PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=328341}

Brzydula Betty

Ugly Betty
6,7 15 767
ocen
6,7 10 1 15767
6,0 4
oceny krytyków
Brzydula Betty
powrót do forum serialu Brzydula Betty

Amerykańska Brzydula jest zdecydowanie najlepsza - widziałam fragmenty kolumbijskiego pierwowzoru, trochę polskiej produkcji by TVN... I cóż, Amerykanie podeszli do tematu z poczuciem humoru, lekkością, ale nie zatracili po drodze sedna historii Betty.

"Ugly Betty" to takie serialowe comfort food :) Oczywiście trzeba podejść do serialu z pewnym dystansem i wyczuleniem na camp; bo absurd i groteskowe wyolbrzymienia są przez twórców używane często.
Poza tym historia jakkolwiek jest przejaskrawiona w wielu wątkach, tak wątek Betty jako brzydkiego kaczątka nie zostal przegięty! Nie zmienia sie zewnętrznie w Bóg wie jaką piękność, tylko zaczyna o siebie dbać i dobiera lepiej ciuchy, fryzurę i dodatki. Druga rzecz, to Daniel, który oczywiście MUSI pod koniec przejrzeć na oczy, że Betty kocha (wierność konwencji Kopciuszkowskiej :); nie robi tego w jakiś mało realistyczny sposób, typu nagła seksualna fascynacja i zauroczenie. Po prostu nagle się ogarnia, że nie może jej stracić, bo ją kocha. Fajny koniec, bałam się, że serial się skończy banalnie, pocałunkiem, wpadnieciem sobie w ramiona, itp. Nic z tego, jest tak jak być powinno :)

pris

Zgadzam się, serial jest zabawny, świetny, wciągający:)

pris

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Oglądałam kolumbijską Betty w oryginalnej wersji językowej i zapewniam, ze jest baaardzo zabawana:D Problem jest taki, że oglądając zagraniczny film z napisami lub z dubbingiem traci się przy najmniej połowę w jego odbiorze.

pris

a jak w końcu skończył się ten serial ?

isobel

Mam wszytkie sezony, obejrzałam tylko pierwszy, teraz zamierzam to nadrobić, i potem napiszę jak sie kończy :) chyba, że ktoś to wcześniej zrobi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones