PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555086}

Pod kopułą

Under the Dome
6,6 25 422
oceny
6,6 10 1 25422
4,3 3
oceny krytyków
Pod kopułą
powrót do forum serialu Pod kopułą

Finał serialu

ocenił(a) serial na 8

Czy tylko ja uważam, że to było żenujące? Zakończenie wydaje mi się jeszcze słabsze niż cały ostatni sezon razem wzięty. Masakra!

ocenił(a) serial na 8
panzerdark

Też mam taką nadzieję. Dallas ma mieć tylko 9 odcinków, więc może nie zdążą się skompromitować.

karu1990

Nie komentowałem w trakcie sezonu, ale skomentuję po sezonie: o ile s1 był jaki był a s2 niewiele lepszy, tak s3 to było MISTRZOSTWO ŚWIATA a nawet kosmosu! :D Ależ kapitalny sezon! Przyznam, że gdy sezon się zaczął z 2-odcinkowym pilotem z 'matrix stajl' byłem nieco sceptycznie nastawiony ALE jasna cholera ILE świeżości to rozwiązanie przyniosło na calutki sezon czyli późniejsze odcinki po pilocie! Normalnie dla większości bohaterów minął rok a dla dużej mniejszości nie, i np. taki Barbara miał już niewiastę po domniemanej śmierci ...! Nie, brak mi słów aby opisać to rozwiązanie, było kapitalne! A zrobienie z duetu rudej i grubego, najbardziej zatwardziałych 'rywali' serialu było po prostu świetne! Ale co ja tam będę chwalił, już sam fakt dodania ... psa było przesympatycznym posunięciem (ile na tym zyskał sympatii w oczach widzów :D). Zakończenie takie typowe dla tego typu produkcji, z nieco niedokończonym zakończeniem. Jeśli mam być szczery i miałbym polecać ten serial, to powiedziałbym tak: WARTO przemęczyć 2 pierwsze sezony aby oglądać mistrzowski 3 sezon :)

karu1990

Niestety ale 3 sezon to kompletnie oderwany i niespójny na szybko kręcony…bullshit. A szkoda, bo pomimo wielu wpadek i niedociągnięć 1 i 2 sezon dało się pooglądać. Argumenty typu "słaba gra aktorska" itd. mnie akurat w tym przypadku nie przekonują. 1 i 2 sezon był swego rodzaju oderwaniem od powaznych produkcji serialowych rodem z USA. Ale 3 swoim poziomem,) a raczej jego brakiem pozamiatała wszystko. Powinni skasowac to "coś" i raz jeszcze wrócić do logicznego poukładania zakończenia ;)

ocenił(a) serial na 6
karu1990

Ja to widzę tak:
1) Pierwszy sezon bardzo dobry. Wiele tajemnic i niedopowiedzeń, nieco irracjonalne zachowanie bohaterów i wciąż rosnące napięcie były typowe dla adaptacji powieści Kinga.
2) Drugi sezon wyglądał tak, jakby na siłę starali się przeciągnąć pewne wydarzenia. Obfitował w zbyt wiele zwrotów akcji, a szczególnie zmian w zachowaniu bohaterów przez co nie sposób było określić kto jest dobry a kto zły, ani tym bardziej kto jaki będzie nazajutrz.
3) Trzeci sezon miał wyjaśnić wątki związane z kopułą, jajem oraz dlaczego najeźdźcy przybyli na ziemię i wyjaśnił. Nie dowiedzieliśmy się jednak, co by się stało, gdyby cykl został domknięty. Pojawienie się nowych postaci wniosło wiele świeżości i zwiększyło się tempo akcji. Zabrakło jednak tego klimatu z pierwszego sezonu. Finał sezonu był dobry, ale nie zakładał cancela (co oczywiste, bo w czasie gdy kręcili sceny i robili montaż, to nic go nie zapowiadało). Ta maniera anulowania różnych seriali stała się niestety normą i jest niezależna od twórców. Ucięcie akcji jest szczególnie dokuczliwe w przypadku sci-fi. Mam nadzieję, że dożyjemy dnia, kiedy producent będzie zamawiał np. historię na 2 lub 3 sezony, a twórca mógł je spokojnie realizować.

ocenił(a) serial na 1
karu1990

Mam pytanie... Gdzie wypróżniała się dziewczyna uwięziona w bunkrze????????????

ocenił(a) serial na 5
zielonykojot

Na skutek działania kopuły odchody ekspresowo rozkładały się do dwutlenku węgla. Było to przyczyną dlaczego w kolejnych epizodach miastu brakowało świeżego powietrza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones