PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708901}
6,8 1 966
ocen
6,8 10 1 1966
4,2 6
ocen krytyków
Sen o Warszawie
powrót do forum filmu Sen o Warszawie

brak żony i córki

ocenił(a) film na 6

Dziś obejrzałam film i zastanawia mnie dlaczego w filmie w ogóle nie pojawiają się córka Natalia i żona Małgorzata, a co więcej, nawet nie ma o nich żadnej wzmianki.

yogobelka

Twórcy filmu bardzo chcieli aby wystąpiły, miały być ważną częścią, ale niestety nie chciały.

fredoslaw

Zgadza się, co więcej po otrzymaniu scenariusza i prośbie twórcy o opinie na jego temat, nie skontaktowały się, a gdy już ruszyły zdjęcia do filmu wyraziły swoją dezaprobatę do tego projektu i żądały przerwania zdjęć.

ocenił(a) film na 10
Lisek100

Niestety żona Niemena zawsze stwarza jakieś problemy. Konfliktowa kobieta.

ocenił(a) film na 8
Ruby_Angel

Może dlatego, że w filmie było trochę o Farridzie, i to jej wyznanie...

mat_queen

Jak brzmiało to wyznanie? Niestety oglądałam film bez tłumaczenia.
Wiecie kto za to odpowiada? Produkcja czy kino, w którym film był wyświetlany?

ocenił(a) film na 8
Puar

Farrida mówiła po włosku, ale były Polskiie napisy.

Ona twierdzi, że na początku lat 70-tych odbyli z Niemenem coś w rodzaju zaręczyn. We dwoje na osobności przysięgli sobie miłość, chociaż (z różnych powodów) wiedzieli o tym, że ten związek nie może się spełnić.

mat_queen

Dziękuje za odpowiedź, która wzmogła moją ciekawość. Nie wiem dlaczego ten związek nie miał przyszłości, poznali się przecież przed pojawieniem się żony Małgorzaty.

ocenił(a) film na 8
Puar

To w takim razie zobacz film... :-)

ocenił(a) film na 7
yogobelka

reżyser na spotkaniu tłumaczył, że były nieprzychylnie nastawione, poza tym ciągle się o coś procesują
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/wielka-wojna-o-niemena-wdowa-malgorzata-niemien -walczy-w-sadzie-z-rodzina-meza_175149.html

yogobelka

Wielka szkoda, że nie zabrały głosu w sprawie Niemena w tym filmie. Bo po jego obejrzeniu, obraz Niemena jest taki, że jego miłością niestety nie była Małgorzata, a z tego co zawsze podkreślali jego przyjaciele, tak właśnie było.

yogobelka

Jest jeszcze Eleonora, chyba młodsza córka Czesława. Ten film budził od początku kontrowersje, bo Pani Małgorzata z Natalią w zasadzie wszystko pacyfikowały w zarodku, choć reżyser bardzo się starał je zadowolić. Szkoda, że Pani Małgorzata nie zabroni córce wykonywania ("śpiewania"? - nie, raczej nie) jednej z najważniejszych pieśni XX wieku, jakim jest "Dziwny jest ten świat". W ogóle ten utwór powinien być zakazany komukolwiek. Wiem, że ostatnio ktoś bezsensu robi z tego sprawę polityczną, a problemem jest to, że Natalia totalnie zniszczyła ten utwór. Śpiewać nie umie, gestykulacja psychicznej na elektrowstrząsach. Po prostu odwala gówno. Ja jako fan Niemena nie zgadzam się na to! A jak jej do tego durnego łba przyjdzie wykonać w Opolu, czy innym Sopocie "Bema pamięci żałobny rapsod", to też się na to mamusia zgodzi? No litości...

ocenił(a) film na 7
yogobelka

Mysle, ze tworca tego filmu dokladnie wiedzial co robil. Mi wcale nie brakowalo informacji z jego zycia osobistego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones