PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88369}
4,1 51 519
ocen
4,1 10 1 51519
M jak miłość
powrót do forum serialu M jak miłość

Podziwiam Was :)

ocenił(a) serial na 1

Jest dla mnie szokiem, że przy tak bogatej ofercie filmów i seriali z całego świata takie gówno ma tak wielu odbiorców, nie ma czegoś takiego fenomen tego serialu, uważam że Polakom wiele nie trzeba do szczęścia, tylko zdrady, pieprze*nie się praktycznie każdy z każdym, i cała masa rodzinnych problemów.
Dziwne jest to że mając swoje problemy z pracą, rodziną macie jeszcze ochote oglądać to przez godzine przed snem na ekranie waszego telewizora.
Zamiast obejrzeć ciekawy dokument z którego zawsze cos można wynieść, zamiast oglądać coś co po ciężkim dniu zrelaksuje tj, serial/film cokolwiek, lepiej już zagrać w grę i popracować mózgiem czy też poczytać książkę i pobudzic wyobraźnie, Wy niestety oglądacie M jak miłość.

ocenił(a) serial na 2
nathalie34

Nie mieszkam na wsi, ale w okolicy mam podobne sielankowe krajobrazy. Poza tym nie mam za bardzo czasu na myślenie nad pierdołami.

ocenił(a) serial na 8
Maverick0069

Dla mnie szokiem jest, że ludzie, których jakiś temat nie interesuje, wypowiadają się jako znawcy w dziedzinie... Szkoda cennego czasu...

ocenił(a) serial na 2
laleczka874

Znalazłam bratnią duszę :")
"M jak miłość" to jedna z największych porażek polskiej telewizji. Fabuła praktycznie niezmienna.
Ale nigdy nie zapomnę jak wszyscy żyli tym serialem po wpadce z kartonami xD

ocenił(a) serial na 2
JaGulbahar

Sorki, wpisałam w złe pole :p

ocenił(a) serial na 2
Maverick0069

Znalazłam bratnią duszę :")
"M jak miłość" to jedna z największych porażek polskiej telewizji. Fabuła praktycznie niezmienna.
Ale nigdy nie zapomnę jak wszyscy żyli tym serialem po wpadce z kartonami xD

Maverick0069

"Jest dla mnie szokiem, że przy tak bogatej ofercie filmów i seriali z całego świata takie gówno ma tak wielu odbiorców, nie ma czegoś takiego fenomen tego serialu"
zaprzeczasz sobie już w pierwszym "zdaniu".

ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

Szczerze mówiąc, to teraz mnie ten serial nie obchodzi. Jak się dowiedziałam, że Hanka zginęła uderzając w kartony... No masakra. Te kartony musiały być ze stali chyba. Albo jej auto było chińskie. Przyznaję, że kiedyś lubiłam oglądać M jak miłość, ale tylko ze względu na Steffena, bo zawsze można było się pośmiać. Bez niego to już nie to samo.

diddl

Hanka umarła z powodu tętniaka a nie uderzenia w kartony

ocenił(a) serial na 4
magdanm

Jaka jest prawda to wiedzą tylko kartony...

Sir_KriS800

Kiedyś te odcinki były lepsze i ciekawsze,był Stefan i jego mama, Jolka i Marusz, i dyrektorek szkoły a teraz po Jolce Mariuszu i dyrektorku szkoły ślad zaginął, co sie w ogóle z nimi stało ? :(

betty1526

chyba dyrektor jak się związał z Jolką to dostał pracę w Warszawie i się wyprowadzili
kolejny przykład bohaterów, którzy zniknęli i nikt o nich nie wspomina

ocenił(a) serial na 4
Sir_KriS800

Jeśli tak, to mogli sobie odpuścić tą szopkę z kartonami, bo od uderzenia w kartony tętniaka raczej nie dostała. O, właśnie, mama Stefana też była boska. Jest w ogóle jeszcze Kisiel w serialu?

diddl

Właśnie Kisiela od dawna już nie ma, nie wspominają też o nim, jest tylko Zośka jego żona. Ogólnie akcje Lucjan- Kisiel- Simona były najlepsze. Simony i Stefana już nie ma a Kisiel nie wiadomo może aktor umarł, ale nic nie mówili o Kisielu. No nic:).

ocenił(a) serial na 7
maria_88_3

Aktor umarł.
O śmierci bohatera pewnie wspomną w następnym sezonie.

ocenił(a) serial na 2
diddl

Nie dostała tętniaka od uderzenia w kartony, tylko pod wpływem stresu z tego małego wypadku tętniak dał znać o sobie. Jestem jak najbardziej za tym, żeby M jak Miernota zniknęło z anteny, ale już nie wciskajcie do scenariusza absurdów, których nie było- zwłaszcza, że i bez tego jest ich tam wystarczająco dużo :)

ocenił(a) serial na 1
Sir_KriS800

Teorie spiskowe to ty zostaw dla siebie

ocenił(a) serial na 4
magdanm

"Szedł ślepy gościńcem i przewalił się przez kamień. Przewalił się, bo był ślepy, ale przecie kamień przyczyną"

H. Sienkiewicz, Krzyżacy

Maverick0069

G jak gowno wiele smrodkow ma, g jak gówno niepozorne tak, g jak gówno chodzi drogą swą, ty uwazaj lepiej, zeby nie wdepnąć w to. ;)

ocenił(a) serial na 2
Maverick0069

To ma bardzo proste wytłumaczenie.
Po pierwsze przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i niech mi nikt nie mówi, że w serialu chodzi o to napięcie, co będzie dalej, że czeka się właśnie dlatego na kolejne odcinki. Może tyczy się to jakiś innych seriali, na pewno nie tasiemców, bo w przypadku mjm trzeba by być idiotą, żeby nie przewidzieć co będzie w następnym odcinku. Co ja piszę? W kilku czy kilkunastu odcinkach. Ktoś już tu napisał, że ogląda raz na 20, 30 odcinków i cały czas wie o co chodzi. Przyznam się, że mam podobnie, a to z tej racji, że moja matula ogląda systematycznie i czasami "wpadnę" na którys odcinek, stąd też mam prawo oceniać serial ;p
Wracając do tematu. Wyrabianie przyzwyczajenia u widza jest bardzo na rękę tv. Nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego.

Po drugie, ludzie lubią marzyć, dlatego tv łatwo jest wcisnąć każdy gniot, byleby pozował na serial o życiu, na coś poważnego, miejscami zabawnego, no i oczywiście musi być obsada. Podstawą są dobrzy skądinąd aktorzy (patrz starsi Mostowiacy), żeby nikt nie pomyślał, że to marna produkcja. Do tego dochodzi cała masa marnych ale sławnych inaczej aktorów, wzrastających gwiazdeczek wziętych z łapanki (patrz Mroczki) i innej maści celebrytów. Nie myślcie, że to nie jest przemyślane. Byle kto nie trafi, bo spadnie oglądalność. Właściwie, to widzowie przez swoją miłość do plotek i tabloidów, kreują obsadę.

Wszystko to, to tylko produkt. Taki sam jak pralka, lodówka,bilet na karuzelę, czy na Pendolino. Liczy się lokowanie odpowiedniego produktu i sprzedaż reklam.

Nie boli mnie to w przypadku Polsatu czy TVN, ale to co wyprawia ostatnio publiczna, przechodzi ludzkie pojęcie. To nie tylko MjM, ale rodzinka.pl i inne produkty.

ocenił(a) serial na 2
chemas

Aha, tak się rozpisałem (nerwy mnie poniosły), że zapomniałem podsumować. Media urabiają sobie widza (patrz klienta) poprzez wciskanie tłuszczy pewnych trendów, a wszystko to służy tylko i wyłącznie jak najbardziej opłacalnemu wypełnieniu czasu największej oglądalności.

ocenił(a) serial na 1
Maverick0069

Mam identyczne odczucia co autor tematu, daję 1 bo tu wszystko na to zasługuje począwszy od scenariusza na grze aktorskiej kończąc

Maverick0069

A może to komentujący ma za dużo kompleksów i jest takim zwykłym g.. w świecie? A może trzeba było lepszą szkołę skończyć to nie byłoby problemów z pracą i może żona by się lepsza trafiła? och jak mi przykro :-)

ocenił(a) serial na 1
Hubert__

Nie bardzo rozumiem Twoje wypociny Hubciu, pamiętaj,że samo imię określa człowieka....

Maverick0069

Proszę o rozwinięcie tej myśli o imieniu

ocenił(a) serial na 8
Maverick0069

W jaki sposób imie określa człowieka tumanie?Dopiero teraz poczytałem twoje wypociny i widze jaki ty jesteś biedny umysłowo taka bieda,że już nawet nie piszczy.

ocenił(a) serial na 8
Hubert__

Trafione w samo sedno

Maverick0069

Różni ludzie, różne gusta. Ja osobiście nie znoszę takich telenowel ni to mądre, ni ciekawe. Seriale komediowe są bardziej życiowe, niż telenowele...

ocenił(a) serial na 3
Maverick0069

Na początku serial był całkiem fajny (zresztą jak większość polskich seriali na początku), ale teraz nie mogę już na to patrzeć.

ocenił(a) serial na 10
sara9009

To nie oglądaj i problem rozwiązany

ocenił(a) serial na 10
Maverick0069

Jestem ciekawa czy obejrzałeś chociaż jeden odcinek tego serialu. Mam 16 lat i żałuję że nie urodziłam się wcześniej aby móc oglądać go od samego początku. Jest to najlepszy serial, który oglądałam/oglądam/ będę oglądać. Od 3 lat nie przegapiłem żadnego odcinka, a wręcz przeciwnie staram się też oglądać różnorakie powtórki, aby móc przeżywać te emocje jeszcze raz. Więc jeśli masz problem z MjM to poprostu nie oglądaj i nie namawiaj do tego innych. A tymbardziej nie obrażaj nas- wiernych fanów "Emki". Jestem dumna z tym tanów, którzy nie boją się bronić tego serialu. A wami wstrętni hejterzy gardze.
Pozdrawiam To_sia 12.05.2026 r

ocenił(a) serial na 2
To_sia

10/10 Trzymajcie mnie ludzie.... Najlepszy serial, ty nigdy serialu nie oglądałaś. Powiedz proszę że ironia którą wyłapałem to nie tylko moja nadzieja w głowie że jesteś jednak człowiekiem myślącym.

ocenił(a) serial na 2
To_sia

Raz się urodziłAś, raz nie przegapiłEś... Potem znowu jesteś dumnA. Ile was tam jest?!

ocenił(a) serial na 8
Maverick0069

Zacznijmy od tego,że sam sobie zaprzeczasz pisząc,że ten serial nie jest fenomenem od 16lat ciągle najpopularnijeszy z największą oglądalnośćią tak jak powiedziała pani Łepkowska ten serial jest fenomenem na skale światową i nie dziwi mnie,ze ma tak dużą oglądalność oglądam ponad 2 lata ten serial bije na głowe inne polskie tasiemce też byłem kiedyś do niego bardzo sceptycznie nastawiony,ale nie słusznie.Bawią mnie takie komentarze i ludzie,którzy kierują się stereotypami pisanie,że Hanka zmarła w kartonach już nawet nie jest śmieszne zaden z tych hejterów nawet nie zapoznał się z genezą jej śmierci,żę ona zmarła w szpitalu w wyniku pęknięcia tętniaka ,który jest tykającą bombą w głowie człowieka,który może pęknąć w każdej chwili i to nie miało nic wspólnego z kartonami.Ale w Polsce wszystko co odnosi jakiś sukces jest hejtowane i gnojone przez Cebulaków Malkontentów,Amerykanie szczycili się nawet swoją abstrakkcyjną Modą na sukces.

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

Oczywiście, że popularność tego serialu i jego ciągłe utrzymywanie się w ramówce jest fenomenem, ale jest to fenomen raczej w dziedzinie doskonałej sprzedaży produktu, który spełnił swoje oczekiwania. Rola jego polega na przyzwyczajeniu widza i wmówieniu mu, że ma przed sobą doskonały produkt. To, że serial ten bije na głowę inne tasiemce wcale nie oznacza, że jest dobry, ponieważ te tasiemce to ta sama liga. Kartony się przyjęły, bo jest to na prawdę śmieszne. Znam genezę choroby Hanki, ale znam też genezę wymyślenia w scenariuszu faktu jej zgonu, która jest taka sama jak śmierć serialowego Ryśka, którego grał Cyrwus. Wcale nie cieszę się z takiego sukcesu, bo jest to wątpliwej jakości sukces i porównanie z popularnością Mody na sukces jest tu akurat odpowiednie. Swoją drogą, dlaczego ten sukces nazywasz światowy, czyżby chodziło o sprzedanie licencji do Rosji ? Poza tym wypraszam sobie nazywanie mnie cebulakiem, tylko z tego powodu, że nie jestem dumny z tego wyprawia telewizja publiczna, częściowo za moje pieniądze.

chemas

Tylko zasadniczy problem jest taki, że Moda, mimo swojej abstrakcyjności, jest w wielu krajach, a emka? Nawet niemieckie czy tureckie seriale są pokazywane w innych krajach i są popularne.
Emka jest dramatyczna i obecnie nie ma nawet jednego wątku (bo ten, który jeszcze mnie trzymał przy tym, został skopany), który byłyby interesujący.

ocenił(a) serial na 2
adamo001

Coś w tym jest

ocenił(a) serial na 1
maikel_filmaniak

Jakie jaja, nie spodziewałem się tak wypaczonego intelektualnie społeczeństwa, Boże broń przed Wami- polskimi tumanami.....

ocenił(a) serial na 2
Maverick0069

Szok, nie ?

ocenił(a) serial na 1
chemas

Szok nie oddaje tego do jakich wniosków można dojść.

ocenił(a) serial na 1
maikel_filmaniak

Żeby sobie samemu zaprzeczać musiał bym snuć dwie sprzeczne tezy na temat jednego produktu ... więc nie wiem gdzie sam sobie zaprzeczam, aczkolwiek jako fan/fanka takich produkcji telewizyjnych jak M jak Miłość masz prawa do pisania bez sensu.

ocenił(a) serial na 8
Maverick0069

Już dałeś popis we wcześniejszych komentarzach myślałem,że umre ze śmiechu takiej kompromitacij dawno nie widziałem najlepsze to z tym,że imie świadczy o człowieku :))))))))))))Szkoda,że nie bierzesz sobie do serca powiedzenia lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości pewnie w swoim środowisku już dawno je rozwiałeś dlatego w internecie próbowałeś jeszcze stwarzać pozory pisząc jakieś długie wypociny o serialu,którego nie nawidzisz jakie ty musisz mieć nudne życie.Przedewszystkim sprawdz znaczenie słowa fenomen.Na facebooku ten serial jest tylko i wyłącznie chwalony,więc cieszę się,żę tu się znalazłem :)))))Na świecie seriali na ponad 100tys.głosów ocena wynosi9,8/10 więc miła odmiana jeszcze bardziej lubie ten serial czytając wpisy tego typu hejterów chemas to jeszcze potrafi się merytorycznie wypowiedzieć w przeciwieństwie do ciebie biedaku umysłowy.Mam 21 lat pasjonuje się piłką nożną,ale już od ponad 2latach razem z moją dziewczyną oglądam w każdy poniedziałek i wtorek najlepszy Polski mógłbym ci wymieniać wszystkie nagrody tego serialu,pisać o kapitalnej ścieżce dzwiękowej w każdym odcinku,świetnych ujęciach,klimacie tego serialu,mądrych życiowych wątkach ,o ważnych społecznie tematach za które ten serial zebrał kilka nagród,o wzruszających i świetnie zagranych scenach,o aktorze który potrafi płakać bez zakraplania oczu i świetnie odgrywać emocje rozkochując w sobie tysiące polek i grając a emocjach milionów widzów przed tv, tylko po co skoro ty jesteś zwykłym trollem który myśli,że pozjadał wszystkie rozumy nie dopuszczając do siebie myśli,że nadal jest biedny umysłowo a szukanie poklasku w internecie nie jest szczytem marzeń każdego.

ocenił(a) serial na 1
maikel_filmaniak

Spoko :) Tam Tumek pompuje dwie na raz więc tego mu zazdroszczę:D
Pozdrów dziewczynę:)
Podobno Di Caprio chciał się zamienić z Mroczkiem, OSKAR ZA TELEKAMERĘ:D
Swoją drogą napisz coś jeszcze bo to co ja Ci napisałem bawi tylko Ciebie a tak z twoich wypocin na dywan jebnie ze śmiechu cały kraj, oczywiście poza tymi którzy oddali swoje głosy w plebiscycie świata seriali na paradokument dla umysłowo chorych:)
W zasadzie to rozumiem Twoją sympatię do EMKI:D gdyż ponieważ kto by nie chciał tak się bawić, Marek to tylko na Lucka nie wlazł, a tak szedł jak kombajn, mokre,suche każde zboże kosił, Tumek ???? Panie kochany Gośka,Ruda,Nowa, wszystkich wylegitymował,Lepsza połowa Tumka ogród nie jednemu zaprojektowała,Adwokat nie jedną sprawę rozwiązał, wyroki były różne, raz prawomocne raz nie a jak nie to trzeba było do odwołania na sali sądowej u poszkodowanej się pojawić. Co się stało z mamą Mroczków??? Brodatego wykończyła.... Żółty pas dawał radę z tym, że na chwilę wyskoczył po cukier do Teresy to mu posłodziła, teraz bandytę obraca przykładna mama, tyle przyrodniej rodziny nikt nie ma co mroczki .... podobno też są z innego ojca mimo że są bliźniakami , takie małe science fiction, A ta co się jej zmarło ??? Markowa??? co zawszę zostawała u dyrektora po wywiadówce:D?

Wymieniłem Ci tę mądre i życiowe wątki którymi się ekscytujesz.
Pozdrawiam wszystkich, którzy zieją :))))

ocenił(a) serial na 8
Maverick0069

Próbujesz wymieniać jakieś wątki których nie pamięta pewnie większość milionów obecnych fanów o czym to świadczy?:))))"podobno też są z innego ojca mimo że są blizniakami"?Brawo wszystkie lemingi z tobą powiązane tarzają się ze śmiechu,ale przynajmniej potrafisz sam siebie podsumować-"paradokument dla umyłowo chorych" najważniejsze ,że masz świadomość w jak zaawansowanym stadium jest twoja choroba.

maikel_filmaniak

"przynajmniej potrafisz sam siebie podsumować-"paradokument dla umyłowo chorych" najważniejsze ,że masz świadomość w jak zaawansowanym stadium jest twoja choroba"
To pojechałeś po bandzie. Próbując obrazić swojego adwersarza, sam potwierdziłeś, że jest to "paradokument dla umysłowo chorych". I dobrze, że również sam jesteś w stanie ocenić jak bardzo telenowela (to nie jest serial! Nie nazywajmy szamba perfumerią) zrobiła Ci kuku w główkę.
P. S. Więcej książek, mniej telewizji, bo zarówno interpunkcja jak i gramatyka woła o pomstę do nieba. Skoro wyciągasz "mądrości życiowe", to w tego typu telenowelach dzieciom dorośli każą się uczyć. Więc trochę się poucz na temat w/w zagadnień. Ponadto książki pozwalają rozwijać pasje, bo akurat stwierdzeniem "pasjonuję się piłką nożną" (notabene nieistotna informacja, ale zapewne się chciałeś pochwalić, że poza M jak Miłość coś Cię jeszcze w życiu obchodzi), mając na karku 22 lata - to nie zaimponujesz nikomu.

ocenił(a) serial na 1
maikel_filmaniak

Najlepszy polski serial? Poszukaj seriali (głównie z czasów PRL-u) i wtedy dowiedz się, jak wygląda PRAWDZIWY polski serial, a nie taka zapchajdziura (genialne określenie wymyślone przez Chemasa).

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

Fenomen na skale światową, zejdź na ziemię albo przestań ćpać, poczytaj dobrą książkę, oglądnij dobry film albo znajdź sobie jakiś dobry serial a nie pierdoIisz że tasiemiec bez fabuły to "fenomen".

ocenił(a) serial na 1
maikel_filmaniak

Fenomenem na skalę światową to jest Breaking Bad

ocenił(a) serial na 1
Maverick0069

Duży wpływ na wysoką oglądalność ma godzina emisji (prime time) i stare przyzwyczajenia Polaków z czasów kiedy byli skazani na 3 programy. Jak to się mówiło kilkanaście lat temu: "Jedynka, Dwójka ,Polsat" :)

Maverick0069

Podaj mi tytuł jakiegoś zagranicznego serialu albo filmu który nie jest gównem to chętnie go obejrzę .

ocenił(a) serial na 2
pawel355

Zabrakło by tego tematu, żeby je wszystkie wymienić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones