PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712573}

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rogue One: A Star Wars Story
7,4 164 562
oceny
7,4 10 1 164562
7,1 35
ocen krytyków
Łotr 1. Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Jestem oczarowany technologią,która pozwoliła dać 5 minut aktorowi zmarłemu ponad 20 lat temu. Szacun Lucas-Disneju.

ocenił(a) film na 10
arturdziubinski2000

I ta reakcja mojego znajomego, kiedy powiedziałem mu że Tarkin i Leia byli wygenerowani komputerowo.

ocenił(a) film na 9
lorster

Akurat Leia nie jest wygenerowana komputerowo ;)

ocenił(a) film na 9
Pablocitto

Leia też :)

ocenił(a) film na 9
KeiNxD

W sumie i Leie i Tarkina grali normalni aktorzy ale ich twarze były już wygenerowane komputerowo, zachowano tylko mimikę ich twarzy.

ocenił(a) film na 9
KeiNxD

A to nie wiedziałem, mój błąd :)

ocenił(a) film na 9
Pablocitto

Sam na początku co do Lei nie zaczaiłem :D ale to przez dobrą końcówkę filmu :D

ocenił(a) film na 6
arturdziubinski2000

Szkoda, że dali mu tak nienaturalną mimikę... Leia zrobiona perfekcyjnie.

ocenił(a) film na 8
b3rs

Do Lei mieli żywą Carrie Fisher jako wzór mimiki. Peter Cushing wzory twarzy miał odtwarzane z innych filmów.

ocenił(a) film na 6
arturdziubinski2000

Na świecie żyje ok. 7 mld ludzi, chcesz mi powiedzieć, że nie mogli się wzorować na żadnym z nich?

ocenił(a) film na 8
b3rs

Oczywiście, że mogli. Pewnie nawet tak zrobili (nie znam się

ocenił(a) film na 6
arturdziubinski2000

Nie tylko ja miałem takie odczucia :)
https://www.youtube.com/watch?v=d-KJGLRmt0w

arturdziubinski2000

Komputerowy Tarkin z Rogue One znajduje się w tzw. dolnie niesamowitości i po prostu razi. Jego obecność w tym filmie jest zbędna i stanowi zwykły fanserwis. Wystarczyła krótka scena pod sam koniec filmu z jego odbiciem w szybie podczas której dowiadujemy się, że przejmuje dowództwo nad stacją.

ocenił(a) film na 8
arturdziubinski2000

Tak jak wielu, uważam że był niesamowicie sztuczny i żal było że nie wysilili się na recasting. Rozumiem Leię, bo raptem jedna scena, ale tutaj było co grać i Charles Dance spokojnie zamiótłby rolę, a i wielu innych też podołałoby zadaniu.

arturdziubinski2000

W ułamku sekundy rozpoznaje się że to CGI, przesadna nadmimika, martwe oczy i nienaturalne ruchy niepasujące do reszty postaci (żywych aktorów). Nie ma nic trudniejszego do komputerowego odtworzenia niż ludzka twarz (mimika!) No ale to dopiero początki. Przynajmniej próbują i z każdym podejściem może być już tylko lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones