PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11922}

Zaklęta w sokoła

Ladyhawke
7,0 15 016
ocen
7,0 10 1 15016
Zaklęta w sokoła
powrót do forum filmu Zaklęta w sokoła

Świetne gra aktorska zwłaszcza Rutgera Hauera, Michelle Pfeiffer i Matthew Brodericka.
Przyjemny klimat fantasy rodem z lat 80tych.
Doskonały humor, czyt. Pan Myszka :)

Film fantasy na modłę lat 80tych- co mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie!
Mam dość tych mrocznych współczesnych filmów a' la "Królewna Śnieżka i łowca" i tym podobne...
Takie także lubię, za choćby świetne efekty ale trzeba nam odmiany!
W dodatku te filmy mają często braki w fabule, są dość płytkie a tu mamy w prosty sposób ukazaną głębię uczuć bez zbędnych "ozdóbek specjalnych" które by przysłaniały to co najważniejsze.

Nie widzę żadnych minusów, może prócz słabej jakości niektórych rekwizytów, tych błyskawic i nieodpowiedniej fryzury Pfeiffer (jak na film fantasy) ale co tam! Takie czasy ;)

777temida

zgadzam się :)

ocenił(a) film na 8
777temida

W pełni popieram Twoja wypowiedź! Baśń, ale jakże piękna!

ocenił(a) film na 10
777temida

Zgadzam się! Jeśli chodzi o motyw miłosny, nigdy nie lubiłem tego wątku w filmach, bo było to zazwyczaj zbyt naciągane. A tutaj to było wręcz epickie :D Swietny klimat średniowiecza, był też humor, no i fabuła trzymała się kupy, w dodatku była oryginalna. Aż się dziwię czemu nie wiedziałem tego filmu w dzieciństwie. Dopiero obejrzałem go w 2014 :P W sumie jak robią tyle remakow, to mogliby zrobić do Zaklęta w Sokoła, ale z drugiej strony jakby mieli się skupić tylko na efektach, a głownych bohaterów zagrałby liam hemsworth i selena Gomez, to może lepiej zostawić tak jak jest. Jak na tamte czasy bardzo świetny film, polecam jeśli ktoś lubi fantasy.

777temida

Popieram, świetny film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones