PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11220}
7,3 4 680
ocen
7,3 10 1 4680
7,7 13
ocen krytyków
Trzecia część nocy
powrót do forum filmu Trzecia część nocy

Tego się nie da oglądać.

użytkownik usunięty

Nie rozumiem, co ludzie mogą widzieć wartościowego w tej pretensjonalnej, kabotyńskiej, bełkotliwej, pustej bufonadzie, jaką są filmy Żuławskiego, także i ten. Może to i oryginalne, ale przy tym tak drętwe i drewniane, tak nudne, męczące i odpychające, że summa summarum kompletnie bezwartościowe. Poziom artystowskiego nadęcia tych deklamacji w dialogach ociera się o komizm.

ocenił(a) film na 8

Jak można zarzucać filmom p. Żuławskiego kabotynizm, albo pretensjonalność, a jednocześnie dać 10/10 (zwykle tego nie robię, ale mnie kusiło sprawdzić) takim filmom jak "Dziura w sercu" czy "Antychryst"?! Albo to prowokacja, albo rozdwojenie jaźni.

użytkownik usunięty
Accattone

Ano można - z tego prostego powodu, że oba wymienione przez ciebie filmy obejrzałem z ciekawością, dałem się porwać ich narracji, nie kleiły mi się oczy, nie bolała mnie dupa od siedzenia i szczęka od ziewania.

ocenił(a) film na 2

popieram. kabotyństwo.
o co tam chodziło?????????????????????????????

ocenił(a) film na 1
Accattone

Ja zwykle nie wystawiam 1 (z 10 tez jestem ostrozna), ale no tutaj nie moglam inaczej... Przyznaje, nie zrozumialam tego filmu, bez ladu, bez skladu, z dupy wszystko i nie, nawet nie chce tlumaczenia, bo nie interesuje mnie to :)
Dodam, ze przede mna jeszcze 2 filmy od tego pana rezysera i boje sie... :p A obejrze, bo posiadam DVD (nagroda w konkursie a nie swiadomie wydane pieniadze), wiec wypadaloby obejrzec...

ocenił(a) film na 8
anulka88

Jeśli to są "Diabeł" i "Na srebrnym globie", no na 99% też Ci się nie spodobają, skoro tak Cię odrzuca "Trzecia część...". W takim wypadku polecam jednak spróbować z którymś z francuskich filmów mistrza, w których stylistyka jest już stosunkowo bardziej współczesna.

ocenił(a) film na 1
Accattone

Dokładnie te filmy :D "Diabeł" już obejrzałam... ocena taka sama :D Mam nadzieję, że "Na srebrnym globie" bedzie lepszy, chociaż ciut... Bo kręcony 10 lat później itp., naprawdę mam ogromną nadzieję... zobaczymy, na dniach obejrzę :D Ale jeżeli będzie tak samo to nie wiem czy odważę się sięgnąć po kolejną produkcję tego Pana... :D

ocenił(a) film na 8
anulka88

Nie był kręcony 10 lat później. :D To też jest obraz, który powstał w latach 70. przy bardzo niskim budżecie, niemal bez budżetu, w dodatku w znacznej części zniszczony przez rządzących ówczesną Polską tępaków (dlatego udało się go odtworzyć dopiero pod koniec lat 80.). Tak więc smacznego. :D

ocenił(a) film na 1
Accattone

Ahhh... No to widzisz... Zasugerowalam sie data... :p
Czarno to widze... Na dodatek film niecale 3 godziny... Mimo, ze wiem czego sie mniej wiecej spodziewac to obejrze :D

anulka88

zajmij sie czymś innym, bo filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 2

Miażdżąco ocenił film Leon Bukowiecki, zaś Anna Tatarkiewicz uznała obraz za kicz i porównała Żuławskiego do grafomańskiej pisarki Heleny Mniszkówny, autorki Trędowatej

ocenił(a) film na 1
schiz

nareszcie ktoś właściwie podszedł do tego "twórcy". Nie cierpię takich filmów!

karakrytyka

NIE SZCZELALI SIE, biedaczku???

nie wszytsko jest dla wszystkich. nie zawsze winien autor, ale nie wyedukowany widz.

pa pa i nie wracaj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones