszanie.

Labret

Ja tam nadal przeżywam to jak Peter zmienił się w pył na oczach Tonyego

ocenił(a) film na 9
sentia

Mnie to trochę ominęło, bo nadal byłem w szoku jak Thanos ich tam wszystkich przeorał.

ocenił(a) film na 9
sentia

Mnie to kompletnie nie ruszyło. W następnym filmie wymyślą jakiś sposób aby ich wszystkich ożywić i nic się nie zmieni. To jest najsłabsza strona tych filmów. Ogląda się to bez emocji bo wiadomo że nikt nie zginie. Najlepsze co mógłby Marvel zrobić w następnym filmie to potwierdzić ich ostateczną śmierć. Wtedy następne śmierci będą miały przynajmniej efekt "holy shit", tak jak w grze o tron, tam jak ktoś umiera to masz szczękę na podłodze, u Marwela, zero uczuć.

ocenił(a) film na 9
Koval_4

Mimo, że film był zarąbisty, to nie sądzicie, że trochę było za dużo epickich wejść z theme Avergers w tle? Duża ilość epickich wejść sprawia, że żadne nie jest...

Koval_4

Epickie:
-Wejście Thora i jak Thor wykuwa młot
-wszystkie sceny walki,
-Black Order(chociaż jak dla mnie to jednak powinni być trochę silniejsi),
-Strange + Stark,
-pojawienie się Steva
-jak GotG biją się ze Strangem, Starkiem i Pająkiem, bo nie wiedzą że są po tej samej stronie,
-walka ich wszystkich z Thanosem i próba wyrwania mu rękawicy
-Thanos robi 'pstryk' palcami
A łamiące serce:
-śmierć Lokiego (chociaż jak dla mnie była strasznie płytka i sztuczna, zrobiona jakby na siłę)
-podwójna śmierć Visiona
-śmierć Gamory
-jak wszyscy się obracają w proch (najbardziej, Peter, Strange, Star-Lord, Groot, Falcon i Pantera)
-mimo że wszyscy tak się starali to i tak przegrali (póki co)

Koval_4

Jestem Groot.
Jestem Steve Rogers.
:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones