PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848592}

Złe baśnie

Favolacce
6,4 1 497
ocen
6,4 10 1 1497
7,3 10
ocen krytyków
Złe baśnie
powrót do forum filmu Złe baśnie

Rodzinny mikrokosmos

ocenił(a) film na 8

Niby porządne i w miarę szczęśliwe rodziny, a pod powierzchnią widać zwykłych ludzi, którzy będąc rodzicami starają się sprostać społecznym oczekiwaniom wypełniania tej roli, ale tak naprawdę sami są ciągle niedojrzali i nie wiedzą jak tym oczekiwaniom sprostać. A gdy tylko poczują swoją niemoc, niemalże jedyne narzędzie, którym dysponują to przemoc fizyczna lub psychiczna. Świetnym przykładem jest Bruno Placido - niemalże archetyp nieudacznika ukrywającego swoją niemoc maczyzmem. Niepokojący film, w którym to, co najważniejsze pozostaje gdzieś w ukryciu, przykryte groteskowością niektórych sytuacji. Ale to przede wszystkim film o tym, jak dzieci wiele widzą. Zbyt wiele, żeby się z tym pogodzić.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

A później dorastają. I jako już dorośli zapominają, że dzieci wszystko widzą :)

ocenił(a) film na 8
esel

I tak powstają w kółko te same scenariusze rodzinne.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

"Ale to przede wszystkim film o tym, jak dzieci wiele widzą." Chodzi ci o ten ustawiony na podwórku basen i wspólną kąpiel dzieci czy o huczne urodziny zorganizowane przez rodziców? A może wspólne kolacje w ogródku? "I tak powstają w kółko te same scenariusze rodzinne."

ocenił(a) film na 8
pessoaa

Nie pamiętam. Oglądałam 3 lata temu. A poza tym nie bardzo rozumiem, czego dotyczy Twoje pytanie.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Sorry, nie ma tematu. Nie zauważyłem tych trzech lat. Chodziło mi o szerszy kontekst filmu, gdzie nie tylko dzieci są ofiarami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones