PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9066}
6,1 474
oceny
6,1 10 1 474
Rancho Texas
powrót do forum filmu Rancho Texas

Witam.
Jeśli ktoś kocha Bieszczady i choć trochę interesuje się historią Polski - to musi zobaczyć ten film.
Jest to perełka, jeśli chodzi o filmy kręcone w Bieszczadach i wiąże się z chęcią nakręcenia przez Polaków "polskiego filmu o kowbojach".
A był taki czas w Biesach, że były to tereny gdzie "polscy kowboje" na pustkowiu (akcja wysiedleńcza zaraz po 1945 ruku) wypasali bydło.

Film ma smaczek...

Acha! Powiem jescze tyle, że plenery, gdzie fil był kręcony to dawna wioska TWORYLNE, HULSKIE i KRYWE.
To wioski, które pamietają krwawe zajścia po 1945 roku. A po kilku latach były już całkowicie puste..... i tak już zostało.
Jedynie na Krywem jest Pani Tosia z mężem. Ale to wyjątek (ale podobno też już niedługo - może jescze rok).
A tak to tylko tam jabłonki zostały zdziczałe....
I ruiny zabudowań i cerkwi na wzgórzu....

Pozdrawiam wszystkich co byli i będą w Naszych Bieszczadach...

ocenił(a) film na 6
kAdamek

Dzisiaj ponownie oglądałem ten film po dłuższej przerwie i z tego co widzę zdjęcia były kręcone w wielu miejscach poza Bieszczadami np. kamieniołom z wodą czy przejazd konno koło kapliczki (Beskid Niski, Królik Wołoski).

ocenił(a) film na 7
Fafrocel

W ktorym dokladnie miejscu w Beskidzie Niskim jest taki kameniolom? Scena gdy jacek wpada do wody po bojce z szefem gangu skojarzylo mi sie z dolina Soliny przed zalaniem zbiornika, ale tego kamieniolomu to nijak nie moglem przypasowac.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
wazon

Nie napisałem że kamieniołom jest w Beskidzie Niskim :)
Film był kręcony w Bieszczadach, okolicach Rymanowa i okolicach Wrocławia i sądzę że kamieniołom był kręcony pod Wrocławiem.

ocenił(a) film na 7
Fafrocel

Szkoda, ze to nie tam, ale faktycznie bardziej wyglada na okolice Wroclawia, czy tez Sudety. Fajny film :)

Fafrocel

Kręcono go w kamieniołomach w Sobótce

kAdamek

Pani Tosia z Krywego umarła jesienią 2015 r.

kAdamek

Pokochałem Bieszczady (oraz Mazury) dzięki znanej lekturze Zbigniewa Nienackiego, mimo że nigdy tam nie byłem...
Natomiast co do Bieszczad, to jeszcze lepszym filmem jest "Wilcze echa" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones