PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836441}

Thor: Miłość i grom

Thor: Love and Thunder
6,1 59 582
oceny
6,1 10 1 59582
5,9 37
ocen krytyków
Thor: Miłość i grom
powrót do forum filmu Thor: Miłość i grom

Po Endgame było tyle możliwości rozwinięcia wątku Thora, a wybrali powrót postaci za którą chyba nikt szczególnie nie tęsknił.
Dwie pierwsze części Thora były chyba jednymi z najgorszych filmów Marvela. Pierwszy był okropnie przewidywalny i denny, a drugi nie wiele lepszy. Cała otoczka Thora została usunięta w Ragnaroku, Asgard zniszczony mieszkańcy Asgardu w większości nie żyją oraz rozstanie Thora i Jane, po co do tego wracać?

ocenił(a) film na 4
Natsaw123

Bo silne kobiety LOL. Nie ma innego wytłumaczenia. W ogóle robienie z postaci którą wywalono OFF SCREENOWO XDDDDD głównej postaci zakrawa o jakiś nieśmieszny żart.

Fass_

Sam fakt, że w filmach pojawia się coraz więcej bohaterek nie jest zły, ale zamienianie dość lubianej postaci jaką jest Thor na Jane Foster jest absurdalne.

ocenił(a) film na 8
Natsaw123

Nie znoszę tej postaci. Od pierwszych chwil mnie drażniła. Nie mam nic przeciwko silnym kobietom, ale ona jest po prostu silnie irytująca ;)

Natsaw123

jak sie nie zna komiksów to takie wlasnie glupoty sie wypisuje

Wescik

Zgadza się, jak nie zna się komiksów to takie pierdoły się wypisuje, nawet ze świadomością pewnych rozejść komiksów i filmów, te komentarze bolą bardziej niż kolka nerkowa.

ZimnTost420

nie przypominaj mi jeszcze sie po niej nie pozbierałem

ocenił(a) film na 8
ZimnTost420

Zgadzam się z Tobą w stu procentach, wielcy znawcy MCU, którzy myślą, że wszystko ma się kręcić wokół pierwszej ekipy Avengers z filmów, bo w komiskach przecież nie było Lady Thor....co za nieoczytane zwierzaki ^^

Wescik

jak widać koledzy wyżej wolą pieprzyć farmazony... Bardzo smuci mnie ten fakt, bo Potężna Thor to naprawdę świetna postać. Mam tylko nadzieję, że w filmie poruszą wątek jej raka piersi

ocenił(a) film na 3
AntokPL

Zależy jak to nakręcą. Jeśli to będzie miało sens i włożą w to serce to chętnie zobaczę. Ale jeśli to będzie tylko girl power jak w Endgame to ja to olewam.

ocenił(a) film na 8
AntokPL

Ona chyba umrze.

Marzena_Marzenka

zapewne tak

Marzena_Marzenka

Nie chyba. Na pewno. A scena po napisach na pewno cię usatysfakcjonuje :)

ocenił(a) film na 8
BruceD

Oglądałam. Ja chcę 5 cześć, w tej samej obsadzie :) Jestem zadowolona ze scen po napisach, z obu. Polubiłam Jane serio.

ocenił(a) film na 8
BruceD

Oglądałam. Ja chcę 5 cześć, w tej samej obsadzie :) Jestem zadowolona ze scen po napisach, z obu. Polubiłam Jane serio.

ocenił(a) film na 8
BruceD

Dobrze że umarła a jej gra była żałosna

AntokPL

No i poruszyli wątek raka.

Fir3storm

Bo w komiksach chorowała na raka. I za każdym razem jak używała Mjolnira, ten usuwał z jej organizmu chemię (bo chemia była traktowana przez Mjolnira jako coś obcego w organizmie) przez co jej stan nie ulegał poprawie.

Fass_

silne kobiety swoją drogą, ale prawda jest taka że to historia z komiksów - tam w pewnym momencie to właśnie Jane przejęła rolę Thora (!), co oczywiście wydaje się dziwnym pomysłem, aczkolwiek jest to zaczerpnięte na żywca z komiksów

Fass_

dokladnie, ten film tylko po to był, by ją zabić chyba.... kto zna komiksy, wiec, ze mogli już pobawić się w dark thora

Natsaw123

Wszystko zależy od tego jak reżyser poprowadzi daną postać. Zdolny reżyser potrafi nawet z nudnej postaci zrobić ciekawa.

Natsaw123

ja chce powrotu Jane:)

Natsaw123

Ja chcę powrotu Jane.

rhotax

soyboy nie ma prawa głosu

ocenił(a) film na 5
Natsaw123

Przyznam, że słabo znoszę aktorskie pozy Portman. Nie jest to krok w dobrą stronę.

ocenił(a) film na 1
Natsaw123

niedługo wszystkie męskie postacie w MCU będą kobietami albo POC

JanIIISobieski

I dlatego ja nie chodzę do kina na te najnowsze filmy, bo nie chcę wspierać tego absurdu.

Nowy2000

jest to zgodne z komiksami, wiec głównie wspierasz swoje widzi mi się ;)

Nowy2000

Taki z Ciebie fan, a ten absurd to historia wzięta prosto z komiksu. W komiksie Thor przestaje być godny i opuszcza go laska. Wtedy młot Thora przejmuje Jane i staje się Mighty Thor. Mam wrażenie, że panów boli to, że Thorem została kobieta i nie świeci cyckami jak Wonder Woman.

szczwana_szpenia

W sumie to czy "nie świeci" okaże się gdy film zostanie wydany.

szczwana_szpenia

A jeśli chodzi o mój wcześniejszy komentarz to rzeczywiście nie czytałem komiksu i nie znałem tego faktu, mój błąd.

szczwana_szpenia

widzę że ktoś kto zna komiks to zapytam : Nie uważasz że trochę za dużo wątków chcą upchnąć w filmie ? Gorr który zabijał Bogów i Potężna Thor, jak dla mnie trochę za dużo jak na jeden film, chociaż może się okazać że Jane Foster pojawi się na ostatnie 15 minut albo dopiero w scenach po napisach. Pozdrawiam

szczwana_szpenia

Widze ze ktos straszanie zazdrosci komus czegos ..coz :D . A co do filmu to powinien stac na wlasnych nogach jak kazdy inny. Czuje ze kazdy idiotym mozna tak usprawiedliwic - bo jakis komis zawsze sie znajdzie ...

ocenił(a) film na 6
szczwana_szpenia

Przepraszam, czym świeci Wonder Woman?

Natsaw123

Wszystko jest zgodnie z komiksami ;)

saruto

A co robił Thor gdy był zastępowany? Ja nie czytałam komiksów i chciałabym wiedzieć :)

zarazzapomnelogin

To było dość krótko. Nie pamiętam dlaczego. Jednak później Thor wrócił do łask i wszystko wróciło do normy. Podejrzewam, że będzie podobnie w tym filmie. Jane będzie pewnie w środku filmu w roli Thora, jednak pojawi się jakiś wróg z którym nie da rady i klasyczny Thor będzie musiał wrócić.

zarazzapomnelogin

Prócz użalania się nad sobą? to pił, później się pogodzi z tym, że jest niegodny. Nick Fury powiedział mu coś na ucho i odebrał mu tym godność. W komiksach trochę ten stan rzeczy trwał, więc zobaczymy.

ocenił(a) film na 6
Natsaw123

Lubię Jane I chętnie zobaczę jej powrót.

pablo1984zamosc

spermiarz niby lubi, ale dał tylko 6... czyli gdyby nie jego soyBoyowe myslenie bylo by 4

ocenił(a) film na 8
Natsaw123

Ja także bardzo cieszę się z jej powrotu! :) Potraktowana trochę niesprawiedliwie przez twórców ma teraz szansę naprawdę się odkuć i pokazać na co stać jej bohaterkę. We wspołpracy z Waititim absolutnie nie boję się efektu końcowego, będzie ogień ;)

ocenił(a) film na 1
Natsaw123

Po Ragnaroku widziałam same komentarze wyrażające radość, że tej postaci już nie ma, a teraz nagle okazuje się, że wszyscy chcieli ją z powrotem.

Cieszę się, że w MCU jest coraz więcej bohaterek, ale ten pomysł z przejmowaniem tożsamości jakoś nieszczególnie do mnie przemawia.

KsiezniczkaFryzjerka

ma ich w pyte... wrecz zalewa się nimi, bez ładu i pomysłu.. udane kobiece postacie to scralet witch (wanda), czy Agatha Harkness, czy Darcy Lewis (acz ona jest mocną hipokrytką w MCU, robią z niej silną, co biedna jest dyskryminowana, a sam była pierwsza do dyskryminacji w ten sam sposób). Teraz chce się robić warianty kobiet na plecach facetów, przez co jest to obrzydliwe i nudne, każda z wyżej wymienionych jest fajna, bo ma swoją tożsamość i sie broni.

Natsaw123

Komiksy to jest odpowiedź, nie wiem czy ktokolwiek pamięta ale Thor traci swą moc po tym jak słyszy od Furego "Gorr miał rację", co w jego świadomości czyni go niegodnym Mjolnira. Foster zostaje przyzwana przez Młot, ale już nie będę wykładał wam tutaj całej historii z dwóch tomów "Potężna Thor", przeczytajcie, jak dla mnie fabularnie komiksy dobre. Niestety główna postać już nie wypada tak dobrze, jest trochę płaska.

Morgenszter

aa jednak nie poszli tą drogą, wiec wyszło gowno, obroncy g0wna

Natsaw123

Jane była źle napisane w poprzednich Thorach. Ciężko było jej postać w ogóle dobrze zagrać, jak była nijaka, a przecież Portman umie grać. Istnieje jednak takie pojęcie jak ''character development'', czyli rozwój postaci.
Wiele razy już bywało tak, że bohaterowie (czy bohaterki) którzy byli nudni lub nielubiani stawali się ulubieńcami widzów, bo po prostu rozwijano ich postać w odpowiednim kierunku.
Marvel akurat nie lubi marnować i porzucać postaci, więc może i tym razem uda im się ''naprawiać'' Jane i jeszcze okaże się ciekawą postacią.

Natsaw123

Jak chodzi o kobiece postaci to zdecydowanie wolałabym Cate Blanchett w roli Helli niż Portman w roli Jane i mimo, że jestem mega za tym żeby robić filmy o superbohaterkach, to jedank w przypadku Thora i spółki najbardziej mnie interesuje żeby wrócił LOKI !

marylka92

tak, postać cate blanchett ma wiele do zaoferowania, całe back story mrocznej historii asgardu... ale to tak nie ładnie... by kobiety obrażać :((

Natsaw123

Oglądanie Natalii Portman to zawsze duża przyjemność, nawet w marvelowskiej bździnie.

Natsaw123

Gdzies kiedys czytalam, że Portman nawet w drugiej częsci nie bardzo chciała grać i w scenie pocalunku Thora z Jane zagrala zona Hemswortha, bo jej juz sie nie chciało, ale ile w tym dokładnie prawdy to nie wiem.

Ogólnie nie bardzo cieszy mnie jej powrót.

Chyba swoja osobowością zasluży żeby podnieść Młot (zart oczywiście).

Oby jakoś fabuły nie sknocili. No i na pewno bedzie trójkąt Walkiria-Thor-Jane. Wolałabym żeby nie zrobili zejścia się Thora z Jane.

ocenił(a) film na 6
Natsaw123

Ten powrót ma zainicjować przemianę Jane w Thor Girl. Czy to dobrze, nie wiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones