PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483073}

Prawo ciążenia

Labor Pains
5,7 13 509
ocen
5,7 10 1 13509
Prawo ciążenia
powrót do forum filmu Prawo ciążenia

"Prawo ciążenia"?! co to za tytuł? mogli przetłumaczyć normalnie albo zostawić oryginalny, a nie taką lipę odstawiać.

stakara_91

Jestem tego samego zdania! Pierwsze co mi się na oczy rzuciło to "Bóle porodowe"! Jakby inaczej?! A "Prawo ciążenia"? Bleeee;/

ocenił(a) film na 5
stakara_91

A mi się bardzo podoba zmodyfikowany polski tytuł. Brzmi zabawnie i dwuznacznie, a dosłowne tłumaczenie "bóle porodowe" jest nieco odrzucające. Sądzę, że to akurat bardzo sprytny wybieg dystrybutora.

ocenił(a) film na 10
stakara_91

"prawo ciążenia" bo z ciążą związane idioto!

ocenił(a) film na 7
kojot19

rzeczywiście bardzo związane. odezwał się inteligentny.

ocenił(a) film na 5
stakara_91

Chodzi o grę słów przecież... Ech. Nie ma się co denerwować niepotrzebnie. Dystrybutor musiał wymyślić jakiś ciekawy tytuł, który jednocześnie nie będzie odrzucający. Po angielsku "Labor Pains" ma sens, bo "labor" znaczy nie tylko "poród", ale też m.in. "pracowniczy" - więc tytuł nie oznacza jedynie "bóle porodowe", ale też "bóle pracownicze, trudy pracownicze", jest więc zabawny i dwuznaczny. Dosłowne tłumaczenie na polski nie miałoby sensu, nie byłoby w żaden sposób zabawne. A "Prawo ciążenia" jest takie jak najbardziej.

ocenił(a) film na 4
kojot19

naprawdę? no popatrz jak to człowiek czasem zagubiony jest w tym świecie...

ocenił(a) film na 9
stakara_91

Mnie tam polski tytuł zupełnie odpowiada - ta gra słów doskonale pasuje do fabuły i zapada w pamięć.. :)

użytkownik usunięty
stakara_91

po 1 primo tytulow sie nie tlumaczy, polski dystrybutor sam wymysla tytul jaki mu sie podoba
po 2 primo mi tam wisi tytul i powiewa, ale mysle ze nie jest taki zly - widzialem gorsze

ocenił(a) film na 4
stakara_91

A mi się bardzo podoba. Rzadko kiedy zdarza się, że polski tytuł ma w ogóle jakiś sens, a co dopiero może się podobać. Tutaj ta gra słów bardzo pasuje, jest adekwatna do filmu i według mnie bardzo trafna, nawet lepsza niż oryginalna nazwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones