PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005157}

Archiwum 81

Archive 81
6,9 17 217
ocen
6,9 10 1 17217
6,8 4
oceny krytyków
Archiwum 81
powrót do forum serialu Archiwum 81

Odczucia po seansie

ocenił(a) serial na 8

Początkowe odcinki były bardzo dobre, coś z pogranicza kryminał/thriller z elementami horroru, atmosfera przytłaczająca, Dan dostaje dość ciekawe zlecenie, zamieszkuje w jakimś starym kompleksie gdzie ma odzyskać filmy ze zniszczonych kaset, potem  dowiadujemy się nowych ciekawych rzeczy, Melody ma zdjęcie z psem Dana, potem powiązania Melody z jego ojcem( ojciec był wykładowcą i psychiatrą który ją leczył), o budynku który spłonął w 1994 roku o sekcie która miała tam swoją siedzibe oraz o demonie którego chcą przywołać.


Co mnie zastanawia to fakt czemu akurat Dan? Czemu Melody się z nim kontaktowała? Miał on jakieś zdolności że akurat on miał ją uratować czy o co chodzi?


Następna sprawa, czemu on się tak dla niej poświęcił skoro jej nie znał? Zachowywał się momentami tak jakby się w niej zakochał co mi kompletnie nie pasowało..


Dalej Melody, która chce uratować Jess chyba w odcinku nr 6, szuka jej lata po całym budynku aż schodzi do piwnicy z kamerą, oczywiście nie ma ze sobą noża, jakiejś pałki czy czegokolwiek innego do obrony ale za to ma kamere, no bo przecież dozorca i ten drugi wcale by jej nie skrzywdzili, nie wiem na co ona liczyła? Że powie " dajcie mi Jess" a oni powiedzą " prosze bardzo"


Następnie co się stało z ciałami z budynku w 1994 roku? Melody i ten przewodniczący sekty trafili do innego wymiaru ale chyba na początku było powiedziane że nie odnaleziono ciał mieszkańców, więc co z pozostałymi?

alunia_kiss

Może dlatego Dan, że czuła z nim jakąś więź, był synem jej psychologa i tylko on przeżył pożar domu.
Ciał nie było chyba i w 1930 jak i 1994, być może ta energia, która się pojawiała sprawiała, że wyparowywały

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

I ty właśnie jest trochę nieścisłości w ostatnim odcinku. Była mowa o braku ofiar w 1994, a jak Dan przebudza się w szpitalu/klinice to pielęgniarka mu mówi, że miał szczęście bo jako jedyny ocalał z pożaru a masa ludzi zginęła. Skoro Samuel wciągnął Melody do portalu to dlaczego razem nie pojawili się w 2019? I dlaczego Dan nie poszedł za nimi, a wybrał półotwarte drzwi? To mi się kupy nie trzyma.

Toumai

wg mnie każda zmiana podczas podróży w czasie ma wpływ, skoro chmura wciągnęla Melody i Sama, a wypluła Dana to może przez to przebieg pożaru był inny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones