PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143}
7,6 49 119
ocen
7,6 10 1 49119
6,5 6
ocen krytyków
Patch Adams
powrót do forum filmu Patch Adams

Jak on to robił, że wogóle się nie uczył, a miał dużo lepsze oceny od tych, którzy ślęczeli nad książkami niemal bez przerwy? To jest dla mnie niezrozumiałe. Jego współlokator powiedział, że nigdy nie widział go z książką. Jak to możliwe? Miał taką genialną pamięć, że wszystko od razu zapamiętywał? Nic dziwnego, że wszyscy byli przekonani, że ściągał, dziwne tylko, że potem nagle zmienili zdanie.

użytkownik usunięty
kamiledi15

Na początku filmu, kiedy Patch jest w szpitalu psychiatrycznym, powiedziane jest, że bohater ma nieprzeciętny iloraz inteligencji. Taka zdolność nie zastępuje oczywiście czasu potrzebnego na naukę, ale sprawia, że jest ona łatwiejsza.

Troszkę to naciągane, bo z tego, co było powiedziane w filmie wynika, że on się wogóle nie uczył. Choć jestem w stanie w to uwierzyć, mój brat cioteczny był zawsze najlepszy w klasie, choć nie uczył się prawie wcale, a ja musiałem wkuwać cały tydzień, żeby dostać tróję.

użytkownik usunięty
kamiledi15

Zgadzam się, że to trochę naciągane. Ja też, aby czegoś się nauczyć zawsze muszę "przysiąść".

możliwe że wszystkiego nauczył się z książek, nim jeszcze przyszedł na studia. W filmie chyba nawet podkreślono to, że zaczął studiować jakiś czas po opuszczeniu szpitala. Moze najpierw "wykuł" całą wiedzę, a potem chciał poczuć to jak być lekarzem. Stąd jego rozgoryczenie panującymi zasadami?

Paratrooper

Rzeczywiście, mogło tak być. Ale w takim razie miał niesamowitą pamięć, skoro dokładnie wszystko pamiętał i to dużo lepiej niż ci, którzy uczyli się cały czas.

ocenił(a) film na 8

Nie jest wcale naciągane.Patch miał po prostu żywą pasję.Ten blondynek na końcu powiedział i tak,że Patch nie ma takiej wiedzy jak on.Egzaminy to nie wszystko.Najlepszego dyplomu na końcu i tak chyba nie miał skoro tamten powiedział,że jest najlepszy.W tym momencie filmu chcieli podkreślić kontrast pomiędzy Patchem a tamtym grubaskiem.Pomiędzy dwiema postawami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones