PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867032}

Śnieżka

Disney's Snow White
1 113
chce zobaczyć
Śnieżka
powrót do forum filmu Śnieżka

Nie umieścili karłów w obsadzie bo stwierdzili, że to choroba i nie chcą ich obrazić ale karły bojkotują film i każą nazywać siebie karłami. Księżniczki nie będzie ratować książę bo to seksizm a stado dwumetrowych meneli będzie świętować Chanukę. Ciekaw jestem czy motyw jabłka zostanie zachowany czy zmienią go na mango, banana albo kiwi.

frostiej

I prawidłowo. W 2024 roku normalni ludzie, którzy nie mieszkają w jaskini, nie potrzebują historii o wczesnej nastolatce piorącej gacie siedmiu facetom, na dodatek całowanej przez sen przez nieznajomego typa. Stare bajki i baśnie mają to do siebie, że beznadziejnie się starzeją. Takie creepy historie zdecydowanie trzeba naprawiać i opowiadać na nowo.

Karo_oraK

Jesteś taka głupia sama z siebie czy ktoś Ci za to płaci?

mako3

Rozumiem, że pytasz z autopsji? I don't care, w jaki sposób zarabiasz. ;] Tschüss! Bez odbioru.

mako3

Też mnie to zastanawia ale ona chyba tak na serio xD

Karo_oraK

Wiec lepiej napędzać dewiację w myśl ideologii równości w kolorach tęczy? Niestety tutaj jedyny kolor to czarny. Nie mieć pomysłu na film i na siłę robić z innych dzieł popkulturową szmirę w nurcie poprawności politycznej to niesmaczne. Najlepiej zaś gdyby Śnieżkę całowała inna kobieta niehetero/tofu-vegan-otywna znana jako ona:on:ono. 

Karo_oraK

To niech zrobią inny film a nie niszczą klasyki,tfu

Karo_oraK

"Takie creepy historie zdecydowanie trzeba naprawiać i opowiadać na nowo." Zamiast kraść pomysł na fabułę i zamiast scenariusza wpychać do porzygu woke crap to może warto by było w kontrze wymyślić coś nowego i oryginalnego?
Ale wtedy twórcy musieliby się wysilić i zacząć myśleć, a nie jak kalka przenosić te same wartości na każdy remake.

Karo_oraK

Przedstawianie starych historii w nowym wydaniu nie wychodzi najlepiej. Zazwyczaj jest to spowodowane wpychaniem na siłę poprawności politycznej i innego tego typu rzeczy ;_;

Karo_oraK

Widzisz, bo w baśniach Braci Grimm nigdy nie chodziło o cukierkowość disnejowskich, bardzo cenzurowanych wersji. Te baśnie ludowe od początku były arcydziełem romantyzmu - epoki, która dała podwaliny pod gatunki takie jak science fiction, fantasy, kryminał czy horror. Tak, te baśnie były creepy i takie powinny pozostać.
Ugładzanie ich i dostosowywanie do obecnych realiów jest spoko, ale tylko jeśli idzie to pełnym frontem. Ergo dotychczas te ”live-action” były zwyczajnie nagranymi scenami z animacji, a teraz nagle taka volta. No nie brzmi to zbyt logicznie i wiadomo, że masy zainteresowane będą się czepiać.

El_Pelusa

Cruella jest sprawnie opowiedzianą historią na nowo, Mała Syrenka to też bardzo udana odnowiona wersja oryginalnej animacji- rozwinięte zostały charaktery postaci i relacja między głównymi bohaterami jest znacznie dojrzalsza a nie taka płytka i naiwna jak w wersji z 89. W aktorskim Aladynie Jasmina jest lepiej napisaną postacią jak ta z animacji, zależy jej na poddanych i swoim państwie. Śnieżka z 37 roku jest mocno przestarzała i na dzisiejsze czasy niezbyt się sprawdza. Rachel Zegler ma sporo racji w swojej krytyce, spadł na nią nieuzasadniony hejt. Tak czy tak, za scenariusz odpowiada Greta Gerwig, która jak wiadomo, tworzy feministyczne historie. Wierzę, że nie zawiedzie i tym razem. Już sam fakt, że Rachel mówiła w jednym wywiadzie, iż jej Śnieżka nie będzie marzyła o pierwszej miłości (Zieeew), a o tym by zostać liderką. Dla mnie bomba.

Karo_oraK

Czy w takim razie mogę wziąć pierwszą lepszą historię z filmu LGBT i opowiedzieć ją na nowo? Zamiast związku dwójki gejów, jeden z nich zostanie cudownie uleczony i zapragnie być w szczęśliwym związku małżeńskim z kobietą. Gdybym napisał historię, którą po latach jakiekolwiek studio zamieniłoby w tak odmienną z moją wizją ekranizację, nie miałbym litości w sądzie. Niedługo juz tylko czekać na WOKE REMAKE ojca chrzestnego, który ma dylemat czy jeść mięso, albo Rambo, którego zagra facet z przeszczepioną łechtaczką, który noża używać będzie umiał tylko robiąc wegańskie tofu na wegańskim maśle pod pierzynką uczucia i miłości.

Karo_oraK

Ewidentnie widać, że jesteś tu celowo zainstalowany/a by krzewić woke bs, ale fajnie, że ludzie mają wciąż połączenie ze zdrowym rozsądkiem i rozjeżdżają z miejsca takie zgrzytające pomysły jak śnieżka 2.0. Jak miło, że została przełożona w odległą przyszłość. Jeśli ktoś mówi, że miłość jest przestarzałym i przeterminowanym pomysłem zwyczajnie wyrzeka się swojego sumienia i widać, że sprzedał swoją duszę, tak jak obecna stajnia disneya i połowa unhollywoodu.

calypso_cat

"Ewidentnie widać, że jesteś tu celowo zainstalowany/a by krzewić woke bs" XDD Zrobiłeś/aś mi tym wieczór. Danke.

Karo_oraK

Rację to ma Brett Cooper, a nie panna Zeglerówna

Karo_oraK

Jak nie odróżniasz hejtu od krytyki, to słabo xddd

Karo_oraK

Mam nadzieję, że umrę, zanim twoje pokolenie będzie dzierżyć stery władzy.

frostiej

Niech może "Bagheera" (czarna pantera z Księgi Dżungli) zagra Mufasę w nowym filmie? Wtedy to by się pokrywało i zgadzało z ich "nowoczesną" koncepcją adaptacji klasyków.
PS: Póki co to moim ulubionym dobrze zrobionym adaptacyjnym filmem jest "Kopciuszek" z 2015 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones