PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99969}

Przejście

Le Passage
6,9 130
ocen
6,9 10 1 130
Przejście
powrót do forum filmu Przejście

Dlaczego taki świetny film nie doczekał się jeszcze polskich napisów?... Ja po francusku potrafię osobiście na poziomie "merde" i "sacrebleu", więc jakby ktoś miał polski tekst do tego filmu (albo chociaż angielski) to proszę o kontakt. Ciekawe czy ktoś pamięta, że toto chodziło w polskiej TV dawno temu pod tytułem "Pejzaż na granicy cienia"?..

Jamie_Jabberwocky

Właśnie ściągnąłem sobie ten film ("Le passage"),do dzisiaj nie ma do niego napisów...czy ktoś wie gdzie można zdobyć chociaż angielskie napisy do francuskich filmów?muszą takie gdzieś być?

Stavisky

Yo!
Gdzieś muszą być, fakt, ale ja już od ponad roku jeszcze nie znalazłem nawet angielskich...
Może nie potrafię szukać, albo one są tajne :)
Już byłem skłonny szukać kasety vhs, dvd, drutu na szpuli z zapisem - byle były napisy PL lub ENG ...i nic. A przecież w naszej TV kiedyś toto było z polskim lektorem...

Jamie_Jabberwocky

..Chyba trzeba będzie poczekać,może wydadzą u nas dvd,coś się pomału ruszyło i Monolith zaczął wreszcie wydawać filmy z Belmondo,więc może przy okazji Delona też ruszą?W latach 80-tych był jakiś dystrybutor(chyba Silesia)pamiętam dość dużo filmów z Delonem wydali,przegrywałem to wtedy na VHS,niewiele mi z tego przetrwało do dzisiaj ,kopie beznadziejne ale jak rewelacyjni lektorzy to czytali;)tłumaczenia były naprawdę świetne!Niestety Le Passage nie był chyba nigdy wydany natomiast w TVP rzeczywiście go emitowali...

Stavisky

Ano, nadzieję trzeba na to mieć - inaczej kazałbym swojej francuskojęzycznej wersji tego filmu polatać z okna :)
Boję się jednak - znając praktyki wydawców - że ruszywszy Delona obwołają to wielkim wydarzeniem i przyp...iszą do tego takie ceny, że tylko sprzedawać szyby naftowe i kupować Delona :D
PS: W TV kiedyś faktycznie świetni lektorzy byli (w odróżnieniu od tych z VHS made wypożyczalnia)...
Dzięki za wiadomość, już myślałem że moja notka będzie tu do końca świata wisieć bez odpowiedzi - naród chyba teraz tylko telenowele ogląda, ewentualnie jakiegoś V.Dizla albo produkcje Uwe Bola :(

Jamie_Jabberwocky

http://www.vsom.com/productdetails.asp?ProductID=3124&ProcessType=0

Jedyne co udało mi się znaleźć

metalhead1

http://dvd-video.shop.ebay.co.uk/items/DVD-Film-TV__le-passage_W0QQLHQ5fAvailToZ 3QQ_nkwZleQ20passageQQ_catrefZ1QQ_flnZ1QQ_sacatZ11232QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em282 ?_trksid=p3286.c0.m282

Niestety ani śladu angielskich napisów, nie mówiąc już o polskich :-(

metalhead1

Yo!
Dla mnie to nie nowość...
Co do Twoich linków: Na e-bayu to są wersje made in france - a taką to już mam. Natomiast na drugim linku... nie uważasz, że to ścierwojady jakieś? patrzyłeś na cenę? Jak to ma się do faktu, że film jakoś mało popularny jest, a drą za niego jak nasi za Klossa... Chociaż akurat, może mi się przywidziało, ale tam napisy angielskie są.
Ogólnie jestem zdania, że kilkuletni film, który zarobił swoje, powinien jako dobro kultury przechodzić do sektora dostępnego dla wszystkich w cenie niewiele wyższej od kosztów nośnika. Ale, jak narazie, z pazerami nikt poważnie nie wygrał...
Dzięki, widzę, że też się interesujesz dziwnymi filmami - bo chyba nie szukałeś tych linków specjalnie dla mnie? :)

Jamie_Jabberwocky

Właśnie jestem na etapie "zdobywania" tego filmu. Jeśli uda mi się przetłumaczyć ze słuchu obiecuję, że przekażę dalej napisy Trzymajcie kciuki:)

kompaktowa

Ach, Kompaktowa! Niech cię Ponury Żniwiarz omija! Jeśli się ci uda tłumaczenie i nie zapomnisz wtedy o mnie - to obiecuję chwalić cię po wszystkich odpustach i jarmarkach podkarpacia... :)

Jamie_Jabberwocky

Najpierw muszę film mieć, a że jestem na wygnaniu w Hiszpanii to niestety z netem bywa różnie, więc mam nadzieję, że jesteś cierpliwy;P Dla pocieszenia wygląda na to, że Ponury Żniwiarz jeszcze się na mnie nie zasadza;)

Jamie_Jabberwocky

zapraszam na napisy 24. niestety tłumaczenie nie jest do końca takie jakie chciałabym,żeby było, ale zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby było zrozumiałe;)
możesz więc ruszyć w trasę i chwalić mnie po odpustach;)

kompaktowa

Albo jestem ślepy jak kret, albo tępy jak młot, albo jedno i drugie - bo NIE ZNALAZŁEM Twoich napisów :( Napewno dodałaś na Napisy24? Przeszukałem chyba całe na kilka sposobów, siedzę już trzecią godzinę i nic... Nie dodali? :(

Jamie_Jabberwocky

Sorry. Napisy już są przetłumaczone, ale nie mogłam ich dodać bo robiłam w tmp, a nie wiedziałam,że w tym formacie nie można dodać do tego serwisu, nawet po przekonwertowaniu na inny:/ Wysłałam modom do dodania, więc teraz wszystko zależy od nich. Spróbuję je wrzucić na napiprojekt

kompaktowa

Ha, tak sobie pomyślałem, że nie dodali... Ale Napiprojekt nie bardzo mi pasuje, to może już lepiej do Szklarskiego na NapisyInfo (chyba że znów jakieś cuda wprowadził) :)

Jamie_Jabberwocky

Może po prostu podaj mi swojego maila i po problemie?:P

kompaktowa

Nie bardzo lubię się upubliczniać, ale niech tam: jabberwocky@wp.pl
PS: Nikt nie lubi KJS... :D

kompaktowa

Dzięki serdeczne, Kompaktowa! Będziesz sławna na Podkarpaciu :D

Jamie_Jabberwocky

służę;)

użytkownik usunięty
kompaktowa

Witaj Kompaktowa!!!wielkie dzięki za napisy do tego filmu!!!!robiłaś jeszcze jakieś do filmów z Delonem?podaj jakiś namiar do siebie(gg,mail) ,mój mail kinski70@wp.pl....

Nie ma za co:) Jak chcesz mi wysłać jakąś wiadomość polecam prze n24;) nie udostępniam maila publicznie, sorry. Chwilowo też zarzuciłam tłumaczenie filmów z braku czasu:/

kompaktowa

Hej do jakiej wersji filmu pasują Twoje napisy ?

johanek

tam nie było wydania właśnie, więc ciężko powiedzieć. Film ważył koło 733.

ocenił(a) film na 9
kompaktowa

Witaj kompaktowa!
Przede wszystkim: stokrotne dzięki za trud tłumaczenia! Tak długo szukałem tego filmu, że o napisach nie wspomnę...Zrobiłaś to na medal! Ja mam trochę inną wersję (697 MB) i musiałem na nowo zsynchronizować Twoje dzieło. Zrobiłem też kilka drobnych poprawek. Jeśli się zgodzisz, to wrzucę to na NapiProjekt. Czekam więc na Twoją decyzję, oczywiście podrzucę Ci napisy do zatwierdzenia, zanim wyślę.
Pozdrawiam!

imadlo64

Hyhy:) Dzięki wielkie:) Sprawdź wiadomość prywatną.

ocenił(a) film na 5
kompaktowa

"Jestem abstynentem" - to twoje? : )

Troublesome

Tłumaczyłam to tyle lat temu, że ciężko powiedzieć:)

ocenił(a) film na 5
kompaktowa

Uśmiałem się przy tym. : D

Troublesome

Jeśli to moje, cieszę się niezmiernie:)) Mam tylko nadzieję, że ten efekt komiczny był z mojej strony zamierzony;)

Jamie_Jabberwocky

Nie "Pejzaż" lecz "Pasaż: na granicy cienia", czyli oryginalny tytuł z dodatkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones