Początkowo w filmie miała zagrać Kate Walsh, ale projekt kolidował z jej z udziałem w serialu telewizyjnym "Chirurdzy". Została zastąpiona przez Mary McCormack.
W pierwotnej wersji filmu widzimy scenę, w której Mike siedzi w samolocie, a obok niego śpi nieznajomy. W tę rolę wcielił się sam reżyser filmu, Mikael Hafstrom.
Keanu Reeves otrzymał ofertę zagrania w filmie głównej roli.
Max von Sydow otrzymał propozycję zagrania niewielkiej roli w filmie.
W scenie, gdy Mike wyłącza z gniazdka radio budzik - stojąca na stoliku butelka markowego trunku, którą wcześniej otrzymał od kierownika hotelu, znika. Parę ujęć później - kiedy rozmawia on przez telefon z recepcjonistką - w tle widać, że ta sama butelka znowu znajduje się na blacie.
Mike Enslin używa jako systemu operacyjnego na swoim laptopie Windows XP. Kiedy włącza się system przeciwpożarowy i spryskiwacze zraszają laptopa, na jego ekranie pojawia się błąd. Jeden z komunikatów to "Windows spowodował krytyczny błąd" pojawiający się na środku ekranu (tak jak w Windows Millenium albo wersji wcześniejszej), podczas gdy w Windows XP taka wiadomość pojawia się na jego szczycie.
Ilość likieru w butelce zmienia się w czasie trwania filmu. Raz jest ona prawie pusta, raz napełniona do połowy.
Gdy Mike wchodzi na stolik i odkręca kratkę, widzimy, że ma w ręku latarkę, choć w poprzedniej scenie jej nie miał.
W scenie, kiedy Biblia wpada do szuflady, napis "Pismo Święte" ("Holy Bible") jest pisane wspak, co wskazuje, że ujęcie zostało odwrócone.
Kiedy Mike leży zmarznięty na podłodze w pokoju hotelowym i nagrywa na dyktafon swoje spostrzeżenia, widzimy, że przy jego głowie stoi butelka wódki. W następnym ujęciu, gdy mężczyzna słyszy głos Lily, butelka stoi już znacznie dalej.
Film kręcono w Londynie, Borehamwood, Iver Heath (Anglia, Wielka Brytania), Los Angeles, Manhattan Beach, Hermosa Beach (Kalifornia, USA) oraz w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
W filmie jest wiele nawiązań do liczby "13". Kiedy dodamy do siebie wszystkie cyfry liczby 1408, otrzymamy 13. Pokój jest na czternastym piętrze, ale w hotelu nie ma pietra trzynastego, wiec praktycznie znajduje się on na trzynastym. Kod do pokoju to "6214". Kiedy dodamy wszystkie cyfry tej liczby, również otrzymamy 13. Pierwsza śmierć miała miejsce w 1912 roku. Po dodaniu cyfr znowu otrzymujemy 13.
Inspiracją dla Stephena Kinga był zbiór prawdziwych historii dotyczących śledztwa, jakie pewien parapsycholog - Christopher Chacon - przeprowadził w nawiedzonym pokoju słynnego kalifornijskiego "Hotel del Coronado".
Jedna z pierwszych ofiar "pokoju" nazywała się Grady. Takie samo nazwisko nosi postać z "Lśnienia" - innej książki Stephena Kinga, której akcja również ma miejsce w hotelu.
Hotel "Delfin" mieści się przy 2254 Lexington Street w Nowym Yorku. Gdy dodamy do siebie poszczególne cyfry z 2254, otrzymamy liczbę 13.
Topór, którym strażak rozbija drzwi od pokoju hotelowego na końcu filmu, to ten sam, który Jack Nicholson użył w "Lśnieniu" z 1980 roku (obydwa filmy kręcono w studiu filmowym Elstree, w Londynie).
Okres zdjęciowy trwał od 10 lipca do 14 października 2006 roku.