Archiwum 81
powrót do forum 1 sezonu

Serial naprawdę dobry. Świetnie buduje napięcie i uczucie niepewności przez kolejne odcinki. Od 6 odcinka jednak bardziej twórcy starają nam się wyjaśnić całą historie i sens serialu i odchodzą w ten sposób troszeczkę od budowania pewnego klimatu i napięcia. Nie jest to oczywiście złe bo jednak wszystko klarownie się przez to na koniec wyjaśnia. Oglądając serial cały czas czułem klimat iście wyciągnięty z twórczości Lovecrafta. Tajemna sekta, pozaziemskie bóstwa i jedna wielka tajemnica, którą rozwiązać musi nasza główna bohaterka. Dla fanów książek Howarda serial idealny.

ocenił(a) serial na 8
Filmmaniak22

Zgadzam się całkowicie, podczas oglądania wszystkich odcinków miałem uczucie jakbym zanurzał się w historię autorstwa samego Lovecrafta. Niesamowity klimat terroru, powoli budowane napięcie, oraz intrygująca tajemnica w otoczce okultyzmu i zjawisk nadprzyrodzonych. Serial jest godny polecenia dla fanów horroru.

ocenił(a) serial na 8
Filmmaniak22

I również miałem takie odczucia. Cały sposób przedstawienia kultu wręcz wyjęty z mitologii cthulhu

ocenił(a) serial na 6
Filmmaniak22

Lovecrafta? Na pewno go czytałeś... Wątpię.

ocenił(a) serial na 9
permis

No tak się składa, że mocno idzie w motywy, które w swoich utworach Lovecraft używał. Czy oby na pewno Ty czytałeś? A może tylko przebiłeś się przez "W Górach Szaleństwa" (które swoją drogą w porównaniu z wieloma innymi jego świetnymi utworami są mocno przereklamowane) i uważasz się za znawcę tematu?

ocenił(a) serial na 6
Filmmaniak22

Jest coś w tym klimacie, też to poczułem. A tak a propo, to gdy czytałem jego opowiadania, to właśnie taką muzykę w tle sobie wyobrażałem/słuchałem/czułem. Taka muza w tle.
Offtop: Może obejrzyj serial Kraina Lovecrafta z 2020.

Filmmaniak22

Jeżeli cokolwiek tu czuć to gówno

ocenił(a) serial na 9
Filmmaniak22

W pełni się zgadzam. Niesamowity klimat i zdecydowanie czuć tu ducha Lovecrafta. Trochę tu "Szepczącego w Ciemności", trochę "Muzyki Ericha Zanna", trochę "Szczurów w Murach".

Ogólnie odpaliłem serial z nudów leżąc chory i nie mając co oglądać, a tak mnie wciągnął, że nie mogłem się oderwać i pociągnąłem całość za jednym razem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones