PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803491}

Van Gogh. U bram wieczności

At Eternity's Gate
6,9 8 524
oceny
6,9 10 1 8524
6,6 25
ocen krytyków
Van Gogh. U bram wieczności
powrót do forum filmu Van Gogh. U bram wieczności

Zabrakło w tym filmie głębi, duszy. Film wydaje się spłaszczony, pozbawiony tej iskry która sprawiłaby że widz zatonąłby w tej historii. Nie mam do zarzucenia nic Willemowi D bo zrobił świetną robotę, ale sam film został zrobiony nieudolnie. Absurdalna praca kamery z ręki w scenach statycznych to porażka, podobnie jak montaż. Muzyka in plus.

ocenił(a) film na 5
Gibon_Szybkoreki

Pełna zgoda. Dodałbym jeszcze na plus kilka dialogów m.in.: z księdzem (Mikkelsen) oraz Madame Ginoux (Seigner). Szkoda tematu, osoby z którymi byłem na seansie zamiast wgłębić się w życie Van Gogha, z niecierpliwością czekały na końcowe napisy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak zmęczyłem się podczas oglądania filmu :(.

ocenił(a) film na 2
Gibon_Szybkoreki

Jak mnie to cieszy, że ktoś też zauważył tego gniota w ten sposób.
Co do muzyki to za sprawą genialnego montażysty muzyka traciła cały swój urok.

ocenił(a) film na 7
Gibon_Szybkoreki

Już myślałem, że oszalałem niczym van Gogh i tylko ja myślę, że ten film to szmira. Dawno nie przeżyłem takiego cringe'u. Oczywiście są sceny naprawdę wartościowe ale jednak pretensjonalność wyziera z większości kadrów.
Vincent van Gogh hasający w polu i kłosach pszenicy niczym 15 latka na sesji zdjęciowej na portal nasza-klasa. Brak słów.

ocenił(a) film na 7
kamandir211

Piszesz takie niepochlebne rzeczy a oceniasz na 8. Nieco, to dziwne...

ocenił(a) film na 5
Gibon_Szybkoreki

Tez się zgadzam. Dla mnie nudnawy. Oglądając wspominałam powieść o Van Goghu "Pasja życia". Zdecydowanie bardziej wciągająca. W filmie piękne widoki na plus.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones