PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1053}
7,4 224 529
ocen
7,4 10 1 224529
7,2 16
ocen krytyków
Apollo 13
powrót do forum filmu Apollo 13

3/10

ocenił(a) film na 3

Największym minusem tego filmu była tematyka. Na drugim miejscu zaś tematyka; aż w końcu na trzecim - tematyka. Po co mi było słuchać jakichś dziwnych nazw dziwnych sprzętów skoro i tak nie wiem o co chodzi? A było tak przez większość filmu. Dla fanów lotów kosmicznych to może i gratka ale mnie to jakoś gówno obchodzi. Jest to po prostu kolejna propaganda jacy to amerykanie są zajebiści bo jeśli nawet coś spier**lą to i tak wszyscy im klaszczą... 3/10 ode mnie.

ocenił(a) film na 10
pachomir

Haha, żałosny jesteś człowieczku. Skoro tak Ci przeszkadza tematyka to może nim obejrzysz film sprawdź chociażby na filmwebie o czym jest dany film... I nie jest to kolejna propaganda bo jest to film oparty na prawdziwych zdarzeniach.

pachomir

Uwielbiam ludzi, którzy przez to, że czegoś nie rozumieją to twierdzą, że coś jest głupie. Polecam książki, ale dla tych bardziej ograniczonych Wikipedię. Tam dowiesz się co to jest 'inercyjny system nawigacyjny', 'telemetria' czy 'glikol'. Wierzę, że Amper jest Ci znany.

A moim zdaniem film naprawdę dobry. Dzisiaj się już niestety takich nie robi. Rozumiem, że pachomir woli Armagedon, gdzie nie ma tylu ciężkich nazwy. Jest za to Bruce Willis z dziwnym wyrazem twarzy, ściskający się, ze swoim niedoszłym zięciem, na wielkim meteorycie. Bluzgu, bluzgu, nie mam mózgu.

Apollo 13 to hołd dla myśli technicznej człowieka, który mimo przeciwności losu, dąży do poznania nowego, do zbadania jeszcze nieodkrytego. A symbolem tych wysiłków stało się, wysłanie człowieka na Księżyc.

ocenił(a) film na 8
pachomir

"Jest to po prostu kolejna propaganda jacy to amerykanie są zajebiści bo jeśli nawet coś spier**lą to i tak wszyscy im klaszczą."

Jestem pewien żę powiesz to o każdym filmie (i pewnie nie tylko) w którym amerykanie pokazani są w dobrym świetle. Niezależnie od tego czy faktycznie tak było, czy nie.

pachomir

A jaki cel i sens ma oglądanie filmu, którego tematyka cię nie ciekawi? Co chciałeś dzięki temu osiągnąć, bo bardzo mnie to zastanawia?

użytkownik usunięty
pachomir

Po co oglądałeś film o takiej tematyce? Nie lubię "Mody na sukces" - nie oglądam. Proste? No chyba że to jakiś eksperyment psycho-socjo-coś tam i jesteś w niewielkiej grupce ludzi przypiętych pasami do fotela kinowego, oczy masz na siłę rozwarte i pompują ci do głowy przekaz podprogowy zawarty w takich filmach :D

ocenił(a) film na 9
pachomir

Proste, jeżeli jest się supermocarstwem posiadającym kontrolę nad obydwoma oceanami (nie ma tego żadne inne państwo), wpływającym na światową gospodarkę, to mogą robić filmy wychwalające ich potęgę.

użytkownik usunięty
pachomir

Dam ci radę; Jak chcesz komuś przykopać, to nie rób z siebie idioty, bo wszystko co powiesz świadczy o tym, że nie masz racji.

pachomir

przepraszam bardzo pachomir, ale naprawdę musisz być kretynem albo prowokatorem, żeby napisać taką wypowiedź. Włączasz film WIEDZĄC, że mniej więcej będzie to tak wyglądało (bo napewno nazwa Apollo 13 z czymś ci się kojarzy, chyba, że byłeś w piwnicy chowany i do szkoły nie chodziłeś) a potem wygląda to tak, że narzekasz na to, że go obejrzałeś :) Nie chciałem urazić, ale twoja wypowiedź jest naprawdę nasycona czystym debilizmem.

pachomir

Co żeś kur@$a palił?

ocenił(a) film na 9
pachomir

to po kija zes to ogladal

ocenił(a) film na 8
pachomir

To dr House'a też byś pewnie nie obejrzał, bo przecież tyle tam medycznych terminów, których człowiek bez odpowiednich studiów nie zna. :]

ocenił(a) film na 3
patri_

Dr. House - 8/10

pachomir

no i dowiedziałeś się co na tym serwisie oznacza prawo do własnej oceny filmu

użytkownik usunięty
pachomir

To, że nie znasz jakichś nazw, świadczy raczej o tobie, młotku.

ocenił(a) film na 10
pachomir

Skoro Cię nie interesują takie filmy to nie oceniaj bo skoro się nie interesujesz to się na nich nie znasz. Możesz wyrazić swoje zdanie że film Ci się nie podoba, ale nie musisz zaraz mówic że beznadziejny, nie obchodzi mnei to czy ty nie lubisz amerykanów, czy im zazdrościsz ale tak naprawde to klaskali im za odwagi, za zachowanie zimnej krwi za brak paniki i za to że tam przeżyli, bo nie jeden z nas włącznie z tobą zesrał by się tam ze strachu.

ocenił(a) film na 7
pachomir

Ludzie nie warto... Zobaczcie po jego ocenach jaki on ma gust... A o gustach się nie dyskutuje...

xanthina

Jak najbardziej się dyskutuje, wręcz TRZEBA dyskutować o gustach.

John_Melendez

Ja nawet jestem zdania, że to nie jest do końca tak, że odbiór filmu jest całkowicie subiektywny. Owszem, widz który lotami kosmos się nie interesuje pewnie nie da wysokiej oceny Apollo 13 i to jest ok - nie każdemu musi się podobać każdy film.

Ale są elementy które można przecież oceniać z grubsza obiektywnie, jakie jak kompozycja scen, gra aktorska, muzyka, montaż czy jakość efektów specjalnych. Człowiek racjonalny powinien być w stanie jednak swoje gusta jakoś uzasadnić: lubię głupawe filmy akcji, bo mnie odprężają ; Doceniam filmy o kung-fu z lat 80tych za unikalny klimat i choreografię ; Obejrzę każdy spaghetti western bo uwielbiam ten klimat, etc.

"Po co mi było słuchać nazw jakichś dziwnych sprzętów, skoro i tak nie wiem o co chodzi?" to nie jest rozsądny zarzut wobec filmu DOTYCZĄCEGO LOTÓW KOSMICZNYCH, przynajmniej nie takiego, który ma przedstawiać historię Apollo 13 w wierny sposób. Co więcej, IMHO scenariusz zgrabnie używał ekspozycji do wyjaśniania problemów publiczności (patrzcie: scena z chirurgiem, który wyjasnią konsekwencje wzrostu poziomu dwutlenku węgla ; Scena kiedy inżynier na boku wyjaśnia wojskowemu w prostych słowach, co może zawieść przy wejściu w atmosferę, montaż przeplatający sceny z dzienników TV etc), więc trudno nawet zarzucić filmowi, że nie da się zrozumieć fabuły bez szerokiej technicznej wiedzy.

ocenił(a) film na 9
pachomir

Proponuje obejrzeć "The Astronaut Farmer" tam zagadnienia techniczne zostaly tak spłycone ze juz bardziej sie chyba nie da ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones