PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571844}

Pozywając diabła

Suing the Devil
4,3 957
ocen
4,3 10 1 957
Pozywając diabła
powrót do forum filmu Pozywając diabła

słabiutko

ocenił(a) film na 3

pierwsze wrażenie było takie jakbym oglądał prace semestralną studentów z jakiejś filmówki
gdzie głównym asem miało być zaproszenie do współpracy McDowell'a, który jako jedyny grał
bardzo dobrze. Niestety słabe dialogi, udawane emocje a właściwie ich brak. Argumenty i
kontrargumenty w ogóle nie przemawiały do mnie. to wszystko nie trzyma się kupy. Trochę
chcielibyśmy zrobić film jak Adwokat diabła ale nie umiemy.. Sama postać diabła też słabo
napisana - ot taki miękki dziadzio, trochę bezradny. (był dobrym aktorem - nie był dobrym diabłem)
Film nie potrafił zbudować napięcia i nie daje widzowi szansy przeżywania go. Na siłę wymusza i
sugeruje widzowi gdzie nastąpił zwrot akcji, gdzie prowadzi zło a gdzie dobro bo wg mnie cały
czas przebieg rozprawy ma temperament kamienia. ocena bardzo niska a szkoda bo pozwać
szatana obwiniając go za zło tego świata to świetny pomysł.

użytkownik usunięty
fi_stach

dlaczego uważasz, że Szatan jest winny złu całego świata, a nie... miłosierny Bóg ? :P
wmawiano Ci od dziecka, że Bóg jest dobry, a Szatan zły... bo tak mówi religia, która pochłonęła miliony ofiar, by stać się dogmatem...
tak naprawdę nie masz żadnej alternatywy, nie może być inaczej...
oczywiście ta dyskusja ma podobny sens (a raczej bezsens) jak scenariusz tego filmu... pozdrawiam :P

ocenił(a) film na 3

nigdzie tu nie napisałem, że uważam Szatana za winnego całemu złu ani że, Bóg jest dobry a Szatan zły. (więc nie wiem po co ten umoralniający zarzut?!). To główny bohater tak uważa. Ja napisałem, że to dobry pomysł (na scenariusz) i można to było fajnie pokazać ale nie wykorzystali potencjału. A notabene oskarżenie szatana dla kasy jest na swój sposób szatańskie. Gdyby szatan oskarżył Boga o np. zniesławienie i szerzenie złej opinii też byłoby śmiesznie... Pozdro, Ave! ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones