PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812853}

Uciszyć zło

Malevolent
4,4 9 300
ocen
4,4 10 1 9300
Uciszyć zło
powrót do forum filmu Uciszyć zło

Zdarzenie i skutek

ocenił(a) film na 4

To co widzimy w danej minucie na ekranie powinno wpływać na dalszy wątek… Najłatwiej to zauważyć w momencie gdy coś jemy… Gdy jemy o 14:10 kanapkę to o 14:15 prawdopodobnie możemy spodziewać się pustego talerza lub przynajmniej mniejszej ilości na nim. Ten film właśnie tego nie miał… Zwłaszcza na końcu widać to najbardziej… Okej.... Chłopak dostaje kilka razy z piły do krojenia mięsa, czy też kości, czy też jak zwał tak zwał... Tych uderzeń żeby nie skłamać było 5 albo 6, może nawet więcej… W efekcie końcowym dostajemy tylko złamaną nogę. Dziewczyna, która teoretycznie idąc ich schematem już nie powinna mieć języka, dalej mówiła i go posiadała? Noo tutaj mocno coś nie gra… Czemu jej bratu wycieli, a jej nie? Dlaczego brak chronologii w ich działaniu? Skoro 10 dziewczynek tak załatwili + brata to i ją powinni… No okej wyjątki się zdarzają… Jednak idąc dalej, jej rany były o wiele większe. Ledwo co tak naprawdę chodziła, a potem w szpitalu wyglądała dość dobrze… Noo okej czepiać się można szczegółów… Czepiać się można detali… Jednak scenariusz albo piszemy na poważnie, albo wcale. Ten był pisany albo po flaszcze albo na kolanie przed snem… Nie wiem…
Ogólnie za sam pomysł 4. Od oszustów do realizmu ciekawy pomysł. Fajna rola Florence… Jednak całość bardzo słabo wypadła… Przynajmniej moim zdaniem był to gniot, bo był robiony po macoszemu.

ocenił(a) film na 3
robikol

Całkiem fajna rola final girl, dosyć powściągliwa przez te 2/3 filmu, niewiele miała do roboty w końcówce. Zgadzam się chyba ze wszystkim, poza oceną. Daje niższą bo niesamowicie irytowała mnie ta część "ghost story", żadnego napięcia a te jump scary to jakiś żart. Nie ratuje nawet ten zwrot do gore, chociaż przynajmniej wtedy seans leciał szybciej.

robikol

To, co opisałeś nazywa się PLOT w scenariuszu.

ewacasandra

@ewacasandra Plot to po polsku "fabuła", nie ma sensu zangielszczać.

ocenił(a) film na 3
robikol

Zgadzam się ze wszystkim.

Ale najbardziej zadziwił mnie fakt, że synuś mamusi, który zamordował ileś tam dziewczynek, został złapany i osądzony, jest seryjniakiem, ludzie nazywają go potworem, artykuły o nim piszą bla bla bla nagle ni z tego ni z owego wyskakuje jak Filip z konopii i okazuje się, że on mieszka w tym domu!!! Ja się pytam JAK???????????????? SKĄD??????????????????
To SERYJNY MORDERCA nie gnije w więźniu?????????? Albo w psychiatryku? WTF??????????
Coś mnie ominęło chyba bo zupełnie nie kumam koncepcji i jak go zobaczyłam to mi kopara opadła. Od początku było wiadomo, że mamuśka też mordowała, jasna sprawa ale co on tam robił w ogóle? :O

Kupa takich dziwnych akcji tam odchodzi. Np. na końcu jak nasza final girl IDZIE wezwać pomoc... To jest rok 1986 HELOŁ, baba miała w domu TELEFON :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones