PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810751}

Euforia

Euphoria
7,9 75 323
oceny
7,9 10 1 75323
7,8 24
oceny krytyków
Euforia
powrót do forum serialu Euforia

Wreszcie doczekaliśmy się serialu w którym młodzi ludzie mają prawdziwe problemy. Mdli mnie już od seriali z gatunku Young Adult w których licealistki o urodzie modelek mają życiowyi problem, czy jutro do szkoły wziąść plecaczek za 5, czy za 15 tysięcy.
Forma może szokować co wrażliwszych. Scena w motelu z tatuśkiem wywołala u mnie mieszane uczucia. Ale szanuję za kosekwencję. Dodatkowo świetna ścieżka dzwiękowa, klimat trochę senny, oniryczny, przeplatany bardzo dosadnymi scenami. Zendaje widziałem dotąd tylko w Spider-manie i jakoś mnie nie urzekła. Tutaj wręcz przeciwnie , jest wiarygodna od pierwszej sceny i absolutnie mnie kupiła swoją kreacją. Po pierwszym odcinku chcę więcej i obok The end of the f. world będzie to chyba mój ulubiony serial w tym gatunku jaki widziałem ostatnimi laty.

ocenił(a) serial na 7
Meldondg_Lord

To nie byl gwalt

ocenił(a) serial na 6
Meldondg_Lord

Ale wiesz, ze to jest film? I ze mocne sceny sa w filmach nie od dzisiaj? Scena gwaltu w Irréversible Noé jest chyba najgroszym co zobaczylam na ekranie na przyklad, a film ma dobrych pare lat. Tez jestem bardzo wrazliwa, dodatkowo doswiadczylam sama przemocy seksualnej, wiec temat jest mi szczegolnie, hmm, bliski. W sztuce potrzebne jest ukazanie. brudu, bolu i zla. Wiesz co jest moralnie niedopuszczalne? Nie dosadnosc przekazu, ale sposob w jaki cos zostalo zrealizowane, np sytuacja z "Last tango in Paris", albo Kubrick, ktory wykonczyl Shelley Duvall, albo Picasso terroryzujacy wszystkich ludzi wokol siebie w imie swojego artystycznego geniuszu i po prostu z faktu bycia ludzkim smieciem.

Meldondg_Lord

W polskim filmie Sara była scena jak 40-letni facet rucha 16-latke. Notabene graną przez 16-letnią wówczas aktorkę (w USA młodzież jest najczęściej grana przez już dorosłych aktorów). Jakoś nie pamiętam fali oburzenia po premierze, albo żeby reżyser miał z tego powodu jakieś problemy.

lornemalwo

skoro End of the F** world sie podobalo to polecam zeszloroczny "Wayne" - bardzo podobne klimatem ale moim zdaniem nawet lepsze ;)

ocenił(a) serial na 8
miko1980

Dzięki za rekomendację. Nigdy za wiele czarnych komedii :)

ocenił(a) serial na 5
lornemalwo

akurat z tą urodą modelek to pudło bo Jules to modelka, niegdyś chłopiec, obecnie po zmianie płci

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Mnie kręci wszystko, co jest chude, nieowłosione i nie ucieka na drzewo ;)

lornemalwo

Wypisz, wymaluj Smeagol...

lornemalwo

ja natomiast porównał bym serial do czyjejś biografii jestem już po czwartym odcinku, gdzie w okolicach 70-ciu% przypadków/problemów miało bądź ma miejsce w moim życiu pomijając fakt, że normalnie pracuje a o dragi nie jest tak trudno. W końcu na ekranie zobaczyłem prawdziwe spojrzenie "narkomana" na otaczający go świat.

ocenił(a) serial na 9
simsonix

No ja niestety nie mogę obejrzeć bo znowu HBOgo niedomaga. Nie wiem kto im stawiał ten portal ale strasznie to wszystko chodzi niestety, skoro to płatna usługa nie powinny takie sytuacje występować A tu znowu "ze materiał nie jest dostępny".. eh

ocenił(a) serial na 5
wolfisto

jeśli oglądasz przez przeglądarkę Opera to wyłącz VPN bo ukrywa IP i niektóre serwisy traktują twój komputer jakby był np. w rosji

ocenił(a) serial na 9
dezertx

Pisałem do HBO i napisali że odcinek zostanie wgrany "wkrótce" na nowo bo już problem był zgłaszany. Niestety, cały czas to samo.

simsonix

osobiście polecam oglądać przez przez portal playnow dotychczas nie miałem żadnych problemów

lornemalwo

"Wreszcie doczekaliśmy się serialu w którym młodzi ludzie mają prawdziwe problemy."

no powstał taki serial 7 lat temu; zwą go "Girls"..
przegraleś życie..

ocenił(a) serial na 8
Lex_Dex

Widziałem pierwszy sezon Girls. Niezłe. Ale jestem estetą i strona wizualna Euforii bije,, Dziewczyny.'' na głowę.

ocenił(a) serial na 9
lornemalwo

To prawda.

Lex_Dex

Euforia to bardziej o nastolatkach a Girls juz o trochę starszym pokoleniu, oba seriale świetne. Chociaż Girls jest dla mnie bardziej na wesoło, czarny humor i sarkazm a Euforia jest już w trochę innym tonie.

ocenił(a) serial na 9
lornemalwo

Genialny...ultra szczery...ludzkie problemy ściśle związane z naszym gatunkiem i ponad wszelkimi podziałami i epokami. Odwieczna walka między ruchem, a stagnacją, dobrem i złem, miłością i nienawiścią...niczym w greckiej tragedii, z dużą dozą szekspirowskiego klimatu...muza mega!!

lornemalwo

Ja tylko odniosę się do pierwszego zdania. Obejrzyj proszę "My so-called life". Lata 90te a problemy jakby te same tylko podane w lżejszej wersji niż Euphoria. Właściwie, w kwestii problemów nic się nie zmienia. Miłość, seks, narkotyki, odkrywanie własnej seksualności, depresja, rodzina..To jest to samo, niezależnie czy mówimy o współczesności czy o czasach 30 lat wstecz. Punkt A i punkt B to stałe. Jedyne co się zmienia to droga między nimi.

lornemalwo

absolutnie podpisuje się pod Twoimi słowami, szczególnie jeżeli chodzi o to że faktycznie doczekaliśmy się serialu gdzie nastolatki mają prawdziwe problemy. takich brokatowych, pustych i płytkich seriali jest od groma a tych które traktują o prawdziwych problemach jest niewiele. poza tym wiele młodych ludzi może utożsamiać się z bohaterami serialu np. Maddy, Jules albo Rue (btw, nikt mi już nie wmówi że Zendaya jest beznadziejną aktorką - jest tu niesamowita). a zeby utożsamiać się z tą ostatnią, niekoniecznie trzeba być uzależnionym od narkotyków.

ogromnie podziwiam odwagę twórcy serialu, Sama Levisona. wiadomo, że przeżycia Rue to tak naprawdę jego historia, jego walka z uzależnieniem od narkotyków jak i również z depresją i stanami lękowymi. ja bym się na coś takiego nie odważyła.

rok 2019 jest w ogóle dla mnie rokiem genialnych seriali. oprócz Euforii: Czarnobyl, Years and Years, Sex Education, The Umbrella Academy. ogromnie się cieszę, że Euforia doczeka się drugiego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
lornemalwo

Zgadzam się, we wszystkim. Mi najbardziej chyba właśnie przypadł do gustu klimat. Taki mroczny, zasnuty mgłą. Również główna bohaterka zdobyła moje serce jest całkowicie autentyczna moim zdaniem. Najbardziej chyba podobała mi się finałowa scena. Autor podszedł do niej nieszablonowo, nieco surrealistycznie. I tak, muzyka zdecydowanie jest cudowna. Nie mogę się doczekać drugiego sezonu, mam nadzieję, że go nie zepsują.

lornemalwo

Najbardziej oniryczne w twojej wypowiedzi było to WZIĄŚĆ! Gratuluję.

lornemalwo

Twoja osoba jest przykładem, tego że już zaakceptowałeś patologie jako coś normalnego, zmiana "kulturowa" została dopełniona, teraz pytanie kiedy zaakceptujesz zoofilie, bo pedofilia już nie jest dla ciebie problemem?
Serial Euforia to jest promowanie pewnego "stylu" życia, przez pokazywanie w serialu, że życie "patologii" stanowi życie typowych nastolatków. Przez wmawianie - że wszyscy są zboczeni, piją na umór i bez ograniczeń ćpają; - zboczenie i bycie menelem staje się akceptowanym/dopuszczalnym zachowaniem. Dlatego pewnym środowiskom (głównie starym bogatym ludziom, dewiantom lub zboczeńcom) zależy, aby młodzi ludzie brali narkotyki, skupiali się na konsumpcji, mieli bardzo swobodne podejście do sexu i traktowali swojego ciała jak towar. Żyjąc w ten sposób młoda osoba trafia szybko na rynek prostytucji lub sponsoringu, bo aby mieć kasę na narkotyki lub nowe ciuchy trzeba jakoś na to zarobić. A jak życie polegało na ciągłej imprezie to bez bogatych rodziców droga do szybkiej kasy dla dziewczyny jest oczywista."Ludzie" którzy konsumują innych są coraz bardziej zboczeni (bo każda konsumpcja nudzi) więc już dziewczyny muszą być coraz młodsze, albo chłopcy muszą odkryć, że są trans i dorobić sobie cycki. Wszystko aby zaspokoić coraz bardziej wyuzdane potrzeby rynku starych ludzi, którzy mają kasę na takie usługi.Im więcej młodych zacznie brać narkotyki i traktować swoje ciało jak towar tym większy procent z nich wpadnie w błędne koło uzależnienia i upodlenia. Takie osoby dużo łatwiej dziadkowi wyru.... w dvpę za kasę. Ten serial jest częścią programu róbta co chceta, aby młodzi ludzie zaakceptowali takie zachowanie jako typowe dla ich środowiska. Kto pójdzie tą drogą może z niej już nie zawrócić (sam alkohol w tym kraju wymiata około 5 % społeczeństwa) i na końcu traci zdrowie oraz perspektywy, pozostaje jej/mu sprzedanie się, aby kupić kolejną działkę.

ocenił(a) serial na 8
wtfcojaturobie

Opisujesz skrajności. taką wizję swiata jak przedstawiłeś, mógłby ktoś wynieść chyba tylko po obejrzeniu najnowszego g...a P. Vegi Small world. Większość ludzi którzy mają po kilkanaście lat przejdzie przez życie niezauważona i bez wielkich dram. Sam trzydzieści lat temu gdy byłem w wieku R Bennet, robiłem różne głupoty. przypadkowy seks, narkotyki , Morze alkoholu. I jakoś żyję i dobiegam 50-tki, mam dzieci, rodzinę i brak akceptacji dla pedofilii czy innego wykorzystywania nieletnich.
Serial uważam za piękny , wartościowy i bardzo prawdziwy, bo tak naprawdę mówi o ogromnej samotności w dzisiejszym świecie, o powirzchowności relacji międzyludzkich. I robi to w sposób bezkompromisowy i nie silący się na moralitet.
Naprawdę nie sądzę by ktoś po obejrzeniu Euforii ,,przyprawiał sobie cycki , czy zamarzył o ,,karierze " prostytutki. Lepsze to niż chowanie głowy w piasek i udawanie że taki świat nie istnieje.

lornemalwo

Nie chowasz głowy w piasek to dlaczego nie zrobisz serialu realistycznego o pedofili z takimi scenami granymi przez młodych kilkuletnich aktorów??
Mi nie chodzi o udawanie, że czegoś nie ma, patologia była zawsze i wszędzie. Tu chodzi o to, że tematy patologiczne wprowadza się do mainstreamu i nachalnie reklamuje, przesuwa się kolejne granice w pogoni za oglądalnością i promowaniem ostrością przekazu.
Przez pokazywanie takiej patologii, przez jej rozpowszechnianie daje się przyzwolenie na nią, społeczny dowód słuszności, czyli inni też tak robią, to dlaczego nie ja. To jest niebezpieczne szczególnie w wieku nastoletnim gdzie naturalnie ma się przez burzę hormonów skłonność do buntu, robienia wielu głupich rzeczy dla akceptacji przez rówieśników.
Większość to jakoś przerwa i będzie żyło dalej, ale znaczna część popłynie i już się stoczy na dno.
Jeśli idolami nastolatków zostają bohaterowie seriali gdzie się ćpa bez ograniczeń i puszcza za kasę to jak myślisz do czego to doprowadzi. Masz dzieci, może któreś z nich ogląda na YouTube tzw. Ekipę Friza lub TEAM X, i jakich idoli tam mają?? W jednej grupie dziewczyna Wersow robi sobie operacje plastyczne i powiększa piersi, a w drugiej gwiazda dzieciaków Natsu jak była młodsza wkładała sobie różne przedmioty do ..... na kamerkach aby zarobić na wakacje.
To są dla ciebie dobre wzorce do naśladowania dla twoich dzieci? A i tak pewnie dzieciakom kupiłeś lody ekipy :D
To co teraz jest promowane i puszczane jako normalne życie nastolatków i ich typowe problemy, to nie jest picie alkoholu jak się jest nieletnim lub przypadkowy sex z rówieśniczką. To co oni promują to traktowanie się jak towaru na sprzedaż, to sprzedawanie swojej d... aby mieć kasę na nowe modne ciuchy lub narkotyki, to nastawienie na konsumpcje towarów i ludzi.
Nawet nie wiesz jakie gó... ładuje się jako wartości tej młodej grupie docelowej, aby potem dobrze ich wykorzystać przez tych co mają kasę.

lornemalwo

WZIĄĆ* - nie wziąść!

ocenił(a) serial na 8
MitchellPete

Ortograwia jesd tla blepsu;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones