PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143}
7,6 49 119
ocen
7,6 10 1 49119
6,5 6
ocen krytyków
Patch Adams
powrót do forum filmu Patch Adams

oto czym jest ten film. Lekarz-klaun? Bywało, że prawdziwy Adams wcielał się w postać klauna, ale jego mottem jest ludzki stosunek do pacjenta, a nie kabaretowy popis pod publiczkę. Po obejrzeniu filmu Adams powiedział: "”Robin Williams w bardzo uproszczony sposób, udając mnie, zarobił 21 milionów dolarów w cztery miesiące, a nie dał na szpital nawet dziesięciu dolarów.” Koniec filmu. Szkoda słów.

Krzypur

A ja znalazłem takie cytaty z Adamsa, dotyczące filmu:
Prawdziwy Patch Adams otwarcie krytykował film, mówiąc, że poświęcił on znaczną część swojego przesłania, aby nakręcić film sprzedający się. Powiedział też, że ze wszystkich aspektów jego życia i aktywizmu film przedstawiał go jedynie jako zabawnego lekarza.
Na konferencji do spraw światowych powiedział krytykowi filmowemu Rogerowi Ebertowi : Nienawidzę tego filmu.
Podczas przemówienia w klinice Mayo w 2010 r. Patch Adams powiedział: Film obiecał zbudować nasz szpital. Żaden z zysków z filmu nigdy nie dotarł do nas, więc w zasadzie po 40 latach pracy nadal staramy się zbudować nasz szpital .
Ponadto Adams stwierdził: [Robin Williams] zarobił 21 milionów dolarów przez cztery miesiące udawania mnie, w bardzo uproszczonej wersji, i nie dał 10 dolarów na mój darmowy szpital. Gdybym miał pieniądze Robina, Patch Adams dałby wszystkie 21 milionów dolarów na darmowy szpital w kraju, w którym 80 milionów nie może otrzymać opieki .
Jednak w innym wywiadzie Adams wyjaśnił, że nie nienawidzi Williamsa, a Williams przez kilka lat aktywnie wspierał St. Jude Children's Research Hospital .
Po śmierci Williamsa w 2014 roku Adams powiedział: Jestem ogromnie wdzięczny za jego wspaniałe osiągnięcia z mojego wczesnego życia, które pozwoliły Instytutowi Gesundheit na kontynuowanie i poszerzanie naszej pracy.
https://pl.qaz.wiki/wiki/Patch_Adams_(film)

ocenił(a) film na 3
DaveM

No cóż, jesteśmy skazani na to co ktoś chlapnie, czasem można to zweryfikować, czasem - nie. Nb. co to jest "konferencja do spraw światowych"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones