Wychowane przez wilki (2020-2022)
Wychowane przez wilki: Sezon 1 Wychowane przez wilki Sezon 1, Odcinek 5
Odcinek Wychowane przez wilki (2020-2022)

Infected Memory

53m
7,2 622
oceny
7,2 10 1 622
Wychowane przez wilki
powrót do forum s1e5

Wspomnienia matki

użytkownik usunięty

Ten odcinek ukazał jak z Necromancer stała się matką. Nauka uczuć. Ich utrata.
Po prostu rewelacja. Jej postać staje się coraz bardziej wielowymiarowa.

Pierwszy raz oglądałam coś z tą duńską aktorką, ale jej gra z każdym odcinkiem bardziej me serce podbija.

Chciałabym w krótce dowiedzieć się czegoś o tych kościach wężach - dinozaurach (?). Całkiem na wierzchu, także świeże? I co mogło je zabić?

ocenił(a) serial na 10

Tak, jej robotyczna gra aktorska jest świetna, ale łatwo może się przejść więc powinni rozwijać też inne wątki dla zachowania równowagi.
No i dużo się wyjaśniło - jeden typek wysłał roboty z embrionami na Kepler- nie było wielkiego planu organizacji ateistów - tylko zryw jednego czlowieka-Campiona.

Czy węże są świeże? Żeby robactwo tak objadło do kości musi minąć kilka lat, no chyba że tamte stworki ogryzły mięcho. Ja to bym chciał żeby go były smoki nie węże - w końcu nawiązań do średniowiecza jest sporo.

I o co chodziło z tymi zwidami Ragnara? Czyżby Sol był prawdziwy? Skąd się wzięła ta kostka na pustyni? Czy ta mała naprawdę przeżyła? Czy jest tam jakaś cywilizacja ludzi? Czy jakiś elon musk wysłał tam wcześniej ekspedycję?

Dostajemy odpowiedzi a pojawiają się kolejne pytania - kocham ten serial

No i Ragnar żyje - Travis gra ta samą postać w innym świecie - uwielbiam faceta

użytkownik usunięty
dezertx

Dokładnie podobne pytania się w mojej głowie zrodziły.

Węże /smoki, tak jak mówisz, robactwo na pewno potrzebuje kilka lat. Jednak ja bardziej myślałam o czasie w porównaniu do prehistorii, dlatego użyłam "świeże" bi nawet jeśli o kilku latach myślimy, to jest to nic czasowo i może indykowac, ze te stwory mogą jeszcze istnieć (żyć).
Dokladnie, albo Sol istnieje, bądź jest jakimś obcym/formą życia inteligentnego (ta kostka a'la może nawiązanie do piramid na pustyni?), a może w tych podizemiach jakieś gazy powodują urojenia. Bądź te kości/szkielet?

Nie mogę się doczekać zobaczyć jak to twórcy dalej rozkręcą

Co do dziewczynki, nie wiem czy ona przeżyła, być może jest to także zjawa (zawsze pojawia się w towarzystwie mgły). Coś w tej dziurze w ziemi jest na rzeczy na pewno.

ocenił(a) serial na 7

Teorii ze to gazy powoduja urojenia przeczy to ze gwalciciel mowi o tym samym glosie ktory slyszy Marcus a z tego co pamietam to gwalcil w kosmosie

ocenił(a) serial na 10

W sumie to nawet jakieś bóstwo czy pójście w fantasy by mi nie przeszkadzało.
Smoki musza żyć tam w podziemiach - nie ma opcji - nie po to dali szkielety jako zajawkę żeby nie pokazać żywych stworzen.

ocenił(a) serial na 7
dezertx

Kostka na pustyni glosy no i te proroctwa mitraitow swiadczy o jakiejś sile wyzszej ale mysle ze pojda w strone czegos w rodzaju inzynierow z prometeusza niz osobowego bóstwa

ocenił(a) serial na 8

Ja mam wiele pytań.
1. Czy resztki cywilizacji należą do rasy ludzkiej czy innej?
2, Co spowodowało zagładę tej cywilizacji ?
3. Kto zrobił studnie i czemu służyły?
4. Czy postać z jaskini z mapami jest człowiekiem czy jest innej rasy?
5. Czy postać z jaskini może być Campionem twórcą Matki?
6. Czy postać z jaskini jeśli to nie Campion może okazać się prorokiem?
7. Dlaczego postać z jaskini interesuje się obozem Ateistów?
7. Dlaczego Wierni nie mieli na pokładzie Nekromanty?
8. Czy mała Tally przeżyła upadek do studni? Jeśli tak, to kto się nią opiekował?
9. Czy Marcus zamieni się w fanatyka religijnego?
10. Jaką transformację przejdzie Matka?

ocenił(a) serial na 10
Ezo_Okami

1. Czy resztki cywilizacji należą do rasy ludzkiej czy innej? - jakie resztki?
2, Co spowodowało zagładę tej cywilizacji ?
3. Kto zrobił studnie i czemu służyły? - chyba te węże/smoki lub jakaś broń czy naturalne zjawisko
4. Czy postać z jaskini z mapami jest człowiekiem czy jest innej rasy? - dowiemy się pewnie później
5. Czy postać z jaskini może być Campionem twórcą Matki? - Nie , oni tam przylecieli tak szybko bo są robotami i nie potrzeba było tracić energii na podtrzymanie życia
6. Czy postać z jaskini jeśli to nie Campion może okazać się prorokiem? - to może być dziewczynka lub tubylec lub potomek jakichś pierwszych badaczy planety
7. Dlaczego postać z jaskini interesuje się obozem Ateistów? - tajemnica do odkrycia w kolejnych odc
7. Dlaczego Wierni nie mieli na pokładzie Nekromanty? - wyruszyli założyć nowy pokojowy świat bez wojen. Androidy ateistów identycznie. O ironio dalej będą że sobą walczyć
8. Czy mała Tally przeżyła upadek do studni? Jeśli tak, to kto się nią opiekował? - nie było pokazane żadnego upadku do studni więc jakaś istota rozumna mogła ją zabrać i wychować
9. Czy Marcus zamieni się w fanatyka religijnego? - ma jakieś zwidy ale dokąd to zaprowadzi?
10. Jaką transformację przejdzie Matka? - żadnej. To oskryptowany robot bez serca.

ocenił(a) serial na 8
dezertx

1. Obiekt odnaleziony przez Wiernych jest pozostałością jakieś cywilizacji Studnie raczej też nie są pochodzenia naturalnego.
5. Skoro Wierni dolecieli 12 lat później, to i inni mogli dolecieć w tym Campion?
7. Nie ma sensu, skoro zabrali inne androidy zaprogramowane do zabijania, tylko nie tak potężne jak Nekromanci
10. Wszystkie roboty Scotta przechodziły wewnętrzną przemianę

ocenił(a) serial na 10
Ezo_Okami

7. Będę bronił tego punktu. Neuromancery powstały jako cel anihilacji ateistów. Na nowej planecie się ich nie spodziewali i dlatego nie zabrali robota-zabójcy. Mieli zbudować nowy świat pokojowy ki czci Sola więc mieli tylko pistoleciki.

ocenił(a) serial na 8
Ezo_Okami

Campion Sturges na ziemi dość mocno kaszlał może to z powodu coraz mniejszej ilości tlenu albo był już na coś poważnie chory dlatego nie zdecydował się na lot z Matką bo wiedział, że i tak nie przetrwa. Poza tym wydaje mi się, żę w statku, którym Matka i Ojciec lecieli nie było jakiegoś miejsca do hibernacji jak na arce - ot siedzenia dla uśpionych androidów.

Z Ziemi na Kepler-22b oddalonego 600 lat świetlnych w 12 lat - chcę wiedzieć co to za technologia.

9styl_e

12 lat czasu na statku, przy szybkości bliskiej szybkości światła - pojawiają się efekty relatywistyczne, spowolnienie czasu na statku w stosunku do Ziemi (dla podróżników nieodczuwalne), można to wszystko wyliczyć ze wzorów Alberta E, polecam taki on-linowy kalkulator:

https://www.omnicalculator.com/physics/space-travel

Androidy leciały szybciej, u nich minęło na statku mniej niż 1 rok.
Na Ziemi, ewentualnie na Keplerze 22b (przy ruch Ziemi względem Keplera pomijalny relatywistycznie) minęło ponad 600 lat (nieco więcej niż odległość z Ziemi do Kepplera 22b około 600 lat świetlnych), te 12 lat jest to zatem 12 lat wolniej niż statek z Androidami.

Przy takim założeniu wszystko teoretycznie jest ok, nie potrzeba wprowadzać tuneli czasoprzestrzennych, wystarczy źródło energii (wspominane gdzie indziej ciemne fotony (https://mlodytechnik.pl/technika/29282-ciemny-foton-poszukiwanie-niewidzialnego )??? - napędzające zdaje się Necromancery w tym Matkę, więc dlaczego i nie statki kosmiczne? tak, aby przez połowę trasy przyspieszać statek więcej niż 10 g, w przypadku androidów (ludzie tego by nie przeżyli, wspomina o tym Campion Senior, że Matka z Ojcem polecą szybciej), a jedynie 1 g przyśpieszając Arkę, uzyskując g tyle ile na Ziemi, a drugą połowę trasy w z takim samym g by odpowiednio wyhamować (przy okazji byłaby generowana grawitacja na Arce w ten sposób zbliżona do ziemskiej).

ocenił(a) serial na 10
Micpo

Micpo - ale wiesz, ze to film fabularny, nie dokument?

ocenił(a) serial na 7
Ezo_Okami

OK, ale nie jest powiedziane, że wylecieli przed arką. Poprostu szybciej dolecieli z wiadomych przyczyn.

ocenił(a) serial na 8
Ezo_Okami

1. Czy resztki cywilizacji należą do rasy ludzkiej czy innej?
Podróżujący arką to ludzie, którzy uciekli z Ziemi.

2, Co spowodowało zagładę tej cywilizacji ?
- Klimat (było alerty o niskim poziomie tlenu dla ludzi - to co grozi nam)
- Wojny - między ateistami a religijnymi fanatykami.

3. Kto zrobił studnie i czemu służyły?
Są tak duże jak szczątki "węży" więc może to one je wydążyły jak czerw pustyni (czy też zwany piaskalem) z Diuny.

4. Czy postać z jaskini z mapami jest człowiekiem czy jest innej rasy?
- Może to jakaś hybryda albo mała Tally, która przeżyła i może jakoś ewoluowała.

5. Czy postać z jaskini może być Campionem twórcą Matki?
- Campion Sturges został na ziemi i tam umarł bo nie przetrwałby podróży.

6. Czy postać z jaskini jeśli to nie Campion może okazać się prorokiem?
Wszystko zależy jak zaadaptują ją do wiary ludzie.  Religia jest bardzo elastyczna. 

7. Dlaczego postać z jaskini interesuje się obozem Ateistów?
Wg. mnie to Tally która przeżyła i ich obserwuje.

8. Dlaczego Wierni nie mieli na pokładzie Nekromanty?
Wygląda jakby nie wiedzieli, że ateista przerobił nekromantę na ateistę i wysłał na Kepler-22b i nie przewidzieli tego, że go spotkają więc nie potrzebowali takiej ochrony.
To głupie i nieodpowiedzialne bo jak się leci na inną planetę gdzie chcę się osiedlić można spotkać inna agresywną cywilizację.  

9. Czy mała Tally przeżyła upadek do studni? Jeśli tak, to kto się nią opiekował?
Nie ma sceny upadku. Matka znalazła tylko zabawkę.
Wg. mnie Tally żyje.

10. Czy Marcus zamieni się w fanatyka religijnego?
Dostał władzę nad wiernymi więc może tak być. Władza zmienia ludzi zwłaszcza ta oparta na religii. 

11.. Jaką transformację przejdzie Matka?
To android więc raczej żadną.
Campion usunął jej emocje i zarchiwizował wspomnienia do których z czasem się mogła dostać.

ocenił(a) serial na 8
Ezo_Okami

Przez chwilę było widać "twarz" tej istoty i na pewno nie był to człowiek. Trochę mi to przypomina "Ziemię 2". Cóż za cudny był to serial! Jeszcze niech idą w strefę tropików tak jak w "Ziemi 2" do oceanu.

ocenił(a) serial na 8
ladywhitesnake

twarz miał opatuloną szmatami, długa dolna szczęka i wypukłość nosa takie niezbyt ludzkie wrażenie sprawiały. Być może człowiek, który nosi maskę? Zabrał Marcusowi karty z piktogramami. Piktogram z rodziną , piktogram z plemnikami i komórką jajową(?) reszty nie rozumiem.

ocenił(a) serial na 8
Ezo_Okami

Może, może, rzeczywiście po przyjrzeniu się to szmaty, a nie dziwna twarz.

ocenił(a) serial na 10
ladywhitesnake

Takie czaszki podobne mają te dzikie istoty nocne, więc może Tally (jeśli to ona) nosi ich czaszkę na głowie, żeby wyglądać jak oni?

ocenił(a) serial na 4
Ezo_Okami

W drugim trailerze na samym początku jest scena jak człowiek w kapturze zupełnie takim samym jak ta istota gładzi matkę po twarzy w czasie gdy ona leży w statku.
Człowiek ten ma taki sam aparat oddechowy jak Campion/Stwórca.
Musiało się to dziać tuż po wylondowaniu bo Matka jest w tym śmiesznym chełmie.
Istota z jaskini jest szybka i skacze na duże odległości ale w retrospekcji Caleba można zobaczyć te turbo tornistry dla dzieci które dają im zupełnie podobne możliwości.
Więc może to być człowiek wysłany na Keplera22B wcześniej .
Twarz opatulona szmatami wygląda dziwnie bo pod spodem ma aparat oddechowy.
Tally raczej nie żyje a na planecie jest prawdopodobnie coś co wpływa na umysł,może te nocne stwory w ten sposób zwabiają swoje ofiary tworząc w umyśle iluzje.

ocenił(a) serial na 10
isio4

wszystko ładnie ma sens, ale iluzje w umyśle androida - robota złożonego z zer i jedynek? Trochę mi się to nie widzi...

ocenił(a) serial na 4
dezertx

Hmm istnieje kilka możliwości:
1.Istota/Człowiek z jaskini z mapą posiada sprzęt który miesza w oprogramowaniu androidów.

ocenił(a) serial na 10
isio4

Ale ludzie też mieli zwidy... Czy tylko ojciec i matka? No nie, syn Ragnara też ją widział

ocenił(a) serial na 4
dezertx

Zakładam że dla ludzi wizje to niejako "norma" , chodzi o to w jaki sposób wizje mają androidy.

ocenił(a) serial na 8
isio4

Tyle, że Tally była widziana przez dzieci, które jej nie znały, więc wilcze istoty musiałyby mieć umiejętność przekazywania konkretnych wizji.
No i pozostaje kwestia tego kto tworzy te laleczki w stylu Tally, a które na pewno są prawdziwe.

ocenił(a) serial na 4
sarenka

Możliwe że na planecie istnieje cywilizacja bardziej zaawansowana od ludzi vide budowla na pustyni pozatym w odcinku 6 Campion z symulacji mówi matce że już bardzo dlugo czeka na kogokolwiek na tej planecie,może to jakis kosmiczny rozbitek i ma on sprzęt który umożliwia mu ingerencje w umysły ludzi i androidów.

ocenił(a) serial na 4
sarenka

I myślę też że jeśli ktos ma możliwość zaglądniecia ci do glowy zna twoje najskrytsze pragnienia i obawy i wysyła ci konkretne wizje znaczy sie widzisz to co chcesz.

ocenił(a) serial na 4
isio4

Nie wiemy też dużo o technologii z filmu,a technologia necromancera wydaje się bardzo zaawansowana i na poły biologiczna widać to w scenie jak Campion próbuje znależć źródło jej agresji i przebija się tym szpikulcem przez jakieś tkanki w dużym powiększeniu i tam coś znajduje jakby w sztucznym dna,nie podpina jej do kompa i nie wstukuje kodu.Więc jeśli technologia jest w jakimś stopniu biologiczna może Matka reaguje na wizje zupełnie jak czlowiek.
No ewentualnie na planecie bytuje jakieś lokalne bóstwo i ono miesza w głowach.

ocenił(a) serial na 8

Planeta Kepler-22b to faktycznie istniejąca egzoplaneta poza układem słonecznym i jest oddalona od ziemi 600 lat świetlnych.
Znajduje się w ekosferze swojego słońca i faktycznie jest szansa, że panują na niej warunki odpowiednie do życia.

Jednak żeby tam żyć trzeba tam dotrzeć i to mnie bardzo ciekawi.
Wydarzenia w Bostonie dzieją się w 2145 roku więc ludzie mają już technologię do podróży na taką odległość.

W statku którym Matka i Ojciec mają lecieć na Kepler-22b jest jakiś napęd, który najprawdopodobniej nie wymaga startu z jakiejś platformy.

Jestem ciekaw czy udało się opanować podróż przez tzn. wormhole (tunel czasoprzestrzenny jak w filmie "Interstellar") skoro wytworzyli twój tak potężny jak necromancer.


Mam nadzieję, że pojawi się jakieś wyjaśnienie co się działo na ziemi przed ucieczką z niej.

ocenił(a) serial na 8

4. Może postać z jaskini, to tytułowy "wychowany przez wilki"? Posturą i ubraniem przypomina człowieka, a po ścianach skakał tak samo jak te wilkowate istoty.

ocenił(a) serial na 8
sarenka

No właśnie. "Raised by Wolves" można przetłumaczyć jako wychowani przez wilki, wychowane przez wilki, wychowana przez wilki i wychowany przez wilki. Ciekawe, czy tłumacz nie spieprzył. :)

ocenił(a) serial na 8
ladywhitesnake

"Wychowane..." to dobra wersja, bo tak jak angielski tytuł nie sugeruje ani płci, ani liczby tych wychowanych - wychowane może być zarówno jedno dziecko, jak i wiele dzieci (jakby była "wychowana/wychowany" to już duża podpowiedź, której w oryginale nie ma ) :)

użytkownik usunięty
sarenka

Może może!

ocenił(a) serial na 10
sarenka

Najtrafniej będzie można powiedzieć o Tally "Wychowana przez wilki" jeśli okaże się że została porwana przez jakieś człekokształtne istoty i wychowana.

Co do resztek cywilizacji, to trzeba zauważyć że ta kostka/pięciokąt na pustyni zareagowała ogniem na kłótnie Mitriachów - złe emocje uaktywniły jakiś system obronny(?) - coś jak plazma z Pogromców duchów 2

ocenił(a) serial na 9
dezertx

Czy gość z wiadrem na głowie okaże się ojcem dziecka Tempest?

ocenił(a) serial na 10
midettt

Raczej to oczywiste że to on, ich spotkanie może być ciekawe ;)

ocenił(a) serial na 9
dezertx

Okaże sie,że to nienarodzone dziecię jest jakąś częścią ichniejszego boga słońca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones