PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119171}

Słowo

Ordet
7,8 2 072
oceny
7,8 10 1 2072
8,5 13
ocen krytyków
Słowo
powrót do forum filmu Słowo

Naprawde dobry film. Dreyer wszystko niesamowiscie inscenizuje. Scenariuszj est adaptacja scenanicznego przedstawienia i Dreyer chciał oddac ducha spektaklu teatralnego. Dialogi sa krecone na bardzo długich ujęciach czasem dochodzacych do 10 minut bez ani jednego ciecia przy dialogach 3,4 osób:) Jak dla mNie naprawde mocne. Poza tym koncowa scena przy pozegnaniu zwłok i tytułowe "słowo" Kino szwedzkie w najlepszym wydaniu. Dla fanów Bergmana jak najbardziej, tym bardziej że Dreyer, podobnie jak Bergman lubiał zagłębiać się w "teamt" Boga

hihihaha

Może i coś go łączy z Bergmanem ale na pewno nie "kino szwedzkie" bo przecież ani film nie został wyprodukowany w Szwecji ani Dreyer nie jest Szwedem...

hihihaha

a propos Bergmana to pokazana w tym filmie ascetyczna prostota formy robi niesamowite wrażenie i tutaj akurat świetnie pasuje do treści (surowa protestancka duchowość) ale przy innych tematach byłoby to nie do zniesienia. Bardziej przemawia do mnie inwencja i wyrafinowanie Bergmana - weźmy taką Personę dla porównania czy może w tym samym klimacie Goście wieczerzy pańskiej...co do kina duńskiego to nie dziwi mnie teraz pomysł na Dogmę Triera skoro na własnym podwórku ma takiego Dreyera...

ocenił(a) film na 9
hihihaha

Szwedzkie kino?!?!... Zanim cokolwiek napiszesz: przeczytaj coś, albo porozmawiaj z takimi, którzy wiedzą więcej od ciebie, bo wiedzieć chcą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones