PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792498}
4,9 40 053
oceny
4,9 10 1 40053
3,6 21
ocen krytyków
Wonder Woman 1984
powrót do forum filmu Wonder Woman 1984

Jedynka jeszcze była w miarę klimatyczna i sklejona fabularnie..
a tu.. cukierek na cukiereczku, zeeero klimatu że to się toczy jakaś walka dobra ze złem.. nikt nie umiera, pozorowanie że ktoś jest w niebezpieczeństwie.... bzdurne efekty typu sztuczne bieganie Wonder.. łapanie dzieci w powietrzu, kiedy widać że dziecko jest jej podane cyfrowo... co za fleja robiła te efekty? i gdzie reżyserka miała oczy że je zaakceptowała? i co ze scenariuszem którego nie ma? Wonder Woman mało ma do powiedzenia ale jak już coś mówi to są to formułki o miłości, wyborach i ludzkości...
Jeśli oni są dumni z tego filmu to gratulować braku jakichkolwiek artystycznych ambicji.

SWoland

To lipa. Dc poza Aquamanem dalej posysa .WTF Warner

ocenił(a) film na 6
Danio31b

jedyny film od DC, którego nie dałem rady obejrzeć za jednym razem; dawno dawno temu miałem podobne odczucia i nudę przy Thorze Dark Worlds, po prostu niewypał. Najlepsze co wyszło z tego filmu to zwiastun, niestety.

ocenił(a) film na 2
freepick

tam chociaż aktorstwo było lepsze

ocenił(a) film na 1
freepick

Thor był średni. To jest dno.

freepick

Thor był faktycznie średni, zwłaszcza na tle innych Marveli ale to jest liga Wiedźmina z plastikowym smokiem.

freepick

To nie atak tylko zwykłe pytanie. Nie byłeś w stanie obejrzeć tego filmu za jednym razem i dałeś ocenę 6? To jakie jest Twoje kryterium dla filmów z oceną 4 i 5, nie mówiąc już o 3 i niżej? ;)
Dla mnie 6-7 to są całkiem dobre filmy, które oglądam z przyjemnością, zwyczajnie nie są jakimiś arcydziełami, do których będę wracał po kilka razy. Tak z ciekawości...

ocenił(a) film na 1
freepick

faken i dałeś 6 ? to tym który dasz radę obejrzeć to pewnie 600 ?

Danio31b

Niestety tak ostrzegam nie oglądaj tego dziwadła, tak nikt nad niczym nie panował o ile jedynka była zjadliwa to tutaj zaserwowano nam efekty specjalnej troski, cofnęli się do lat 90-tych i efekty wzięte od Xeny :) Aktorstwo takie samo Pascal to nie wiem co brał ale nieźle przeszarżował - 2 punkt bo Syfy i tak ich by przebiło ;D

ocenił(a) film na 2
Danio31b

Popieram przedmówcę, jest tak źle, że aż zęby bolą podczas oglądania.

ocenił(a) film na 3
SWoland

Pełna zgoda, zbyt długi, drewniane dialogi, brak dynamiki w scenach akcji, efekty słabe. Reżyserka chyba nie za bardzo wiedziała o czym ma być film i jest właściwe o niczym. Rozczarowanie. Jestem w szoku, że krytycy dają mu tak dobre opinie. DC i WB pozostaje daleko za Marvelem i Disneyem.

rony123

Reżyserka i scenarzysta wiedzieli chyba tylko czego chcą w finale - patosu wystrzelonego poza skalę. Sceny akcji miały jakiś tam dynamizm - ach te biegi i kręcenie lassem - ale były po prostu tandetnie rozpisane z całą masą fatalnych i nieangażujących ruchów.

ocenił(a) film na 3
SWoland

Najsmutniejsze w tej katastrofie jest to, że dali Patty Jenkins Rogue Squadron, co w połączeniu z Khatleen Kennedy zwiastuje niestrawny paszkwil.

Laisreann

No to będzie 'girl power' i inne poprawnie politycznie brednie. W Wonder Woman jeszcze się powstrzymała.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

Też było #grlpwr. Oprócz Pine'a każdy samiec to wróg.

PPS

W pierwszym filmie 'świat mężczyzn' był zdecydowanie bardzie akcentowany. Tutaj myślę z umiarem.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

Tu już Jenkins nie kryje się z wrogością do "złych samców".

użytkownik usunięty
SWoland

Współczuję, ja wyłączyłem po 40 minutach, ponieważ już patrzeć na to więcej nie mogłem. Totalnie mdłe i ckliwe kino. Oceny nie wystawiam żadnej, bo to nie ma sensu. Pierwsza część WW była natomiast na przyzwoitym poziomie. 

Ja przebrnąłem na dwa razy tak mnie wciągnęło :)

SWoland

Gdzie można to obejrzeć?

SWoland

Przede wszystkim ten film to kłamstwo na poziomie świata przedstawionego. Akcja ma się dziać w 1984 roku ale Patty Jenkins nie potrafi tego pokazać. Co z tego, że jest jedna scena w centrum handlowym i kilka ubrań jak tam nie ma lat osiemdziesiątych. Nie ważne wesołych w pastelach czy smutnych jak The Cure i nowafala. Film kosztować miał 200 mln dolarów to gdzie to widać? W którym miejscu?

ocenił(a) film na 2
JohnTheBrave

też tego nie odczułem poza piosenką na przyjęciu..:(

ocenił(a) film na 2
JohnTheBrave

w stranger things lepiej ukazali lata 80 :D

ocenił(a) film na 1
JohnTheBrave

Aktorzy jak zawsze zgarneli 3/4 tej sumy to zabrakło kasy na reszte

ocenił(a) film na 4
SWoland

Słaby film. Wytrzymałem ponad godzinę. W sumie do momentu lotu f15 do Kairu. Jakim cudem tam dolecieli bez tankowania?

ocenił(a) film na 2
zaleski17

ciekawe czy reżyserka w ogóle robiła research ile to jest mil i czy można tam f15 dolecieć i w jakim czasie...

ocenił(a) film na 4
SWoland

Pewnie nie. Gdyby to sprawdziła to by chyba takiej sceny nie było. Chociaż po filmowcach można się wszystkiego spodziewać.

ocenił(a) film na 5
zaleski17

Wszyscy wiemy, że samoloty są zasilane siłą przyjaźni :P

użytkownik usunięty
HIKOL

Jebłem. xD

HIKOL

Hahahah wygrałeś tym komentarzem xD

ocenił(a) film na 5
zaleski17

raczej f -111

ocenił(a) film na 4
krukp

Możliwe. Nie mam zamiaru znowu tego włączać żeby sprawdzić jaki to był samolot. Jednak to nic nie zmienia bo i F 111 nie doleci bez tankowania do Kairu.

SWoland

Zgadzam się, film tragiczny naprawdę.

ocenił(a) film na 3
SWoland

Scena z opryszkami w centrum handlowym, to netflix w najczystszej postaci. Ogólnie ten film jest netflixowy - taniość wychodzi w każdej scenie a przecież budżet miał w wysokości 200mln. Ciekawe w czym je utopili?

ocenił(a) film na 2
PPS

pewnie w wypłatach..

ocenił(a) film na 3
SWoland

Tylko, ze tam nie ma żadnego A-klasowego aktora/aktorki.

ocenił(a) film na 2
PPS

Pascal umie grać jak ma dobry scenariusz, Wiig jest super dramatyczną/ komediową aktorką... ale bez scenariusza to nawet Ben Kinsley potrafi wyjść jak karykatura... z Gal się zgodzę że to jest ślicznotka i nic więcej.. patrząc na jej filmografie nie ma nic "warstwowego"

SWoland

a mówi się, że to męscy reżyserzy robią z aktorek opakowania, a co my tutaj dostaliśmy? W pierwszej części podkreślało się jaki to ważny film o kobietach, z kobietami, dla kobiet i robiony przez kobiety. Wszystko okej, był czymś nowym, ładnie nakręconym sama oceniłam go na takie 6/7 był po prostu spoko, natomiast druga część jest zła na każdym możliwym polu.

Fatalny scenariusz, efekty, dialogi, humor, scenografia i pomysł. Zwróćcie uwagę jak traktuje się Gal-jak opakowanie- ona ma pięknie wyglądać i tyle. W tym filmie jest cała masa karykaturalnych, pozowanych scen niczym z wybiegu czy katalogu. WW zrzuca zepsute skrzydła i co robi? nóżka w przód, tupnięcie, kamera od dołu i poza jakby kończyła swój spacer na wybiegu. Bożonarodzeniowa stylizacja? Jak wyjęta ze świątecznej reklamy Apart-za sztuczna i wystylizowana na maxa. Ta dziewczyna ma po prostu ładnie wyglądać,co było oczywiście wiadome już przy powstawaniu pierwszego filmu, ale w tym nowym jest już po prostu przykre,bo nie oferuje jej nic poza pozowaniem przed kamerą.

Reżyserka zachłysnęła się swoją wizją i przeszarżowała na maksa fundując okrutnie nudny film bez klimatu lat 80tych, który przecież miał być czym zajefajnym. Gagi wynikające z poznawania nowych czasów były kompletnie nieśmieszne-lepiej to wypadło na fragmentach ze zwiastunów. Efekty specjalne były rozczarowująco słabe, co dobitnie widać w scenach biegania, fruwania i finałowym starciu z Cheetah. W scenariuszu zabrakło spójności i polotu-strasznie się rozdrobnili skacząc po postaciach,lokalizacjach i mikro wątkach. No i ten finał chyba najgorszy jaki widziałam-przesłanie dobre ale to chyba chwytało ludzi z 10 lat temu,a teraz naprawdę ktoś jeszcze potrzebuje czegoś takiego?

Wszystko wyglądało tandetnie na odwal się i chyba nie mogę powiedzieć za wiele dobrego na temat tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Paz_Vega

Gadot to tutaj ma więcej do grania niż we wszystkich filmach DCEU w których do tej pory wystąpiła - razem wziętych :p

PPS

Ci bandyci jakby wyjęci z jakiejś parodii. Niszczenie kamer przez WW, po tym jak ją nagrały to też mistrzostwo.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

I to jej skakanie z tarasu na taras. Przecież WW powinna jednym liściem układać chama do snu. Do tego finał, kiedy lądują w milicyjnym samochodzie z taka siłą, ze wgniatają dach aż do podwozia. Po takim uderzeniu powinni być martwi.

ocenił(a) film na 3
SWoland

Nie zapominajmy również o tym, że według obecnych, lewicowych standardów, WW dokonuje gwałtu - uprawia sex z niczego nie świadomym mężczyzna bez jego wyraźnej zgody. No ale "silnym, kobiecym postaciom" wolno więcej.

ocenił(a) film na 1
SWoland

I tak za wysoka ocena, po godz. dalej nie rozumiałem, czy to na serio jest film. Może jakaś wersja alfa i brakuje scen, na dokrętki, trzeba może czekać. Przebili ch... nawet ten film o Ptakach nocy, a to już jest wyczyn.

ocenił(a) film na 2
MegaMaro

chyba i tak 1 raz dałem tak nisko.. zawsze staram się docenić wysiłki twórców nawet jak nie lubię filmu, ale tu.. nie widzę żadnych wysiłków...

ocenił(a) film na 2
MegaMaro

a sorki, bad bojowi dałem jedynke, a po tym jak Vega powiedział, że on się w sumie na piłce nie zna to chciałem dać 0 i mu plaskacza, ale nie można było...

ocenił(a) film na 2
SWoland

zacząłem ten film wczoraj o 14. Był taki ciekawy że skończyłem dopiero teraz lol

ocenił(a) film na 2
kamil665544

ja na szczęście mam 2 ekrany, więc na jednym obrabiałem foty gdy wyczułem co za fuszerkę mi serwują:)

SWoland

Jako wielki fan DC liczyłem , że przebije pierwszą część. Jednak im dalej rozgrywała się fabuła to wiedziałem , że się mocno przeliczyłem. Wybrali chyba jeden z gorszych scenariuszy dla jednej z najciekawszych postaci z DC. Mogli pociągnąć boski wątek i pokazać jak Diana została boginią prawdy , albo wprowadzić historię z Jason - bratem bliźniakiem. Tyle opcji mieli scenarzyści a stworzyli historie, która wygląda jak zlepek kilku twórców. Film jest za długi , Cheetah strasznie bezbarwna, Maxwell Lord strasznie słabo wypadł w porównaniu do komiksowej wersji. Dodatkowo walki o wiele lepiej wypadły w pierwszej części. No i aktorsko oprócz Gal Gadot reszta wyszła słabo moim zdaniem.

koki0429

Ja do tej pory nie wiem co robi Grecki Bóg w świecie aniołów rodem z biblii, Lucyfera i Constantina. Amazonki w oryginale były faworytami Hery ponieważ wywodziły się od Aresa, stąd były takie skuteczne w walce.

W filmie są przedstawione jako dar od Zeusa i Wonderwoman w sumie to jego córka....

Ok najbardziej znana Hipolita tak ta sama co występuję nie raz w Wonderwoman była brutalną królową a nie strażniczką pokoju.

Skąd te pomysły i w jakiej chorej głowie się one zrodziły?

W dodatku jako orędowniczki wojny dlaczego miałyby się obawiać Aresa?, ano tak bo zostały zamienione na orędowniczki pokoju...

ChubakaCieLubi

Ogólnie bogowie greccy występują jako "wielowymiarowa rasa". Pojawiają się czasem w komiksach z Wonder Woman , badź też przykładowo w Lidze Sprawiedliwych widzimy Hadesa , Hermesa , Atene. Jednak są oni słabsi od Lucifera czy Boga w naszym rozumowaniu jako najpotężniejszą istotę i stworzyciela wszystkiego.

Nie ma co się również odnosić całkowicie do mitów bo w mitach Hipollita była córka Aresa i Hera nie była wcale tak życzliwa Amazonkom bo przez nią wywiązała się walka z Herkulesem.

Filmy spłyciły wiele wątków. Jednak najlepsza część z obu filmów to właśnie sceny z amazonkami. Sceny walk również słabo wychodzą oprócz sceny na froncie podczas I wojny światowej. Patrząc na to jak wyszła 2 część to nie ma co liczyć jakoś na 3 część , że będzie miała jakiś wysoki poziom..

ocenił(a) film na 4
SWoland

5 minut temu skonczylem ogladac i dalej sie smieje... Matko boska co za gowno. DAWNO nie ogladalem tak slabego kina. Kobiety nie powinny produkowac filmow - tyle w temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones