Wychowane przez wilki
powrót do forum 1 sezonu

Nie wiem czy też to odczuliście ale dla mnie pierwsze dwa odcinki - sztos. Świetny klimat... momentami okrutne, depresyjne ale też bardzo mocne i wciągające.

Od 3 odcinka następuje zmiana rezysera - za serial biorą się inni. I to niestety baaaardzo widać. Siada tempo, siada klimat. Serial robi się przegadany. Mnożą się absurdy i nielogiczności.

Pierwszym dwóm odcinkom daję 10/10 - kolejne to już 5/10. Osobiście uważam, że to trochę nie fair dawać widzom na początek magnes, coś super a potem zwykłą tandetę.

Dlatego jako całość oceniam serial na 5/10, mimo świetnego początku, który przypomina klimatem najlepsze filmy R.Scotta.

ocenił(a) serial na 5
aa2xa

Coś w tym jest, że początek najlepszy, trochę zasługa tu scenariusza, bo na początku nie ma tego durnego nadprzyrodzonego wątku z tą dziewczyną. Miał Scott najłatwiej. Ale fakt, że jakoś nikt tak nie pilnował reszty reżyserów i wyszło to średnio.

ocenił(a) serial na 3
aa2xa

Ten serial to równia pochyła w dół, od połowy nie da sie juz oglądać

ocenił(a) serial na 6
aa2xa

Zgadzam się. Dwa pierwsze odcinki były super, a potem tylko... Potencjał był ogromny; mamy konflikt religijny, rozważanie, czy AI może zastąpić rodziców i kto może być rodzicem, mamy próby przetrwania w warunkach ekstremalnych. To mogła być prawdziwa perełka... a nie jest. Szkoda

ocenił(a) serial na 3
aa2xa

ja polecam nie oglądać w ogóle, lub obejrzeć dwa odcinki i sobie resztę odpuścić, szkoda życia...

ocenił(a) serial na 6
aa2xa

Te cyber-paranormalne bzdury psują wszystko.

ocenił(a) serial na 5
aa2xa

Oczywiście że nie posłuchałem i obejrzałem wszystkie odcinki....
Oczywiście że potem żałowałem że nie posłuchałem....
Zostawiam to dla potomności: serio - oglądaj tylko max do 3. części, reszta to strata czasu.

ocenił(a) serial na 9
aa2xa

mniej więcej się zgadzam co do dwóch pierwszych odcinków, a trzeci dopiero przede mną. mam nadzieję, że nie masz racji

ocenił(a) serial na 6
aa2xa

Sęk w tym, że w serialach reżyserzy nie pełnią takiej roli jak w filmach. Tutaj najważniejszy jest producent wykonawczy. Poza tym fabuła chyba była z góry określona dla całego sezonu. Nieistotne kto reżyserował poszczególne odcinki, skoro były one tylko rozdziałami większej całości.
A pod względem całości, można mieć pewne ogólne zastrzeżenia do fabuły. Wiadomo, że sf powinno być hiper realistyczne, bardziej niż komedia romantyczna,. a tutaj z realizmem naukowym trochę serialisko szwankowało.
Zakończenie to temat na zupełnie inną krytykę. Jakby wzięte z zupełnie innego scenariusza, do zupełnie innego serialu, zresztą już niekoniecznie osadzonego w gatunku sf, a bardziej w fantasy. I ten zgrzyt jest odczuwalny raczej przez większość widzów. Przedobrzono, krótko mówiąc, z tym puszczeniem cuglom fantazji.
Nawet jeśli latający wąż, który wyszedł z brzucha robota miał coś symbolizować, to słabo nas na to twórcy przygotowali.

ocenił(a) serial na 7
per333

Gdzie jest napisane, że sci fi powinno być hiper realistyczne i zgodny z realizmem naukowym? Są różne odmiany sci fi. Tutaj mamy przykład raczej socjologicznego sci fi i nacisk na naukę czy technologie jest drugorzędny.

ocenił(a) serial na 6
musimisie

A socjologia to nie nauka? Wypowiedź pozbawiona elementarnej logiki.

ocenił(a) serial na 9
aa2xa

Jaki wkład ma w serial Ridley Scott w takim razie? Wyczytałem, że przekreślił już kręcenie o androidach ale zmienił zdanie gdy przeczytał scenariusz wilków... teraz z Twojego komentarza dowiaduje się że pracował tylko przy 2 odcinkach? Jak to w końcu wygląda?

ocenił(a) serial na 8
aa2xa

Nie, nie odczulem tego. Jesli sie czegos czepiasz, to raczej scenariusza, ktory rozwija sie niezaleznie od nazwiska rezysera.

ocenił(a) serial na 5
q_ba87

ogólnie reżyser jest ważniejszą postacią niż autor scenariusza. Ilu znasz znanych reżyserów, a ilu autorów scenariuszy?
Scenariusz scenariuszem ale moim zdaniem widać inny sposób robienia kolejnych odcinków.

ocenił(a) serial na 8
aa2xa

Na czym polega ten inny sposób? Zmienia się gra aktorów, oświetlenie, kompozycja kadru? Chyba niekoniecznie, po prostu fabuła podąża w stronę, która mniej Ci się podoba. Czyli chodzi o scenariusz. Jest mniej akcji, nie ma atmosfery grozy, która tworzyła nekromantka, więcej przemyśleń nad ludzka natura i religia.

aa2xa

Pierwsze dwa były genialne. Im dalej tym słabiej. Właśnie skończyłem 6 odc. i... według mnie to nie tylko wina budżetu ale i strasznie nieumiejętnie wykorzystanego potencjału historii.

ocenił(a) serial na 10
aa2xa

Jakby co mogę wytłumaczyć fabułę. Kròtko zwięźle i na temat. Np. motyw z urodzonym i zabitym dzieckiem. Te wszystkie rekwizyty, artefakty. Może pożyczyli z Watykanu. Od 1 odcinka motywy religijne prawdpodobnie idące w niepamięć potem wiara w jakiegoś niewidzialnego boga czy bòstwa, brak wiary, ateizm, święta (nieświęta) inkwizycja rąbnięta wiara w technologię jako postęp, poświęcanie ludzi, starożytny Rzym - zabijanie nowonarodzonych dzieci, tak jak jak w Biblii jest napisane, czyli synòw pierworodnych, ogòlnie tam jest dużi motywòw. Drzewo jakieś jak w Avatarze, Baobab nagrany w Afryce. Drzewo życia czy śmierci.

ocenił(a) serial na 7
aa2xa

Obejrzałem dwa sezony, jest tak jak mówisz, pierwsze 2 odcinki świetne, od połowy robi się już kiepsko, a drugi sezon to już totalna klapa.

ocenił(a) serial na 3
aa2xa

dokładnie, nie wiedziałem co sie stało ale 2 pierwsze odcinki były super 8/10, a później jakieś kompletne gówno 2/10 którego nie da sie ogladać ... Teraz już wiem, że kto inny robił dalsze odcinki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones