PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803491}

Van Gogh. U bram wieczności

At Eternity's Gate
6,9 8 528
ocen
6,9 10 1 8528
6,6 25
ocen krytyków
Van Gogh. U bram wieczności
powrót do forum filmu Van Gogh. U bram wieczności

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do talentu tego aktora - to jest prawdziwy kunszt, ale w końcu lata praktyki na deskach teatralnych robią swoje. Co do samego filmu, który (czy tego chce czy nie) musi wejść w dialog z wszystkimi obrazami, które powstały na temat życia Van Gogha, jest on inny niż dotychczasowe. Jest to artystyczne kino (nie podejdzie każdemu), przepełnione melancholią, smutkiem i próbą refleksji nad tym, co dzieje się w głowie artysty, który miotany jest przez chorobę, odrzucenie i społeczny stygmat wariata. Nie ma tu próby ustalania faktów, tropienia następstw niefortunnych zdarzeń. Jest za to klimat, który ma choć trochę przybliżyć to, jak mógł czuć się artysta w finalnych etapach swojej twórczości. Świetne zdjęcia, jak i dialog z księdzem odgrywanym przez Mikkelsena.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
SathyaSaiBaba

Tak, scena z księdzem znakomita... Kilka innych scen również. Ogólnie jednak mam wrażenie, że Schnabel nie do końca wiedział o czym właściwie chce opowiedzieć, może za bardzo skupił się na stronie wizualnej? Średnio to wszystko, o czym piszesz, poczułem, niestety. Rola Defoe też mnie nie zachwyciła (a przynajmniej nie tak, jak powinna), za co także winię reżysera... Z drugiej strony: doceniam wizualna maestrię, a także całe mnóstwo znakomitych epizodów - obok Mikkelsena w roli księdza mamy tu przecież Nielsa Arestrupa, Mathieu Amalrica, Anne Consigny, Emmanuelle Seigner, no i Oscara Isaaca... Obsadowo to z pewnością film roku :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Film jest genialny, nie ma się co rozpisywać :)

ocenił(a) film na 8
Michu_3

Przez grzeczność nie zaprzeczę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones