PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602101}
7,9 101 488
ocen
7,9 10 1 101488
7,5 56
ocen krytyków
Top Gun: Maverick
powrót do forum filmu Top Gun: Maverick

Potwornie sztuczne dialogi, kompletny brak chemii w wątku romantycznym i do bólu jednowymiarowe postaci. Conelly niemal zupełnie nie ma mimiki, postać Kilmera jest dziwnie przerysowana, a Cruise gra tak jakby to była kolejna bajeczka ze skakaniem po Burj Khalifa. Młodsze pokolenie trochę nadrabia, ale nie da się więcej wykrzesać z postaci, których charakter można opisać w dwóch słowach. Sama fabuła też bardzo prosta i mocno naiwna pod koniec. Świetne sceny z samolotami, piękne zdjęcia i muzyka, super efekty specjalne. Fajnie się bawiłem na seansie, ale mimo wszystko to trochę za mało by film nazwać bardzo dobrym.

ocenił(a) film na 5
Biały Płomień

fakt gra aktorska drewniana, no i woman strong woke musieli wcisnąć...

Biały Płomień

Mnie samoloty i ogólnie militaria bardzo interesują a i tak wynudziłem się na nowym Top Gun. Sztuczne dialogi, schematyczny scenariusz, nudne wątki poza-samolotowe i kiepska końcówka. Dałoby się z tego zrobić dobre 30 minut kina akcji bez zbędnych jałowych dialogów i udawania, że TG to coś więcej niż tylko efektowne ujęcia lotnicze. Od strony realizmu też nie jest idealnie ale o tym trzeba by się dłużej rozpisać. Dla mnie 6/10, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.

fenio_px

Hahah. "od strony realizmu" . TO typowy blockbuster!!! Na litosc boską!!! Liczy sie widowiskowosc i akcja , wiec 100% realizm nie moze byc zachowany.

Biały Płomień

A czego dokladnie oczekiwales? Ten film to ma byc totalna rozrywka ze stajni Bruckheimera i Simpsona. Postacie bez wyrazu ? A widzisz. Ja np Zapamietalem Hangmana. Mlodego Bradshawa. Warlocka. Obu Generałów - Harrisa i Hamma. Nawet corke Connely. Jezeli oczekiwales przedstawienia kazdej z postaci z osobna, to film musialby trwac z 3 godziny +. Jak juz gdzies pisalem. TO typowy amerykanski blockbuster. Ma byc widowiskowo. Szybko. Ma byc akcja. CHyba poprostu nie jestes targetem dla tego kina. Musisz ogladac filmy o sensie istnienia, o tajemnicy wszechswiata, o fizyce molekularnej itp. FIlmy poetyckie.

ocenił(a) film na 6
Dobermann97

No to dostał stosowną ocenę dla przeciętnego amerykańskiego blockbustera. Jest niezły, a akcja i samoloty robią wrażenie, więc ma szóstkę. Widziałem masę "totalnej rozrywki" i takie produkcje też da się różnicować jakościowo. To przecież tak nie działa, że każdy widz musi piać z zachwytu i wlepiać dychę na filmwebie wszystkiemu co wyprodukuje Bruckheimer, bo to przecież kino rozrywkowe jest xd

Biały Płomień

PS. Fabula Naiwna. W takim razie wiekszosc filmow ma naiwna fabule. Szklana Pulapka - gosc lata po wiezowcu i walczy z terorystami. Ale bzdura. Titanic - statek uderza w gore lodowa - ale farsa. I tak dalej. Nie wiem co jest nie tak z fabula?! Nalezy wykonac zadanie. ZBiera sie grupa. Jest trener/wykladowca. Trening. Pozniej misja. TO jakiej fabuly oczekiwales?

ocenił(a) film na 6
Dobermann97

Lol, przecież w Titanicu najmniej chodzi o statek i górę lodową. To tylko pretekst do opowiedzenia historii Rose i Jacka. Sam fakt że tego nie dostrzegasz trochę świadczy o tym jak oglądasz filmy ;)

Biały Płomień

Nie zmienia to faktu ze to nadal jakas nijaka i beznadziejna fabuła. Dwoje zakochanych na statku. Co w tym ciekawego ? Nudy! Prosta. Płytka.

ocenił(a) film na 10
Biały Płomień

To jest film o samolotach a nie o miłości. To jest film rozrywkowy. Masz się dobrze bawić na filmie. Oderwanie od codziennych problemów.

ocenił(a) film na 9
Biały Płomień

No tak ide do kina ogldac melodramat.Qufa gosciu to jest film akcji i po czesci sentymentalny dla czesci widzow po kiego wuja poszles na niego zeby pisac takie bzdury. Idz na cos innego i przestan bycntrollem.

ocenił(a) film na 6
Biały Płomień

Chyba za dużo oczekiwałeś. Przecież po obejrzeniu pierwszego Top Gun można mniej więcej wiedzieć czego oczekiwać. To jest film o samolotach. Tu nie chodzi o ciekawą historię, dialogi, postacie i dramatyzm. To są w tego typu kinie rzeczy drugoplanowe.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Po 2 latach odpowiem. Dla filmebowego „smakosza” „konesera” filmowego liczą się w takim filmie jak Top Gun Maverick ciekawe dialogi, dobra mimika i najlepiej świetne oświetlenie. Film nie został stworzony dla filmowych „hipsterów” a widowni oczekującej rozrywki. W tej roli ten film sprawdził się znakomicie. Gdyby było to co inni wypunktowali (trafne uwagi, ale nie w tego typu produkcji) to film, by miał gorszą ocenę, bo nie każdy by się dobrze bawił oglądając rozciągnięte wątki psychologiczne i poznawanie tylu postaci jako każda z osobna.

ocenił(a) film na 7
Biały Płomień

Odniosłem podobne wrażenie. Sceny z samolotami są naprawdę dobre, zwłaszcza finał, ale cała reszta i ta "ludzka otoczka" niezbyt interesujące i przewidywalna.

ocenił(a) film na 7
Biały Płomień

Zgadzam się co do walorów filmu. Ale końcówka moooocno naiwna. Dalam 7, bo zdjęcia i muza porwały mnie.

ocenił(a) film na 10
Biały Płomień

Filmy akcji mają swój schemat i swoje zasady, jeżeli przesadzisz z jednym to będzie katastrofa. Jeżeli wyważysz dobrze proporcje to powstaje coś co staje się klasykiem i klasykiem będzie.

Biały Płomień

Podpisuje sie pod wszystkim, o czym napisal Bialy Plomien.
Top Gun 1 to film ktory bardziej oddzialywuje na emocje, i w calosc jest umiejetnie wpleciony motyw flirtu, ktory wlasciwie prowadzi przez caly film. Poza tym ma jakas ulotnosc mimo swojej prostoty i nie jest skazony nadmiernym efekciarstwem. Maverick-a natomiast polozyla rezyseria. Dialogi sa sztuczne, sceny przydlugie, poskladane przypadkowo, i calosciowo wyszla z tego nudna, komercyjna papka, ktora zostala po prostu dobrze wypromowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones