PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11950}
6,5 905
ocen
6,5 10 1 905
Zaraza
powrót do forum filmu Zaraza

… aby w czasach zarazy nie wrócić do tego filmu. Nie jest on może jakimś super dziełem, ale chyba dobrze oddaje nastrój, jaki panował we Wrocławiu podczas epidemii ospy w 1963 roku. Najbardziej podoba mi się taka trochę paradokumentalna surowość filmu. Nie ma w nim właściwie trików pod publiczkę. Zresztą, ten sposób filmowej narracji, reżyser R. Załuski podniósł na najwyższy poziom we "Wściekłym". W "Zarazie" może nie ma tej fabularno-napięciowej doskonałości, ale dobre aktorstwo jest jak najbardziej. Dla mnie najlepiej wypadają w rolach lekarzy T. Borowski i M. Rayzacher. Dla Borowskiego to chyba jedna z jego najlepszych kreacji... Oglądałem ten film kilkakrotnie, i mimo jego prostoty i (jak napisałem) surowości, powracam do niego zawsze z zainteresowaniem.
P.S.
Ciekaw jestem, kto, jak w "Zarazie", po zakończeniu (mam nadzieję, że niedługo) "naszej" epidemii, będzie pierwszy... wypinał pierś po ordery.

ocenił(a) film na 7
sulladf

Gdzie go można zobaczyć?

ocenił(a) film na 7
yasminelle

c d a
pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
yasminelle

Zdaje się, że co pewien czas pojawia się na kanale Kino Polska. Nie pamiętam, ale chyba właśnie tam oglądałem "Zarazę" ostatni raz. Rejwant podpowiada, że na c d a. I to też wydaje się dobrym kierunkiem myślenia.

ocenił(a) film na 8
sulladf

Z pewnością pierś po ordery wypnie taki rudy i brodaty, który był minisrem (ha ha) ZDROWIA (sic!). Albo i pewien ekonomista, o pewnym notorcznym kłamcu nie wspomnąć.

ocenił(a) film na 7
Robin_Williams

Cóż, co do czasu trwania zarazy byłem przesadnym optymistą. Ale pewien ważny gość, już w lecie ubiegłego roku, ogłosił prawie jej koniec. Ale, jemu, uważanemu za "notorycznego kłamcę", na swój sposób wolno więcej... Czy dostanie order za "walkę z pandemią"?... No, to większe prawo do wypięcia piersi po odznaczenie ma ów "rudy i brodaty". Chociażby, za kontrakty na narty i gogle. Co ja mówię - oczywiście, że za udane kontrakty na respiratory i maseczki. Oraz - za pracę ciągłą, o czym świadczyły jego stale podkrążone oczy... Ale, kto wie, czy największe szanse na order za trudne do podważenia zasługi w zwalczaniu zarazy (już od ponad roku), ma ten "pewien ekonomista". Co zresztą, niedawno przewidział w parlamencie poseł G. Braun. I tylko ulubionemu zajęciu pani marszałek Sejmu, czyli wyłączaniu przez nią mikrofonu posłom na mównicy, zawdzięczamy to, że nie do końca prawidłowo zrozumieliśmy słowa posła Brauna. Wydawało się nam, że poseł do owego ekonomisty, zaangażowanego w zwalczanie zarazy, rzucił słowa: "Będziesz Pan wisiał." Uważam jednak, że poseł, doceniając zasługi ekonomisty, powiedział raczej - będzie Panu wisiał. W domyśle - order w klapie marynarki... Pozdrawiam. I oczywiście, życzę zdrowia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones