PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1113}
7,8 263 772
oceny
7,8 10 1 263772
7,2 18
ocen krytyków
Sami swoi
powrót do forum filmu Sami swoi

lipa

użytkownik usunięty

cienki film jak barszcz. humor porównywalny do świata według kiepskich. a to już nie jest dobrze...

ocenił(a) film na 10

Lipa to ty masz na imie. ogladales chociaż raz ten film? chyba przerobe na youtube

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

Leonidas, zwracam się do Ciebie- Twoja prostacka wypowiedź i zamiar użycia w niej słowa na ch..., oddaje dobitnie świadectwo o Tobie. Skoro nie zrozumiałeś tego filmu, to już twoja strata. Uważam, że to polska komedia wszechczasów i nic tego nie zmieni. A skoro chcesz kogoś wyzywać od osłów, to musisz najpierw trochę nadrobić inteligencją do tego zwierzęcia.

użytkownik usunięty
Muflon_2

niesamowita elokwencja. co za język wyszukany i zdania jak rozbudowane. wielkie brawa, owacje na stojąco. problem polega na tym, że wyrazisz swoje zdanie i zawsze znajdzie się ktoś, kto cię zacznie obrażać tylko i wyłącznie dlatego, że masz czelność mieć inne zdanie niż tenże "ktoś". dlatego w mojej wypowiedzi ledwie poskromiona chęć użycia słowa na ch. po to są fora wszelkiego rodzaju, żeby wyrażać swoje opinie. a że są one sprzeczne z opiniami motłochu? alone against all.

jeśli dla ciebie nieśmieszny po prostu żałosny "miś" jest lepszy to jesteś ,niestety jesteś DEBILEM!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10

Znów do Leonidasa- czytałem wiele recenzji na temat tego filmu i są to wyłącznie zachwyty, zwłaszcza nad scenariuszem A. Mularczyka, grą aktorską Kowalskiego, Hańczy i wszystkich innych odtwórców. Zatem Twoim zdaniem krytycy filmowi to motłoch???
I wszystko na ten temat, więcej nawet nie zamierzam z Tobą dyskutować na tym forum, nawet gdybyś znowu miał kogoś nazwać debilem, czy ch... jak to masz w zwyczaju.
Aha- dzięki za komplementy, trochę przesadzone, jak widać niewiele przeczytałeś w swoim życiu długich zdań.
Pozdrawiam :-)

Zdanie rozpoczyna się od wielkiej litery. Naucz się języka a dopiero później wypowiadaj na forum. Wyzwiska, których używasz świadczą o tym kim jesteś.

macio_13

"świat według kiepskich" to musi się daleko, daleko skryć do "Samych Swoich", bo co wnosi do życia Świat...?? otóż nic, nędzną kreaturę życia Polaków, a później się ludzie dziwią, że jak wyjeżdżają Polacy na Zachód, to wszędzie ich mają za nic!! oto jest przyczyna...

ocenił(a) film na 10

hehe, słaby film? a to się uśmiałem, jak nigdy :)

ocenił(a) film na 9
LuBe

Leonidas w dupie buł i gówno widział, zna się na komediach jak świnia na gwiazdach, jeszcze kultową polską komedię obraża. Żal mi go

ocenił(a) film na 9

Nie wystarczy obejrzeć, trzeba jeszcze zrozumieć.

ocenił(a) film na 5
ankulinio

hah, ktoś się nie zgadza z twoim zdaniem? Oto prosta odpowiedź na każdą okazję - film trza zrozumieć! Nudzi mnie to już :/

kiedyś lubiłem ten film nawet, ale teraz, po tym, jak go powtarzają co święta no już mi się chce rzygać jak go widzę, za przeproszeniem


ocenił(a) film na 9
mr_neutron

Film jest świetny, najlepsza polska komedia ale wkurza mnie to ciągłe powtarzanie go przy byle jakiej okazji, można się już na pamięć nauczyć

hary_5

TEN FILM MOżNA OGLąDAć SETKI RAZY I NIGDY SIę NIE NUDZI. TO POPROSTU SYTUACJE WZIęTE PROSTO Z żYCIA. KTO MIESZKA NA WSI TO TO WIE. Nie rozumiem, jak ktoś tak może powiedzieć o takim filmie. Chyba nie zna klimatu wsi.

Pierwszy raz obejrzałem ten film mając 5 lat. I choć od tamtego czasu minęło już wiele wiosen, to jednak dalej oglądam go szczerze się śmiejąc. Uważam, że jest to film dla I-N-T-E-L-I-G-E-N-T-N-E-J (literuję, bo po pisowni pana założyciela tematu wnioskuję, że w nauczaniu początkowym takich słów sie nie używa :P) widowni. Naprawdę, jest powód dla którego mamy w głowach mózgi, a nie piasek.

Dziękuję za uwagę. :)

film sie po prostu z deka zestarzal, ale od razu takie slowa ;)

Każdy film w tym portalu ma komentarz "gniot", "śmieć" , "szmira" więc i tu musiał znaleźć się ktoś kto podtrzyma tradycje.

użytkownik usunięty
Prisonbull

To niestety skutek uboczny udostępniania internetu małolatom i niedojrzałym nastolatkom nie potrafiących docenić klasyki polskiego kina.

użytkownik usunięty

A z tym porównaniem do "Świata Według Kiepskich" rozbawiłeś wszystkich użytkowników na tym forum.
Gratuluję "genialnego" porównania. Chylę czoła przed polską młodzieżą.
:/

użytkownik usunięty

fakt, że coś jest klasyką, wcale nie czyni tego czymś wspaniałym. klasyczne są np teorie Freuda, dziś często obalone, ale żeby źle się o nich wyrazić? broń Boże. i właśnie takie podążanie za opinią większości (a niestety ogomnej większości film ten przypadł do gustu) przeszkadza w samodzielnym myśleniu. ale po co myśleć samemu, skoro telewizja myśli za mnie i puści ten film po raz setny? po co narażać się na słowa krytyki? żeby obrażać klasykę? nie wolno! napisać, że sami swoi to lipa, film cienki, denny i płytki? o zgrozo! myśl człowieku. przynajmniej raz do roku usiądź i pomyśl. sam. bez pomocy TV i całej rzeszy skrzywionych internautów. a jak już przemyślisz, napisz coś mądrego. szanse masz małe na stworzenie czegoś wartego uwagi, ale ludzie grający w lotka też mają małe szanse, a jakoś się nie przejmują. nie pozdrawiam, bo byłoby to nieszczere. więcej komentarzy nie zamieszczam. bo jak mawia w. cejrowski: z debilami się nie dyskutuje.

użytkownik usunięty

-->(a niestety ogomnej większości film ten przypadł do gustu)

I co to cię tak najbardziej drażni, że większość Polaków ma różny gust niż twój? Przykro mi.

-->żeby obrażać klasykę? nie wolno! napisać, że sami swoi to lipa, film cienki, denny i płytki? o zgrozo! myśl człowieku. przynajmniej raz do roku usiądź i pomyśl. sam. bez pomocy TV i całej rzeszy skrzywionych internautów. a jak już przemyślisz, napisz coś mądrego.

Kolego skoro już masz wyrażać negatywną opinie na temat filmy to wypadałoby użyć języka kulturalnego bez słów typu "lipa" czy "siano" i co najważniejsze każdy poparłby swoją opinię konkretnymi ARGUMENTAMI.
Jestem osoba myślącą bo w końcu jestem człowiekiem a nie warzywem i to, że mam podobne zdanie jak większość widzów i uważam ten film za klasyczne dzieło to tylko moja osobista opinia. No ale oczywiście jeżeli ktoś nie zgadza się z twoją opinią to od razu nie jest człowiekiem myślącym. Żałosne. Może ty napiszesz coś mądrego chociaż wątpię.

-->nie pozdrawiam, bo byłoby to nieszczere. więcej komentarzy nie zamieszczam. bo jak mawia w. cejrowski: z debilami się nie dyskutuje.

I chwała ci za twoją szczerość, masz racje nie rozmawiaj z debilami w końcu to ty jesteś najmądrzejszym człowiekiem pod słońcem :/

Wiesz co jak dorośniesz to wtedy wypowiadaj się na temat filmów bo jak na razie to pokazałeś poziom przedszkolaka, który się obraża bo ktoś się z nim nie zgodził.

ocenił(a) film na 8

widac że miastowy

Sami swoi to kultowa polska komedia będzie śmieszyła zawsze

Film świetny. Genialne powiedzonka, wspaniała atmosfera. Oglądałam ten film chyba ze 100 razy a i tak za każdym razem pękam ze śmiechu..... :)

ocenił(a) film na 10

ARCYDZIEŁO !!! najlepsza polska komedia wrzechczasów.

Komedia PONADCZASOWA .

Oglądałam chyba 50 razy i za każdym razem umieram ze śmiechu , na momencie z krową

Jakbys powiedzial, ze Titanic lipa, to bym jeszcze jakos przelknela. Ale tu mnie sciales z nóg. Byles na wsi kiedykolwiek?

ocenił(a) film na 10

Ty to się chyba na filmie nie znasz. Jest to jeden z najlepszych polskich filmów, może nawet i najlepszy. Jak nie rozumiesz dawnych czasów to nie komentuj bezsensownie.

Marcin1983

Ludzie nie odpisujcie takim ułomkom. Nie zna sie to na filmach a sie wypowiada

ocenił(a) film na 10

ten film ma bardzo specyficzny humor, taki stricte polski :) trzeba, chyba się w Polsce wychowywać, albo chociaż bardzo dobrze znać, nas jako naród, naszą kulturę, nasz sposób myślenia, naszą historię... itp., żeby zrozumieć go. nie wiem czy każdy obcokrajowiec jest wstanie go zrozumieć- raczej nie. ja uwielbiam wszystkie trzy części :D dla mnie to film-legenda! świat, który odchodzi, a może już odszedł, tam jest ukazany i za to go cenie i dziękuję, że taki film powstał. za parędziesiąt lat moje dzieci będą mogły sobie zobaczyć jaka to kiedyś Polska piękna była :))) i same powiedzą: "toż to szok"! :D

ocenił(a) film na 10
judmar

zgadzam sie w zupełności, o ile inne, też stare filmy noszą ślady europeizacji, ten jest polski w 100 %.

ocenił(a) film na 10

PROWOKACJA PROWOKACJA PROWOKACJA... To dla tych, którzy będą autora tematu próbowali przekonywać, że się myli. :]

ocenił(a) film na 7
an_Alien

Autor tematu ma na imię Maciek w wolnych chwilach gra w ''Klanie'' ;) z tad to porównanie .... ha ha ale mi się zrymowało. Poza tym film jest świetny i świetne kreacje autorskie: Wacława Kowalskiego oraz Władysława Hańczy. Nikt inny nie zagrał by tego lepiej i tyle na ten temat. OT CO!!!!

ocenił(a) film na 10
Ogmios

chyba żartujesz!?
to jedna z najlepszych polskich komedi 10/10

ocenił(a) film na 1

Zgadzam się z tobą.
Nie wiem z czego tu się śmiac , pokazana polska żeczywistośc brud ,smrud i ubustwo.

użytkownik usunięty
Karola_018

-->Zgadzam się z tobą.
Nie wiem z czego tu się śmiac , pokazana polska żeczywistośc brud ,smrud i ubustwo.

Widocznie nie dorosłeś jeszcze do oglądania i do docenienia klasyków polskiego kina. Wolę obejrzeć po raz setny "Samych Swoich" niż dzisiejsze polskie porażki kinowe.

użytkownik usunięty

-->Zgadzam się z tobą.
Nie wiem z czego tu się śmiac , pokazana polska żeczywistośc brud ,smrud i ubustwo.

Ok cofam komentarz o docenianiu klasyków bo zaraz pojawią się kolejne protesty.
Akcja filmu toczy się na jednej z zaburzańskiej wsi i ciekawi mnie jak według ciebie miała wyglądać Polska wieś (bądź miasto) po dopiero co zakończonej II wojnie światowej, może mieli ją pokazać jako wielkie industrialne miasto, które w ogóle nie doświadczyła okrucieństwa wojny?
Boże czy ty widzisz i nie grzmisz!

Aha i rzeczywistość pisze się przez "rz" a smród przez "ó" tak na marginesie panie "krytyk".

Oj, mamy w tej Polsce tych bohomazów intelektualnych...

szymcyl14

drodzy rodacy...ten film jest w stanie zrozumieć tylko osoba bardzo inteligentna, lub inteligentna powyzej normalnego poziomu:))

a przede wszystkim mądra życiowo..niestety są dresiarze,ludzie którzy nigdy wsi nie poznali...dla nich ten film to może i gniot..ale pamietajmy miliony ludzi nie może sie mylić/..

ten film to klasyka, do ktorej chce sie wracać 100 razy przez całe życie..a do świata kiepskich, testosteronu i innych gówien wróci sie tylko raz moze dwa

ten film ma specyficzne dialogi, wschodnie zalecialosci.. jesli ktos uwaza ze ten film to gniot, to z calym szacunkiem ale jest życiowym debilem

nie mam w zwyczaju obrazac ludzi za to ze maja inne zdanie ale sami swoi,kochaj albo rzuc itd, to wyjatek

ja rozumiem ze mozna miec inny gust, humor itp, ale w przypadku tego filmu, jest to po prostu wynik zyciowego debilizmu, bo inaczej sie tego nie da wytlumaczyc

osobie ktorej sie ten film nie podoba polecam obejrzec 10razy ,moze wtey zrozumie o co chodzi milionom ludzi..

użytkownik usunięty
avoocadoo

-->ten film to klasyka, do ktorej chce sie wracać 100 razy przez całe życie..a do świata kiepskich, testosteronu i innych gówien wróci sie tylko raz moze dwa

To już zależy od gustu. Sam lubię "ŚWK" ale nie też uważam, że ten serial nie ma szans z takim ponadczasowym filmem jak "Sami Swoi".

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty

do floyd the jedno wielkie nieporozumienie:
skoro już do tego stopnia dbasz o poprawność polszczyzny, powinieneś wiedzieć, że piszemy zabuŻański a nie jak ty stworzyłeś- zabuRZański. spal się ze wstydu.

Karola_018

nie wiesz bo jesteś płytki/płytka życiowo. Wiem że nigdy sie z tym nie zgodzisz ale sadzac po twoim komentarzu taki/a wlasnie jestes

ocenił(a) film na 8
Karola_018

--->Zgadzam się z tobą.
Nie wiem z czego tu się śmiac , pokazana polska żeczywistośc brud ,smrud i ubustwo.

Kolego to jest obraz powojenny więc czego ty chcesz nie prszesadzaj i troche pomyśl na tym filmem a moze sie czegoś nauczysz.
Pozdrawiam i zycze rozumu

ocenił(a) film na 1

Do Floyd_

Po pierwsze nie jestem On tylko Ona pacanie.
Po drugie mam prawo wyrazic swoje zdanie w jaki sposób mi się podoba.

Jedynie co mi się podobało w tym filmie do gra Pana Władysława ,który już niestety nie żyje.
A co do moich błędów racja pisze szybko i sporo ich popełniam, ale to nie ty jesteś od ich wytykania.

użytkownik usunięty
Karola_018

-->Po pierwsze nie jestem On tylko Ona pacanie.

Oj wybacz mi, że pomyliłem twoją płeć! I następnym razem grzeczniej proszę! Ja ciebie nie wyzywałem. Zachował kulturę na forum.

-->Po drugie mam prawo wyrazic swoje zdanie w jaki sposób mi się podoba.

No niestety niezupełnie. Bo jak już wyraża się o czymś zdanie to pasowałoby to wyrazić z sensem. A twoje było bezsensu.

-->A co do moich błędów racja pisze szybko i sporo ich popełniam, ale to nie ty jesteś od ich wytykania.

Ktoś musi ;p A poza tym nie zaszkodzi ci to.

ocenił(a) film na 10

Fan "Świata według kiepskich", więc nie wymagajmy od niego zbyt wiele...

użytkownik usunięty
PaTulinka

-->Fan "Świata według kiepskich", więc nie wymagajmy od niego zbyt wiele...

Do kogo skierowany jest ten post?
To, że ktoś lubi "Świat według kiepskich" nie znaczy, że jest idiotą.

ocenił(a) film na 1

Ja mam takie pytanie nie do tematu ,po ile macie lat??

Bo u mnie w rodzinie to tylko starzy ludzie lubią ten film:P

Karola_018

Ja mam 16 lat bardzo lubie oglądać ten film.

ocenił(a) film na 5

jak dla mnie film słaby, humor naciągany, nie zasłużył na 98 miejsce, ale skoro tak głosowała większość to OK

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones