PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88369}
4,1 51 519
ocen
4,1 10 1 51519
M jak miłość
powrót do forum serialu M jak miłość

Podziwiam Was :)

ocenił(a) serial na 1

Jest dla mnie szokiem, że przy tak bogatej ofercie filmów i seriali z całego świata takie gówno ma tak wielu odbiorców, nie ma czegoś takiego fenomen tego serialu, uważam że Polakom wiele nie trzeba do szczęścia, tylko zdrady, pieprze*nie się praktycznie każdy z każdym, i cała masa rodzinnych problemów.
Dziwne jest to że mając swoje problemy z pracą, rodziną macie jeszcze ochote oglądać to przez godzine przed snem na ekranie waszego telewizora.
Zamiast obejrzeć ciekawy dokument z którego zawsze cos można wynieść, zamiast oglądać coś co po ciężkim dniu zrelaksuje tj, serial/film cokolwiek, lepiej już zagrać w grę i popracować mózgiem czy też poczytać książkę i pobudzic wyobraźnie, Wy niestety oglądacie M jak miłość.

chemas

Ta emka, to chyba w ogóle produkcja, w której scenarzyści celowo robią bekę z głównych bohaterów.
Kiedyś największą robili z tego bliźniaka, co pracował w barze, a jak teraz, to nie wiem.

ocenił(a) serial na 2
jan_niezbedny0

no ja też nie za bardzo się obecnie orientuję :)

chemas

Trochę oglądałem ten serial w samych jego początkach - nawet nie był w tych w pierwszych odcinkach tragiczny, ale i tak dałem sobie spokój. Wróciłem do niego na chwilę po jakichś 10-11 latach i zaraz mi się rzuciło w oczy, że robią z tego synka bęcwała. Miał wtedy w lokalu pod ręką małolatę - trudną, bo charakterną, ale też niegłupią, no i taką, że w ogień by za nim poszła, a ten ją olał, chociaż leciał za każdą słodką idiotką, która przewracała do niego ślepiami. A małolacie prawił morały, że dziecinna, a on taki doświadczony, zna życie itp. kocopoły. Dlatego odniosłem wrażenie, że go scenarzyści nie lubią.
Komiczne to było.

ocenił(a) serial na 2
jan_niezbedny0

hehe :)
Cały ten serial w swoim scenariuszu jest komiczny
Nie oglądam go oczywiście, ale moja matula jest fanką i nieraz okiem rzucę, czasami mam ubaw po pachy

ocenił(a) serial na 3
Maverick0069

Masz 100 % rację. szkoda czasu na taki badziew. Jeden z gorszych polskich seriali i ma taką oglądalność. Tragedia. jesteśmy jako naród niezbyt mądrzy i rozgarnięci.

Maverick0069

Pewnie ten „fenomen” da się łatwo wyjaśnić, jednak należałoby poszukać informacji na jego temat w publikacjach naukowych. Mnie się nie chce, chociaż temat ciekawy i ukazujący przekrój kondycji intelektualnej społeczeństwa.
Może kiedyś poczytam na ten temat, gdyż wiedzy nigdy dość.

Maverick0069

A ja uwazam, że taka niska rozrywka powinna sie pojawic w naszym repertuarze. Nie zawsze mamy ochotę oglądać ambitne produkcje i M jak milosc jest właśnie taka rozrywka za 5 zl, przy której nasze komórki mózgowe mogą odpocząć. Poza tym mi akurat w Emce zawsze podobała się ciepla i rodzinna atmosfera.

ocenił(a) serial na 1
beciami

Szare komórki mogą odpocząć przy czymś zwyczajnie lepszym jakościowo. Przecież oglądanie tego gniota to masochizm. Mało mamy codzienności na co dzień, żeby oglądać to samo w telewizorze i jeszcze uznawać to za wybitne dzieło? Ambitniejsze nie zawsze znaczy trudniejsze w odbiorze. Po prostu szkoda czasu.

ocenił(a) serial na 2
cyc2

masochistów Ci w tym Kraju nie brakuje

Maverick0069

To serial gł do starszych ludzi skierowany moja babcia to ogląda.

ocenił(a) serial na 1
Maverick0069

A mnie się wydaje, że to o prostu chęć zapomnienia o swoich problemach. Przecież co ludzie którzy to oglądają zapewne mają inne życie niż ci bohaterowie. Początkowe odcinki były jeszcze ok, a teraz to jakieś wyidealizowane życie. Wszyscy mają ładne mieszkania, pracę, brak problemów finansowych. Cudowna rodzina, która jest w stanie rzucić wszystko, by pomagać w każdej chwili. Nie są zmęczeni, super wyglądają. Koboety które ciągle mają masę adoratorów,, oczywiście przystojnych i bogatych. Ludzie którzy nie wiedzą co to samotność oto. Zawsze mają masę czasu, ciągle się spotykają i rozmawiaja. Zwykłego zapracowanego Kowalskiego tu nie pokażą, a pewnie tacy ludzie to oglądają. M jak miłość to trochę taki smaczek, pewnie wisienka na torcie przeciętnego życia potencjalnego odbiorcy .

ocenił(a) serial na 1
aneba

Zapomnieć o swoich problemach można przy czymś nieco bardziej ambitnym i lepiej zrealizowanym, niekoniecznie ciężkim i wymagającym egzystencjalnych/psychologicznych/socjologicznych przemyśleń, których przeciętny, zapracowany Kowalski tak bardzo unika. Lenistwo intelektualne może być utrzymane przy masie innych produkcji, dostarczających jednak ciekawszej fabuły, rozrywki i realizacji na wyższym poziomie.

Chodzi o to, że "przy tak bogatej ofercie filmów i seriali z całego świata", które SPEŁNIAJĄ cechy, które rzekomo stanowią o fenomenie rzeczonego serialu (relaks, odpoczynek od swoich problemów/eskapizm, odmóżdżenie, przyzwyczajenie), "takie gówno ma tak wielu odbiorców". Można to porównać z wcale nie tak odosobnioną opinią, że np. "Harnaś to najlepsze piwo", którą z całym przekonaniem wypowiada osoba, która na piwie w ogóle się nie zna i nigdy nie wyszła poza półkę koncernowych eurolagerów. To kwestia smaku. Można mówić o braku kompetencji odbiorczych, powierzchownym dryfowaniu po tym, co oferuje kultura popularna, ale to nadal nie jest usprawiedliwienie. Istnieje masa seriali i filmów, do których dostęp ma przeciętny Kowalski w ciągu kilku sekund. Kilka kliknięć i oglądasz, co chcesz i kiedy chcesz. Oglądanie ich nie wymaga specjalnych kompetencji, erudycji i umiejętności. Nawet jeśli Kowalski nie odczyta zawartych w filmie/serialu nawiązań/odniesień, nie wyłapie smaczków czy czegoś nie zrozumie, to seans nadal jest udany... ale nie, on nadal wybiera największego gniota, produkcję klasy zero.

ocenił(a) serial na 1
cyc2

Ale koleżanka ma rację, poza tym serial oglądają głównie babcie, więc one inaczej na to patrzą i chcą zapomnieć o „szarości „ nawet przy takim gniocie

Maverick0069

Jaki serial byłby mądry według ciebie ?

ocenił(a) serial na 1
pawel355

Nie musi być mądry , dobrze by było, by nie był patologiczną wariacją upośledzonej polskiej rodziny.

Maverick0069

ja tam wolę popatrzeć na m jak miłość niż na przykład na te ciągle te same polskie patologie smarzowskiego.

mr915764

Tylko, że "patologie Smarzowskiego" są faktem, a beznadziejne scenariusze MjM przelukrowaną fantasmagorią na poziomie dzieci z podstawówki.

Maverick0069

W Polsce? Raczej zaskoczę teraz jest przerwa wakacyjna i nie ma dosłownie nic. Tak ogólne podczas sezonu jesień-wiosna też nie ma dobrych seriali. Niby, gdzie te fantastyczne seriale? Nie oglądam tego serialu od dawna, ale inne w wersji polskiej, bo innych ciekawych po prostu nie ma. Chyba, że jesteś z pokolenie, które płaci za idiotyczne seriale, filmy na Nettfix.

Rithaa

Wakacje w polskich stacjach tv to zazwyczaj same powtórki.
Często produkcji sprzed wielu lat - i wtedy to nawet jest na co popatrzeć :)

ocenił(a) serial na 1
Maverick0069

100% racji!!! Nigdy nie zrozumiem, jak można oglądać tego gniota, tyle ciekawych pozycji jest zarówno w polskiej kinematografii jak i zagranicznej, ze aż wstyd
Ale moja teoria jest taka, że część ludzi ogląda to „dla beki”, a część babć zapewne z nudów, albo z chęci oderwania się od rzeczywistości, bo ludzie w ostatnich tasiemcach żyją jak w pałacu. No i po trzecie to emocje, bo tacy znudzeni ludzie chcą się emocjonalnie zaangażować w losu bohaterów z ekranu.

ocenił(a) serial na 1
Maverick0069

Masz racje w 100% mialem to samo napisac!

użytkownik usunięty
Maverick0069

Tak na serio, najlepsze jest to, że każdy tam pracuje jako lekarz i prawnik, a bezrobotnych stać na drogie, markowe ciuchy. Rozwalił mnie Andrzej, który jest zmęczony siedzeniem ot tak w domu i popijaniem kawy...

Maverick0069

wyssane z palca ...bzdety !!!

ocenił(a) serial na 5
Maverick0069

Tyle, że za wasze durne HBO, Canal Plus itp, itd trzeba dodatkowe krocie płacić. Mieliśmy 3 kanały HBO i 4 dychy więcej musieliśmy płacić, a obecnie przeszło 6 dych musielibyśmy, tak ma nasz operator, co przekroczyło by okrągłą sumkę kilku stówek z całym pakietem. Gdyby Te cudowne seriale były w normalnej ofercie programowej byłoby normalnie. A tak ludzie oglądają co najtańsze dają. Nie wszyscy mają 10 000 wypłaty miesięcznie. :)

Maverick0069

Oglądają to tylko debilne pisaki nieroby i dziecioroby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones