Wejście w siedemnasty rok życia obfituje dla Billie w sensacje. Dziewczyna dowiaduje się, że odtąd będzie mieszkała sama z ojcem. Jej matka postanawia się dłużej nie ukrywać i przejść operację zmiany płci. W ciągu roku podda się skomplikowanym operacjom, które pozwolą jej stać się mężczyzną i żyć zgodnie z płcią, do której przynależność czuje. Mimo podjęcia tak drastycznej decyzji, matka nie chce odcinać się od przeszłości. Obiecuje córce opiekę i spotkania z nią – co tydzień, co wtorek, przez cały rok, w którym będzie przychodziła płciową przemianę. Jednak nawet deklaracja wspólnego przejścia przez ten ciężki czas nie pomaga w starciu z rzeczywistością. Matka próbuje ułożyć sobie życie na nowo – w tym także relacje z kobietami. Pragnie bliskości i akceptacji. Córka najpierw wykpiwa i wyśmiewa przeobrażenia matki, potem kompletnie traci grunt pod nogami. Nie rozumie co się wokół niej dzieje, do czego dochodzą jej własne, związane z dojrzewaniem, problemy. Billie odkrywa własną seksualność, ale nie potrafi postawić sobie granicy intymności. W swoją grę wciąga parę znajomych, z którymi kręci coś na kształt filmowego pamiętnika. Znajdą w nim miejsce zarówno wszyscy członkowie jej rodziny, jak i szczere jej przemyślenia na ich temat.
Urszula Lipińska
semantyka ;)
Ad vocem
Człowiek nie krowa i zmienia poglądy na świat oraz na swoją osobę. Czy za 10 lat głowna bohaterka/bohater będzie się czuć kobietą ? Czy wtedy też zmieni płeć ?
Heh - śmieszą mnie ludzie którzy na siłę nazywają czarne białym i usiłuja być poprawni politycznie Czy gdyby problem nie dotyczył płci ale np rasy i dajmy na to biała osoba czuła się Murzynem i pewnego dnia zmieniła fryz na afro i pastowała twarz na czarno to nazwał -abyś/-byś ją Murzynem czy wariatem?
Chcesz przykład? Michael Jackson, był murzynem i po zmianach niczym nie przypominał murzyna. Gdybyś nie wiedział o tym, nigdy byś nie powiedział że jest murzynem.
Przytaczasz mi tu na przykład osobę której sława zniszczyła psychikę na tyle że jej zachowania stały się kompletnie irracjonalne Jego wybory, jego wola ale czy mam to podziwiać czy nazywać po imieniu? Bo normalne to w żadnym stopniu nie było
Michael Jackson nie był uważany za wariata, jeśli już to za egocentryka, a wielu ludzi go podziwiało za talent. Chcesz czy nie, to są sprawy ludzi którzy się na takie posunięcia decydują z różnych powodów, a Ty nie masz prawa ich oceniać gdyż ich nie znasz osobiście, a nie wiadomo jakbyś się zachował w podobnej sytuacji. Są różne odcienie życia, nie tylko czarny i biały.
Tym niemniej promowanie pewnych zachowań nie powinno mieć miejsca a zwłaszcza w dzisiejszym kinie istnieje takie zjawisko na co nie każdy się godzi i głośno o tym mówi i nikt nie prawa oceniać takich ludzi którzy się na to decydują
Jeśli nie podoba Ci się jakiś film ze względu na Twoje przekonania, to po co się nim interesujesz, przejdź obok i daj żyć innym, w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Czy ktoś Tobie wytyka że jesteś inny?
Szesnastoletnią Billi czeka rok sensacji i wielkich zmian w życiu. Jej matka po latach rozterek, decyduje się wreszcie na zmianę płci. Na czas operacji i płciowej przemiany, podejmuje decyzję, że córka zamieszka z ojcem. Dziewczyna spotyka się z matką w każdy wtorek po szkole i co tydzień w ciągu roku może obserwować zachodzące w niej zmiany. Jednocześnie próbuje odnaleźć swoją drogę do niezależności i samookreślenia, prowadząc wraz z przyjaciółmi wideo dziennik, w którym opowiadają o swoich emocjach i pierwszych seksualnych eksperymentach.