PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203095}
6,5 31 700
ocen
6,5 10 1 31700
6,8 41
ocen krytyków
Suspiria
powrót do forum filmu Suspiria

Suspiria to oniryczny klimat, bajkowe kolory, muzyka Goblina. Oczywiście sporo gry z groteską i kiczem. I aktorka która grała główną bohaterkę - miała w sobie coś.
Fabuła była tylko pretekstem do pokazania tego wszystkiego. Sam pomysł był ciekawy, ale już scenariusz - jak to w filmach Argento - czasami człowiek się zastanawia, czy w tych filmach w ogóle był jakiś scenariusz, czy po prostu pomysł na kilka pierwszych scen, a reszta już jakoś sama się kręciła ;)

I po co robić remake takiego filmu? Klimat, muzyka i odtwórczyni głównej roli będą inne, bo ani nie jest możliwe, żeby były takie same, ani nie miałoby to sensu. Scenariusz i tak trzeba pisać od podstaw, postacie trzeba stworzyć od podstaw. A sam pomysł na fabułę pierwszej Suspirii był na tyle ogólne, że można było kręcić kręcić nowy film choćby i o szkole tańca dla dziewcząt, bez żerowania na oryginale.
I jeszcze ta aktorka grająca główną rolę na zwiastunach wygląda strasznie irytująco.

ocenił(a) film na 9
Kuba_64

Wiadomo, że ten film nie będzie bardzo podobny, ale tytuł może trochę pomóc mimo wszystko. Reżyser też jest Włochem w tym przypadku, więc jest to w pewnym sensie hołd złożony oryginalnemu dziełu. Nie ma w tym nic dziwnego, nie uważam tego za "żerowanie" również. Spodziewam się zbliżonej stylistyki i powtórzenia pewnych patentów, jak i wątku czarownicy / okultystycznego tylko opowiedzianego inaczej. Jeśli tego wszystkiego zapragnął reżyser to ni dziwota, że film też nazywa się Suspiria.

ocenił(a) film na 9
_minotaur__

Poza tym, kto wie - może powstanie rewelacyjny film tym razem? Z całym szacunkiem do filmu z 1977 roku, ale tamten film zostawił mnie z uczuciem niedosytu - arcydziełem ja bym go nie nazwał, więc z tym większą niecierpliwością czekam na remake. Jeśli uda się przenieść to co podobało mi się w Suspirii Dario Argento i poprawić to co mnie nie zachwycało (ubogi scenariusz, niedostateczna straszność, średnie aktostwo i praktyczne efekty, które się zestarzały do komicznego efektu) to może powstać mój ulubiony horror tej dekady. Zwiastun napawa optymizmem, a nawet powiem więcej - oczarował mnie.

ocenił(a) film na 1
Kuba_64

Odpowiadam, po gowno

ocenił(a) film na 5
Kuba_64

Masz racje. Aktorka z oryginalnej wersji filmu miała w sobie to coś. A tutaj to w sumie los wszystkich bohaterów był mi całkiem obojętny.

ocenił(a) film na 5
Kuba_64

Problemem tego filmu jest to, ze tworcy postanowili wrzucic tutaj wszystko do jednego worka. Czego tutaj nie ma? Holokaust, feminizm, Amisze, mur berlinski, lewicowe protesty, zamachy terrorystyczne, Baader Meinhof, Frakcja Czerwonej Armii, taniec i Bog wie co jeszcze. Tylko grozy i klimatu jakos malo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones