PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671074}

Rick i Morty

Rick and Morty
8,6 111 151
ocen
8,6 10 1 111151
8,3 19
ocen krytyków
Rick i Morty
powrót do forum serialu Rick i Morty

Czy naprawdę tylko mnie drażni polskie tłumaczenie?

Przecież to nawet nie trzeba studiować angielskiego, wystarczy go znać na poziomie podstawowym, by wiedzieć, że dialogi są tłumaczone przez kompletnego idiotę. Mało tego, są kompletnie zmieniane i dosłownie tracą sens
Czy naprawdę tłumacz uważa, ze pisze lepiej niż scenarzyści Rick i Morty? Bo tylko tak umiem sobie wytłumaczyć kompletną zmianę tego co mówią postacie z angielskiego na polski.

Ale to nie tylko to, bo często same słowa w normalnie przetłumaczonym zdaniu są niepoprawnie, co nasuwa mi wniosek, że tłumaczy to ktoś angielskiego nie znający za dobrze. Może nawet osoba nie znająca za dobrze polskiego.

Czy nie ma żadnej kontroli jakości? Nikomu to nie przeszkadza?

Merciusz

Przełączam na angielskie napisy, bo nie daję rady tego czytać tak bardzo psuje mi przyjemność oglądania. Jest tak źle, że momentami jakby to było tłumaczenie zupełnie innego serialu. Nie wiem czy tłumacz się podjarał swoją funkcją i chciał się za bardzo popisać i "spolszczyć" niektóre żarty, ale efekt jest fatalny. Nie da się oglądać serialu, przez cały czas "walcząc" z listą dialogową i porównując co zostało powiedziane z tym, co zostało "kreatywnie" dodane. Rozumiem, że niektórze żarty są nieprzetłumaczalne, ale tutaj jest po prostu fatalna robota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones