PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31127}

Władca much

Lord of the Flies
7,0 2 426
ocen
7,0 10 1 2426
7,2 6
ocen krytyków
Władca much
powrót do forum filmu Władca much

I jedyna rzecz, po której mogłam go w jakiś sposób odnaleźć, to Prosiaczek. Pamiętam, że scena
z jego zabójstwem wywołała u mnie wtedy niemałe emocje i praktycznie tylko tę scenę
pamiętałam.. Teraz było podobnie, doszła jeszcze sytuacja z Simonem. Film oceniam na 10. Być
może trochę przez wzgląd na jakiś sentyment, ale z całą pewnością jest niezwykły i ma swój
specyficzny klimat, którego nie zaobserwowałam w żadnym innym filmie. Btw, książki nie czytałam
nad czym ubolewam, ale to nie zmienia faktu, że oceniam go tak a nie inaczej ;)

użytkownik usunięty
monio_93

No cóż, nie sposób się nie zgodzić... Może moja wypowiedź zabrzmi dziwnie albo coś, ale ja obejrzałam ten film pierwszy raz w zeszłym roku, mając 21 lat. Zakręcił mi pod kopułą maksymalnie, cały czas o nim myślę... a czemu tak się nie stało, a czemu nie inaczej? Szkoda Prosiaczka, szkoda Simona, biedny Ralph na koniec... jak się czołgał po tej plaży w końcowej scenie. :( Może film nieco straci jak przeczytasz książkę, ale mówię NIECO, bo jest strasznie bliski książce mimo wszystko. Za to druga wersja Władcy z 1990 to w ogóle się nie umywa ani do tej ekranizacji ani do książki...
Ja również widzę w tym filmie ten specyficzny klimat, może dlatego, że nie cierpię nowych tandetnych filmów, tylko stawiam na stare kino? A może plecy Toma Chapina tak podziałały? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones