James DeanI

James Byron Dean

8,9
2 657 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Dean

Być może dlatego że zginął wcześnie, szkoda mi go i to bardzo, tym bardziej że jestem fanem kina, ale wykorzystywanie tego do mówienia że to wielki aktor to przesada, nawet jeśli był dobrym aktorem, to moim skromnym zdaniem nie zasługuje on na top10. Tyle ode mnie.

użytkownik usunięty

Swoja droga co sądzisz o Marku Hłasce polskim jamesie deanie?

Szczerze to nie moge nic powiedzieć, bo nie znam się kompletnie na polskim kinie, ani na klasykach ani na nowych ekranizacjach. Polskie kino i muzyka (ponadto polityka) w ogole do mnie nie przemawiają.

użytkownik usunięty
blowingbubble

Hłasko był pisarzem. Na podstawie jego opowiadań nakrecono kilka filmów. Opowiadania sa dostepne nawet w necie goraco polecam

Ah... W takim razie na pewno poczytam:)
<brbr>

blowingbubble

Czytałeś Norwida? A kto go napisał? ;-))


/no comment/

piotrek_majes

Oglądałam tylko "Na wschód od Edenu" i byłam pod wielkim wrażeniem gry Deana (był drugim aktorem w moim życiu, który zdołał zwilżyć mi oczy ;)). Zgadzam się, że w dużej, a chyba największej mierze taką sławę zdobył dzięki swojej przedwczesnej śmierci i to jeszcze w wypadku samochodowym. Ale mimo wszystko, gdyby nie pokazał czegoś niezwykłego za życia, nie udało by mu się zyskać takiej sławy po śmierci.
A swoją drogą, ludzie uwielbiają młode trupy.

Coward

czego idealnym przykladem jest h.ledger;) i moze niemlody, ale m.jackson, ktorego nagle wszyscy pokochali po tym jak został wyzwany od pedofili. nice.
pozdro dla fanow deana!

blowingbubble

DEAN TO NAJLEPSZY AKTOR WSZECHCZASÓW. zAPYTAJCIE ALA PACINO , A ON WAM ODPOWIE NA KIM SIĘ WZOROWAŁ.

kamilek922

James Dean nie był najwybitniejszym aktorem swoich czasów, ale mimo to potrafił stworzyć świetne kreacje, jego postaci zawsze były archetypami. Jego styl życia, pewnego rodzaju arogancja i oczywiście przedwczesna śmierć uczyniły z niego ikonę :)

piotrek_majes

Który aktor może o sobie powiedzieć, że za 2/3 swoich ról dostał nominacje do Oscara?:P
Niestety Dean zginął i nie wiadomo czy taka tendencja zostałaby utrzymana, pewnie nie, ale o tym już się nie przekonamy. Moment w którym zginął zapewnił mu status legendy i tak zostanie.

użytkownik usunięty
piotrek_majes

dobre pytanie. myślę, że to wszystko przez legendę, którą kreuje się głównie na podstawie tragicznej śmierci. Młody, przystojny i zdolny, a taka smutna śmierć. Mnóstwo było i jest lepszych, ale to on jest otoczony kultem ;)

Racją jest, że legendą pozostanie ze względu na przedwczesną śmierć. Cóż jednak ma legenda do jego gry. Gdy żył był uznawany za wyjątkowego aktora, ról bez powodu raczej nie dostawał. Czy utrzymałby status jednego z topowych aktorów tamtych czasów? Trudno powiedzieć, było wielu zdolnych. Nie był jedynym. Głupio tak pisać, że był najlepszym aktorem wszech czasów - łatwo się z tym nie zgodzić. Kult wywodzi się oczywiście ze względu na tragiczną śmierć, ale patrząc na tamte czasy wywarł również ogromny wpływ na ówczesnych nastolatków. Jedno dla mnie jest pewne, że talent posiadał, potrafił świetnie zagrać i filmy z jego udziałem zawsze chętnie oglądam.

piotrek_majes

Dlaczego ? Dlatego ,że zagrał w nich fenomenalnie .
Na przykład ,taki Karolak ,wszędzie gra tak samo ,wygląda obleśnie ,a gra wszędzie !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones