PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11167}

Tragedia "Posejdona"

The Poseidon Adventure
7,2 7 181
ocen
7,2 10 1 7181
Tragedia "Posejdona"
powrót do forum filmu Tragedia "Posejdona"

Leslie Nielsen! Uwielbiam go, ale tak zapadł mi w pamięć jako genialny komik, że widząc go w poważnej roli na zasadzie odruchu warunkowego wciąż czekam na jakiś gag... A to przecież był świetny aktor nie tyko w rolach komediowych. Ale jak napisałem, teraz to już jest u mnie odruch, kiedy widzę go w filmach sprzed "ery Nagich Broni"

ocenił(a) film na 8
BostonMan

Ostatni widziałem Lesliego w jakimś SF z połowy lat 50-tych i to była niezła komedia pomimo, że film był na poważnie.
Tzn, dekoracje, robot, kostiumy i inne a do tego Leslie z powagą Bińczyckiego w Znachorze, ale jaja żeśmy z żoną mieli.

Edit:
poszukałem, bo mi nie dawało spokoju:
http://www.filmweb.pl/film/Zakazana+planeta-1956-33323

ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

A, kojarzę!!! Ale za bardzo nie pamiętam, muszę kurcze obejrzeć! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
BostonMan

Zobacz, zobacz w wolnej chwili. Również pozdrawiam.

ZSGifMan

Zakazana planeta to klasyk SF na podstawie Burzy Szekspira

ocenił(a) film na 7
BostonMan

Skoro Nielsen był kapitanem to z góry wiadomo było, że dojdzie tam do jakiejś tragedii :D

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 9
srick.pl

:D :D

ocenił(a) film na 5
BostonMan

Haha miałem podobnie. Ale fakt, kiedyś Leslie był "poważnym" aktorem, rozpatrywali go nawet do głównej roli w "Lśnieniu". Myślę, że dobrze wybrał, nie zostałby aktorem pokroju Nicholsona a tak ma należne miejsce w historii. :)

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

Dokładnie. Do dramatycznych ról jest wielu, ale do takich super komedii - garstka!:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones