PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 932
oceny
7,8 10 1 7932
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

Mam pytanie

ocenił(a) serial na 7

Czy Gumball ma jakąś ukrytą fabułę? Bo dużo ludzi o tym mówi.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Mi się jednak wydaje, że te "żółte oczy" to ani Zack, ani Zazdrość. Albo to taki zwykły dodatek, który ma rozśmieszać,albo (jeśli już snuć teorie) to jakieś połączenie ich obu. Według mnie jedyną rzeczą wartą teorii jest obraz z końca odc. "Wyrocznia".

__Pawelko__

Też tak myślę, takich gagów typowo kreskówkowych jest tu mnóstwo. Np. jak Gumball się rozpada na kawałki albo zamienia w niebieską kałużę na skutek jakiegoś uderzenia.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Jest polskojęzyczna wiki o Gumballa?

ocenił(a) serial na 10
__Pawelko__

Gumballu*

__Pawelko__

Nawet kilka. Ale niektóre w ogóle nie są aktywne i nie warto tam zaglądać. Polecam te 2:

http://pl.gumball.wikia.com/wiki/Gumball_Wiki

http://pl.gumballpedia.wikia.com/wiki/Gumballpedia

NewJoker

Pudło. Pasożytem okazała się anty-socjalna Anais, która wykorzystała koleżankę z klasy, żeby na siłę została jej przyjaciółką.
theamazingworldofgumball.wikia.com/wiki/The_Parasite

robo_man

Wiem, wiem, to ja wstawiłem streszczenie tego odcinka na tą anglojęzyczną wikii jak tylko wyciekło xD

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Kiedy Zazdrość zniknęła (odc.Kwiatek), Carrie mogła wsiąść jego resztki. W odc.Halloween Carrie pokazała Gumballowi i Darwinowi tą zieloną substancję i kiedy to wypili, zamienili się w duchy. Ciekawe.

Sobowtor220

Ciekawa teoria. Może faktycznie ten zielony płyn był zrobiony z Zazdrości. W końcu zazdrość była właśnie duchem a odcinek Halloween jest po Kwiatku.

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Moim zdaniem Gumball jest opętany przez Zaka. W odcinku Początki Gumball aż taki psychiczny nie był.

ocenił(a) serial na 7
Sobowtor220

Zaczynam wątpić w rozdwojenie jaźni. Bardziej to wygląda na opętanie.

ocenił(a) serial na 7
Sobowtor220

Długo mnie nie było, wiec chce coś dodać.
Jak wiemy w odcinku jak Nicole i Richard się poznali, możemy zauważyć ze dom który był "na sprzedaż" jest nie tylko stary i opuszczony ale także..........zdemolowany.

Ciekawe do kogo ten dom należał :)
Jak się okaże ze Zach ma w tym coś wspólnego, to ja jestem najszczęśliwszy człowiek na świecie.

Sobowtor220

Ja staram się nie robić sobie nadziei na takie złożone powiązania szczegółów w różnych odcinkach, bo twórcy Gumballa generalnie niezbyt przywiązują wagę do detali i zdarzają się niekonsekwencje. Np. z jednego odcinka wynika, że za tymi drzwiami na dole przy wejściu jest sypialnia. Ale w innym odcinku pokazane jest jej wnętrze, które ma taki układ, że nie mogłoby się zmieścić za tymi drzwiami ;-)

Ogólnie z teorii dotyczących fabuły serialu jestem skłonny uwierzyć w zasadzie tylko w to, że Nicole albo Gumball mają jakieś nadprzyrodzone zdolności. Skłaniałbym się ku zmiennokształtności, ale to chyba jednak są tylko gagi a nie fakty fabularne :-(

ocenił(a) serial na 7
NewJoker

Kto wie. Może coś będzie ;)

ocenił(a) serial na 9
Sobowtor220

W jednym filmiku Cypriana (takiego Youtubera) pojawiła się teoria, że Nicole może być fistaszkiem. Z jednej strony jest absurdalna, ale z drugiej coś w tym jest..Jak myślicie?

TheMangle17

Szczerze mówiąc Cyprianowi bym za bardzo nie wierzył. On często podaje "fakty" i teorie z kapelusza. Np. raz stwierdził, że Obama ogląda Gumballa a nie ma na to żadnych dowodów.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Tak myślisz? To te wszystkie teorie i fakty który mówi Cyprian w Youtubera są niektóre kłamstwa? Proszę o odpowiedź

witek18b

Wszystkie na pewno nie, ale część faktów jest nieprawdziwa (jak ten przykład z Obamą). Tych teorii fanowskich nie da się oczywiście jednoznacznie obalić dopóki twórcy tego nie zrobią, ale spora część jest zwyczajnie naciągana. Np. to, że ktoś ze szkoły w Elmore woła o pomoc. A to tylko zwykły napis dodany dla ozdoby szafek.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

A oglądasz na Youtube cypriana? A o co chodzi Tych teorii fanowskich nie da się oczywiście jednoznacznie obalić dopóki twórcy tego nie zrobią? bo nie rozumiem

witek18b

Tak, oglądam odcinki dotyczące Gumballa.

Chodzi mi o to, że te wszystkie teorie to tylko takie gdybanie i nigdy nie będzie wiadomo które są prawdziwe a które nie. Chyba, że w którymś odcinku pokażą coś, co potwierdzi taką teorię.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Faktycznie może być tak. Może pokażą się nowych sezonów np. Sezon 6 lub 7 itd. Teorie i fakty nie zawsze są na 100%, żeby potwierdzi teorie i fakty to trzeba zobaczyć w serialu Niesamowity świat gumballa

ocenił(a) serial na 1
Sobowtor220

Nie ma żadnej fabuły Gumbal!!!

ocenił(a) serial na 7
Gokussb

No niestety muszę się zgodzić...

ocenił(a) serial na 1
Sobowtor220

fajnie ale ; czemu temu dałeś 10 ?

ocenił(a) serial na 7
Gokussb

Z sentymentu do kreskówki. Ale potem znudziło mi się to totalnie...

ocenił(a) serial na 1
Sobowtor220

Szkoda że w tym serialu jest brak super mocy fabuły oraz akcji i napięcia . Mogło by być ciekawiej jeżeli Gumball miałby moce super sayian

ocenił(a) serial na 7
Gokussb

W sumie to najgorzej o fabule.
Gdyby niektóre rzeczy w tej kreskówce miały jakąś spójną całość byłoby ciekawiej O WIELE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones