PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005157}

Archiwum 81

Archive 81
6,9 17 158
ocen
6,9 10 1 17158
6,8 4
oceny krytyków
Archiwum 81
powrót do forum serialu Archiwum 81

Rozumiem, że była tym "medium", które mogło wzywać portal, ale kim była w całej historii? Dlaczego kręciła się po bunkrze właściciela korporacji, wchodziła do pomieszczeń itd.? Oni się w ogóle znali?
I jeszcze - dlaczego do naszej rzeczywistości wróciła tylko Melody, choć weszła w portal razem z Samuelem? Gdzie on się podział? I czemu Dan nie wskoczył za nimi, tylko siedział jak łajza na podłodze?
I jeszcze nie rozumiem konstrukcji zakończenia.

ocenił(a) serial na 8
caramilla

Była potomkinią tego rodu czarownic ;) Kręciła się po kompleksie, bo była jego dozorczynią, było powiedziane, że zbliżyła się do Virgila, bo wiedziała, że tylko z jego środkami ma szansę sprowadzić córkę.
Kwestia Samuela pewnie wyjaśni się w kontynuacji, może wylądował po prostu w innym pomieszczeniu?
Dan faktycznie powinien skoczyć za nimi, ciekawi mnie też, czy został w tym innym wymiarze, czy może naprawdę cofnął się w czasie.

Sol89

Na mój gust tam były 2 portale, do jednego koleś wciągnął laskę i wylądowała w teraźniejszości a on wybrał pewnie drugi portal, który okazał się tym z 1994

ocenił(a) serial na 8
rekrut86

O, to jest bardzo ciekawa koncepcja, miałoby to sens.

ocenił(a) serial na 7
rekrut86

Portali było 2, a drzwi 3 zamknięte do 1924, pòłotwarte do 1994, a całkiem otwarte do 2019, czyli do matki. Dan wybrał chyba te do 1994. Wątku z Samuelem nie ogarnąłem.

ocenił(a) serial na 10
caramilla

To jest adaptacja podcastu który ma w tym momencie trzy sezony - nie słuchałam, więc nie mam pojęcia jak bardzo serial odbiega od historii w podcaście, ale kurde... może trzeba będzie sprawdzić :D

Iwona_Klich

Poszukałem trochę w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego podcastu. Czy ktoś może podzielić się jakimiś źródłami? :)

ocenił(a) serial na 9
mmkwejk

Musiałeś bardzo długo szukać, ponieważ pierwsza strona po wpisaniu "Archive 81 podcast" w google to właśnie strona tegoż podcastu z linkami do chyba wszystkich serwisów streamingowych... xD

rozyk007

A kim była ta starsza m Melody co niby przeżyła bo mi to jakoś umknęło?

monikadabrowska84

Identyczną kobietą po wypadku samochodowym xD

ocenił(a) serial na 9
monikadabrowska84

Kobieta która przejęła tożsamość po Melody

ocenił(a) serial na 6
monikadabrowska84

Nie wiem czy to ta sama osoba ale bardzo podobna (uczestniczyła w rytuale spirytystycznym): https://imgur.com/eJgIEgo

ocenił(a) serial na 8
sportismylifee

To jest eve której ojciec zmarł ale nagrał film ktorego wszyscy szukali ale nie został wyemitowany. Pod koniec serialu jest info ,że ta Eve również zmarła i jej córka wyprzedawała wszystko po dziadku. Była dziewczyna Dana to kupiła i był tam właśnie ten film z 1924 roku na którym widać jak przeprowadzono pierwszy okultyzm i Pani Vos zabija pokojówke :(

sportismylifee

Ooo to ciekawostka, dzieki

caramilla

Podepnę sie pod temat, bo gdzieś mi umknęło, dlaczego do ostatniej próby otwarcia portalu nie wymagana byla ofiara???

ocenił(a) serial na 8
JarJar82

Boadaj ofiara była wymagana do wezwania demona, do otwarcia portalu nie była potrzbna a obie grupy w 1994 i 1924 nie zrobiły tego "dobrze". Przecie celem Vos jak i Samuela nie było przejście do innego świata a wezwanie swojego bożka z innego świata na ten w którym żyli. Nikt raczej nie pchał się do wymairu który był nijaki jego więzieniem.

WTTW_FILM

Skoro tak już tu wszyscy pytają... mnie zastanawia fakt jak ta dziwna komnata która wcześniej była pod budynkiem visera, znalazła się w czasach obecnych w poziemiach ośrodka na totalnym odludziu. A po drugie dlaczego matka Melody w ogóle nie pokazała się w 1994..

ocenił(a) serial na 8
Bartek_lele

To dość proste - Brat Samuela zapewne odbudował ją na podstawie tego co było na filmie z 1924 (to raczej oczywiste, nie widzę powodu żeby taka pierdoła musiałabyć przez twórców porszuna i wytłaczona. Równie dobrze sala nie musiała się wcale spalić. I po prostu została rozwbrana i przeniesiona, nie było to duże pomieszczenie. Na zachodzie są firmy które przenoszą całe budynki, przeniesienie pokoju w częścisch nie powinno być problemem). Posąg i księga się raczej na lewno nie zjarały (bez sensu jakby demon powodował spalenie jedynych artefaktów które mogą go uwolnić). Matka Melody nie pokazała się w 1994 bo zapewne nie wiedziała że córka ją szuka, śniła o niej od momentu jej "zniknięcia" - dlatego wiedziała co się z nią stało, jednak jest scena w której mówiła że nie spodziewała się że ta będzie jej szukać.

ocenił(a) serial na 6
WTTW_FILM

Motywacja matki Melody o ktorym mowisz tj porzucenie swego dziecka by go chronić przed mrocznym dziedzictwem jej rodu jest...smieszne. Przecież tara rownie dobrze mogła wychowac Melody i tyle. Bez sensu LOL

ocenił(a) serial na 6
ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

A miał dostęp do tych filmów przed przybyciem Dana? Film z 1924 został znaleziony przez przyjaciela Dana, filmy z 1994 odzyskane w trakcie pobytu Dana w kompleksie, a przecież sala była już „wybudowana” zanim Dań w ogóle zaczął zlecenie od Davenporta.

ocenił(a) serial na 8
liman1

A może widział salę wcześniej? Nie no, czy w tych czasach każdy głupi szczegół musi być wyjaśniony, nie może zostać nawet 1 cm miejsca na logiczne domysły? Typ odwiedzał brata i wiedział o jego hobby.

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

Napisałeś, że to oczywiste. Ja Ci udowodniłem, że wcale nie, a Ty się pieklisz. Całe pomieszczenie wraz z wszystkimi zdobieniami z pamięci? Fotogeniczna pamięć. Ja nie potrzebuje uzasadnienia, ale nie akceptuję Twojego wymyślonego na poczekaniu.

ocenił(a) serial na 8
caramilla

A może Samuel to jest właśnie ten czort?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones